Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Sztabki złota

sztabka złota

Artykuł sponsorowany

Sztabki złota to zawsze pewny produkt inwestycyjny – o ile są w dobrym stanie, to znajdzie się na nie kupiec. I to na całym świecie, w różnych okolicznościach! A jaką sztabkę wybrać na swoją pierwszą inwestycję? Czy poszczególne okazy różnią się od siebie w jakiś znaczny sposób – np. sztabki złota Heraeus od sztabek The Royal Mint czy Mennicy Polskiej? Wszystkiego co musisz wiedzieć podczas kupowania swojej pierwszej sztabki, dowiesz się z tego poradnika!

Na co zwracać uwagę, wybierając sztabki złota?

Pierwszą decyzję, którą należy podjąć przy wyborze sztabki złota, jest jej masa. Produkt o jakiej wadze Cię interesuje? 1g, 5g, a może 100g i więcej? Jeżeli planujesz sporą inwestycję, to możesz się zastanawiać, czy lepiej kupić kilka małych sztabek, czy jedną większą. Spieszymy z odpowiedzią: im cięższa jest sztabka, tym niższa staje się cena za 1 gram złota. Wybierając zatem – dla przykładu – 1 produkt o wadze 10 g, zapłacisz mniej, niż kupując 2 sztabki 5-gramowe czy 10 wyrobów 1-gramowych.

Po zdecydowaniu, jakiej wielkości sztabka Cię interesuje, pora przejść do znalezienia dobrego sprzedawcy złota. „Dobrego”, a więc godnego zaufania, z doświadczeniem na rynku obrotu kruszcami, wysokim poziomem obsługi klienta – a przy tym atrakcyjną ceną produktów. Jednym z najbezpieczniejszych sprzedawców złota inwestycyjnego są mennice, czyli przy okazji – producenci. Kupując złoto w mennicy, masz pewność, że dostaniesz prawdziwy kruszec najwyższej próby, zapakowany w CertiPack, czyli solidne opakowanie ochronne, w którym znajduje się również certyfikat autentyczności.

Ostatnia kwestia to wybór… producenta sztabki.

Złoto inwestycyjne Heraeus

Mennice mogą prowadzić sprzedaż nie tylko własnych sztabek złota czy monet, ale również tych pochodzących od zagranicznych producentów. Jeśli zatem przeglądasz ofertę u interesującego Cię sprzedawcy i widzisz np. sztabki złota Heraeus  (https://inwestycje.mennica.com.pl/sztabka-zlota-heraeus-10-g/), Agosi czy Valcambi, to masz do czynienia z produktami różnych mennic. Mogą różnić się grawerunkami, umożliwiając stworzenie ciekawej kolekcji inwestorskiej oraz ewentualnie – jakością wykonania.

Aby zatem mieć pewność, że kupuje się złoto inwestycyjne najwyższej próby i wykonane z precyzją, warto sprawdzić renomę danego producenta oraz to, czy otrzymał on akredytację London Bullion Market Association (LBMA). Potwierdza ona autentyczność produktów oraz stosowanie do produkcji sztabek wyłącznie kruszcu o doskonałej jakości. Taką aprobatę uzyskało np. złoto inwestycyjne Heraeus – niemieckiej rafinerii będącej jedną z najbardziej rozpoznawalnych mennic na świecie. LBMA potwierdza, że złoto Heraeus jest bezpieczną i godną zaufania inwestycją.

Sztabki złota Heraeus oraz innych znanych mennic możesz znaleźć w ofercie Mennicy Polskiej – naszej, krajowej!