Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Trudności w odzyskiwaniu długów

Trudności w odzyskiwaniu długów

Miliony Polaków jest zadłużonych. Zarówno osoby prywatne, jak również firmy, bardzo często mają problem z wypłacalnością. To niestety bardzo przykra sytuacja, ale kiedy to my jesteśmy wierzycielami, powinniśmy starać się odzyskać nasze pieniądze za wszelką cenę. W praktyce jednak nie jest to takie proste w sytuacji, kiedy działamy samodzielnie. Właśnie dlatego często o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem i bezpieczniejszym dla nas będzie wynajęcie odpowiedniej, renomowanej firmy windykacyjnej, która przeprowadzi zaraz wszelakie procedury formalne i wyegzekwuje należność.

Samodzielne egzekwowanie należności – trudności

W przypadku podjęcia się samodzielnego odzyskiwania długów musimy mieć na uwadze co najmniej kilka kwestii formalnych i uważać, by w żadnym momencie nie przekroczyć prawa. Wiąże się to ze sporą liczbą spraw formalnych, których musimy dopilnować, by cały proces zakończyć powodzeniem. W wielu wypadkach w praktyce oznacza to miesiące wytężonej pracy i w przypadku, gdy musimy na to przeznaczyć nasze prywatne siły lub siły naszych pracowników, często bywa to niestety nieopłacalne. Niemniej w niektórych sytuacjach tanie rozwiązanie może również mieć rację bytu

Profesjonalne odzyskiwanie długie – skutecznie i bezpiecznie

Firmy, które zajmują się odzyskiwaniem długów i uzyskiwaniem tytułów wykonawczych doskonale poruszają się po tej materii prawnej, która tych właśnie kwestii dotyczy. Dzięki temu nie ryzykujemy problemów prawnych i tego, że przekroczymy w jakiś sposób prawo. Dodatkowo zlecenie odzyskania długów firmie zewnętrznej przyspieszy cały proces, bowiem firmy takie doskonale pilnują wszystkich terminów, które przewidział ustawodawca. To również z takich powodów odzyskiwanie należności z wykorzystaniem firmy z zewnątrz bywa nawet tańsze od wykonania całości samodzielnie. Egzekucje komornicze w Warszawie, a także innych miastach z wykorzystaniem profesjonalnej kancelarii są znacznie prostsze i szybsze.

Monitoring płatności w firmie – korzyści

W przypadku firm doskonałym rozwiązaniem wydaje się być profesjonalny monitoring płatności. To pełna usługa polegająca na stałym monitorowaniu przepływu płatności w naszej firmie, która sprawia, że każda płatność od klienta jest pod stałym nadzorem na każdym etapie. To również zabezpieczenie, byśmy to my sami uiszczali wszelkie opłaty terminowo. Kancelarie zajmujące się takim nadzorem naszych płatności wobec naszej firmy, jak również wykonywanych przez nas gwarantują również podejmowanie wszelakich kroków windykacyjnych i egzekucyjnych w naszym imieniu.