Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Paysafecard online – bezpieczna płatność internetowa

Paysafecard

Płatności internetowe z każdym dniem stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim nie ma potrzeby podawania numeru karty płatniczej czy podpinania jej do konta. To również doskonale rozwiązanie dla osób, które nie mają karty płatniczej i chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dużym zainteresowaniem cieszy się Paysafecard. Na jakich zasadach działa ta płatność? Gdzie można w ten sposób płacić?

Co to jest Paysafecard?

Paysafecard online to forma płatności elektronicznej. Jest to karta przedpłacowa, która składa się z szesnastu znaków. Dzięki niej użytkownicy mogą dokonywać zakupów w internetowych sklepach na całym świecie, bez konieczności posiadania i podawania danych karty kredytowej czy rachunku bankowego. W trakcie dokonywania płatności za zakupy nie ma potrzeby podawania danych osobowych, co zwiększa bezpieczeństwo i pozwala uniknąć wycieku danych. Plusem Paysafecard jest duża dostępność, a także możliwość zakupu przez wszystkich zainteresowanych. Nie ma minimalnego wieku dla nabywców kart, dlatego mogą je również kupić osoby niepełnoletnie. Kupując kartę, nikt nie ma prawa pytać o wiek, dane osobowe czy dane karty. W przypadku chęci założenia konta sprawa wygląda nieco inaczej. Minimalny wiek osoby, która chce się zarejestrować, wynosi 16 lat.

Jak korzystać z Paysafecard online?

Płatność Paysafecard można dokonywać na dwa sposoby. Pierwszy jest bardzo wygodny, polecany dla użytkowników, którzy robią sporadyczne zakupy w sieci. Nie wymaga rejestracji ani zakładania konta. Aby wygodnie płacić, wystarczy kupić kartę Paysafecard, a podczas finalizacji zakupów podać znajdujący się na karcie, 16-znakowy cyfrowy kod. Karty Paysafecard są ogólnie dostępne, można kupić je w wielu punktach, dlatego nie trzeba martwić się o problem z nabyciem Paysafecard. Karty dostępne są m.in. w sklepach Żabka, Carrefour, Polo Market, Delikatesy Centrum, Media Expert, Media Markt, na stacjach Lotos, Circle K czy w kiosku Ruchu. Można je również kupić na Poczcie Polskiej oraz w Empiku, a także zdalnie, na stronach internetowych. Obecnie na świecie jest ponad 450 tysięcy punków, w których można prosić o doładowanie Paysafecard. Drugi sposób polecany jest dla osób, które często dokonują zakupów w sieci i na bieżąco korzystają z płatności elektronicznych. Wymaga rejestracji i założenia konta w serwisie Paysafecard. Potem wystarczy już tylko doładować paysafecard wybraną kwotą i można dokonywać płatności za zakupy. Dostęp do konta paysafecard  jest wygodny, wystarczy podać login i hasło. Konto pozwala m.in. sprawdzić saldo paysafecard.  Początkowo użytkownik zakłada konto Standard, które można zasilić maksymalną kwotą 9 tys. zł. Jeżeli jest taka potrzeba, można zmienić konto na UNLIMITED, na którym można przechowywać 19 tys. zł. Płatność kartą jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać aplikację lub sklep i w trackie wyboru metod płatności wpisać płatność za pomocą Paysafecard. Kolejny krok to wpisanie indywidualnego kodu paysafecard. Tyle wystarczy, aby płacić kartą paysafecard, pieniądze są automatycznie przekazywane do sklepu. Warto również pobrać aplikację paysafecard i korzystać z jej funkcjonalności w dowolnym miejscu i czasie.

Gdzie można płacić kartę Paysafecard online?

Zakupy online stają się coraz popularniejsze, dlatego coraz więcej dostawców proponuje swoim klientom płatność za pośrednictwem prepaid paysafecard. Płatności akceptowane są w sklepach i punktach oferujących usługi rozrywkowe, gry komputerowe, muzykę, filmy, różnego typu towary, można również je wykorzystać w zakładach bukmacherskich. Najczęściej użytkownicy płacą kartą za usługi związane z grami komputerowymi i konsolowymi, a także usługi na portalach randkowych i wirtualne przedmioty w grach. Paysafecard akceptowana jest na takich platformach jak: Steamie, Epic Games, Play Station Store czy google Play. Kod można podpić do aplikacji lub sklepu WWW jak normalną kartę i wygodnie płacić za ulubione rozrywki. W punktach sprzedaży dostępne są różne rodzaje kart, różniące się wartością doładowania. Można kupić vouchery prepaidowe o wartości 20, 30, 50, 100 i 200 złotych. Klienci muszą wybrać jedną spośród pięciu dostępnych kart, nie możliwości kupna karty doładowaną dowolną kwotą. Ale nie trzeba się martwić, że środki przepadną. Te niewykorzystane można wykorzystać przy kolejnych zakupach, ponieważ istnieje możliwość sumowania kart. Kartę można również doładować w setkach punków na całym świecie. Wystarczy zrobić to za pomocą kodu kreskowego w punkcie sprzedaży.

Dlaczego warto korzystać z płatności kartą prepaid Paysafecard?

Karty Paysafecard online cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Najczęściej wymieniana zaleta tego rozwiązania to możliwość wygodnego płacenia bez konieczności podawania danych wrażliwych. Ludzie są coraz bardziej świadomi ryzyka utraty danych osobowych, dlatego chcą je chronić. Karta Paysafecard pozwala płacić bezpiecznie i bez ryzyka oszustwa przez cyberprzestępców. Kara pozwala zachować anonimowość w sieci. Jest wygodna w obsłudze, nie wymaga specjalnej wiedzy czy umiejętności. Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku, również te, które nie posiadają konta bankowe. To dobre rozwiązania dla młodzieży, która często korzysta z usług internetowych. Dużym atutem jest to, że kartą można płacić bez względu na walutę, ponieważ pod uwagę brany jest przelicznik. Kolejnym plusem karty jest to, że wpłata pieniędzy jest natychmiastowa, a dane wpłacającego nie są podawane do wiadomości sklepów czy aplikacji Kartę przedpłacową można podarować jako prezent. Na pewno zachwyci wszystkich fanów gier komputerowych oraz fanów usług mobilnych. W ten sposób można również przekazywać kieszonkowe dla dziecka. To wygodna forma, nastolatek nie musi nosić gotówki, nie potrzebuje również karty kredytowej ani karty do bankomatu. Kartę można kupić stacjonarnie lub online. Warto jednak kupić paysafecard online, jest to bardzo wygodne i szybkie. Wystarczy wcisnąć kup paysafecard online, wybrać kwotę i zapłacić, wybierając dowolną metodę płatności. To również dobry sposób na szybkie doładowanie paysafecard. W tym wypadku trzeba jedynie wcisnąć kup doładowanie.

Karty Paysafecard zdobywają coraz więcej zwolenników. Warto poznać zalety tego rozwiązania i zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie internetowych zakupów.