Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Ranking kont firmowych

konto firmowe

Banki i instytucje kierują swoją ofertę nie tylko do klientów, lecz także do przedsiębiorców. Osoby prowadzące działalność mogą przebierać w dziesiątkach atrakcyjnych usług, przez co wybór może czasem przytłaczać. Ranking kont firmowych to dobry sposób, aby zaoszczędzić cenny czas przedsiębiorcy i pomóc mu w wyborze odpowiedniego rachunku.

Ranking kont firmowych – dla kogo?

Zestawienia najlepszych kont firmowych są przeznaczone nie tylko dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Także Ci, którzy odpowiedzialni są za działalność o większej skali, mogą porównywać ze sobą liczne oferty, aby wybrać tę najkorzystniejszą. Ranking kont firmowych jest więc rozwiązaniem dość uniwersalnym, którego przeznaczeniem jest pomoc jak największej grupie przedsiębiorców. Całość dostępna jest bezpłatnie i całodobowo, dzięki czemu nie trzeba obawiać się zbędnych restrykcji. Użytkowanie internetowych rankingów nie jest wiążące, dlatego nie trzeba obawiać się tego, że przypadkiem złożymy wniosek lub się do czegoś zobowiążemy.

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

Wbrew pozorom, założenie konta firmowego nie jest obowiązkiem, i można prowadzić działalność gospodarczą bez niego. Faktem jest, że taki rachunek znacząco ułatwia zarządzanie finansami związanymi z firmą, i pozwala zachować w nich porządek. W tym miejscu warto podkreślić, iż konto osobiste i konto firmowe nie wykluczają się. Przedsiębiorcy mogą korzystać z obu typów usług, dzięki czemu oddzielenie kwestii zawodowych od życia prywatnego będzie znacznie prostsze. Ranking kont firmowych pozwala wybrać najlepszą usługę do tego celu.

Ranking kont firmowych, a potrzeby przedsiębiorcy

Wybór kont firmowych jest dość spory ze względu na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców. Jedni preferują zwykłe konto firmowe do standardowych operacji i rozliczeń, drudzy zaś mogą mieć inne potrzeby, które nie zostaną zaspokojone z pomocą zwykłego firmowego rachunku. Przykładem są firmy, które rozliczają się w różnych walutach, a także świadczą swoje usługi poza granicami Polski. Dla takich spółek najlepszym rozwiązaniem będzie tzw. konto walutowe, które zapewnia korzystne kursy. Takie, i inne usługi, znaleźć można przez ranking kont firmowych, dlatego też wiele grup przedsiębiorców sięga po internetowe zestawienia.

Konto firmowe – na co zwracać uwagę?

Wybór konta firmowego nigdy nie jest prosty, ponieważ wiele istotnych czynników może decydować o ostatecznej decyzji. Z tego powodu warto wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę podczas szukania rachunku firmowego, aby znaleźć najlepszą usługę poprzez ranking kredytów firmowych.

Szczególnie istotną cechą konta firmowego są koszty związane z jego prowadzeniem i aktywnym użytkowaniem. Banki naliczają opłaty za czynności takie jak wykonywanie przelewów, korzystanie z karty płatniczej, czy też wypłatę gotówki z obcych bankomatów. Z tego powodu warto przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzić cennik banku, aby uniknąć nieporozumień i rozczarowań.

Poza samymi kosztami, duże znaczenie mają także warunki konta firmowego i jego funkcjonalność. Klienci obecnie cenią sobie dostępność do swojej bankowości w dowolnym miejscu, dlatego też banki oferują aplikacje mobilne, które coraz rzadziej ustępują serwisom przeglądarkowym pod względem oferowanych opcji. Mile widziane są także programy lojalnościowe i udogodnienia w formie zmieniających się promocji bankowych.

Jak założyć konto firmowe?

Jeżeli wybraliśmy pasujące do naszych potrzeb konto poprzez ranking kont firmowych, to kolejnym krokiem będzie jego założenie. Obecnie spora część banków pozwala na założenie konta firmowego przez internet, gdzie jedynym krokiem wymagającym udania się do stacjonarnej placówki, będzie konieczność podpisania umowy. Taki sposób otwierania rachunku jest znacznie wygodniejszy i szybszy, ponieważ złożenie wniosku wymaga jedynie wypełnienia formularza internetowego i potwierdzenia swojej tożsamości. Alternatywną, bardziej tradycyjną metodą jest założenie konta bezpośrednio w placówce. Wówczas cały proces odbywa się podczas jednej wizyty, a w przypadku obaw i wątpliwości, doradca bankowy może nam pomóc.

Czy można zmienić konto firmowe?

Niewielki odsetek przedsiębiorców żałuje otworzenia rachunku firmowego. Często dzieje się tak, gdy dana osoba szuka kont firmowych na własną rękę, a nie np. przez ranking kont firmowych. W takich przypadkach łatwo przeoczyć inne, atrakcyjne oferty. Warto pamiętać o możliwości wypowiedzenia umowy, aby otworzyć inny rachunek. Takie działanie może jednak wiązać się z licznymi formalnościami i procedurami, dlatego warto upewnić się, że decyzja o zamknięciu rachunku bankowego jest ostateczna. Zamknięcie konta firmowego, podobnie jak podpisanie umowy, odbywa się najczęściej w formie pisemnej.

Darmowe konto firmowe

Aby nie obciążać swojego budżetu, rozsądnym wyjściem jest szukanie darmowego konta firmowego. Taka usługa oferowana jest przez niektóre banki, i zazwyczaj jako darmowy rachunek firmowy określamy usługę, która nie obciąża użytkownika za prowadzenie konta i karty. Wiele banków posiada zapisy w umowie, na mocy których korzystanie z konta jest darmowe jedynie po spełnieniu odpowiednich warunków. Przykładem takiego wymagania jest odpowiednia suma wykonanych przelewów w danym miesiącu. Ranking kont firmowych dostępny na stronie https://porownywarkabankow.pl/ranking-kont-firmowych/ pozwala zestawić ze sobą te konta, których koszt jest atrakcyjny na tle pozostałych usług.

Powiązane artykuły

Bezpłatne konto firmowe w Santander i mBanku

teoriabiznesu.pl

Firma To Ja, czyli konto firmowe w Idea Banku

teoriabiznesu.pl

Konta dla firm – sprawdź ranking najtańszych kont firmowych!

teoriabiznesu.pl