Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Ranking kont firmowych – wybierz najlepszą opcję dla Twojego biznesu

ranking kont

Czy ranking kont firmowych ma jakikolwiek sens i warto z niego skorzystać podczas zakładania konta bankowego dla nowego przedsiębiorstwa? Większość osób, które otwiera swoją działalność, rozważa prowadzenie konta przeznaczonego jedynie na kwestie zawodowe. Jest to wygodne rozwiązanie, można bowiem wygodnie odprowadzać z niego właściwe kwoty do Urzędu Skarbowego i lepiej dysponować budżetem prywatnym oraz firmowym.

Tego typu konto bankowe jest dostosowane pod wieloma względami do potrzeb przedsiębiorców, umożliwiając im np. dostęp do osobnej karty płatniczej czy realizowanie przelewów związanych z obowiązkowymi płatnościami za prowadzenie biznesu. Konto firmowe jest przydatne i wygodne, jego warunki jednak są różne, zależnie od banku, który wybierzesz. Jak więc podjąć słuszną i opłacalną decyzję, aby otworzyć rachunek firmowy na najlepszych warunkach?

Ranking kont firmowych pomoże Ci podjąć decyzję

Jak znaleźć najlepsze konto firmowe? Pomoże Ci w tym ranking kont firmowych, dostępny na stronie https://cleverprofit.pl/ranking-kont-firmowych/. Samodzielne przeglądanie ofert różnych banków jest gigantyczną stratą czasu, a w dodatku często nie przynosi nawet oczekiwanych efektów. Opcje zakładania rachunku firmowego bardzo szybko się zmieniają, przez co trudno złapać najlepsze promocje.

Załóż konto firmowe na najlepszych warunkach

W rankingu kont firmowych znajdziesz wszystkie najlepsze propozycje, wśród których wybrać możesz tę, która spełnia wszystkie Twoje wymagania. Większość młodych przedsiębiorców interesuje szczególnie darmowe konto firmowe, którego nie obowiązuje miesięczna opłata. Banki mają takie rozwiązania, lecz aby z nich skorzystać, zwykle trzeba spełnić kilka warunków.

Porównując oferty samemu, często możesz pominąć istotne fragmenty umów, przez co najlepsze konta firmowe ostatecznie okazują się kompletną porażką. Powyższy ranking kont firmowych jednak Cię przed tym uchroni, w jasny sposób prezentując najważniejsze warunki umów, które mogą wpłynąć na stan Twojego konta.

Na co zwracać uwagę przy zakładaniu konta firmowego?

Przede wszystkim przyjrzyj się przed podjęciem decyzji opłacie miesięcznej. Często wynosi ona około 10-15 zł, ale możesz zostać z niej zwolniony pod pewnymi warunkami. Zwykle zakładają one zrealizowanie konkretnej liczby przelewów, odnotowanie wpłaty na określonym poziomie czy spełnienie innych wymogów.

Zwróć uwagę także na to, ile kosztować Cię będzie korzystanie z bankomatów oraz karty kredytowej. Zastanów się nad sposobem prowadzenia swojej działalności i wybierz taką opcję, której warunki umożliwiające darmowe prowadzenia konta będą bez problemu możliwe do spełnienia. Dzięki temu zyski z Twojej firmy nie ulegną zmniejszeniu.

Ostatnim elementem, na który warto zawsze zwrócić uwagę, są premie. Banki bardzo często oferują dodatkowe środki, które otrzymać można np. za rejestrację firmy, pierwszą wypłatę o określonej wysokości, przewalutowanie czy skorzystanie z innych funkcjonalności nowego konta. W praktyce możesz na tym nawet zarobić, co jest znaczną korzyścią, szczególnie na pierwszym etapie prowadzenia firmy.

Znajdź najlepsze konto bankowe w jednym miejscu. Konto osobiste i firmowe czeka na Twoją decyzję

Cleverprofit to serwis prowadzony przez profesjonalistów, w którym znajdziesz nie tylko ranking kont firmowych. Czeka tam na Ciebie również porównanie kont osobistych, dla dzieci, młodzieżowych czy studenckich. Z jego pomocą zorientujesz się, jakie oferty dostępne są na rynku i będziesz mógł spokojnie zdecydować, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza.