Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Windykacja – szybki i skuteczny sposób na odzyskanie należności

windykacja

Odzyskiwanie długów jest procesem bardzo trudnym dla większości osób. Niestety często wręcz okazuje się to być zadaniem niemożliwym, zwłaszcza gdy są to długi prywatne. W takich sytuacjach czasami musimy niestety pogodzić się ze stratą pieniędzy, choć oczywiście są możliwości odzyskiwania należności również wtedy, gdy nie posiadamy dokumentów potwierdzających chociażby udzielenie komuś pożyczki. W przypadku przedsiębiorstw sprawy mają się przynajmniej w tym względzie nieco prościej.

Windykacja – szansa powodzenia w przypadku prywatnych długów

W sytuacji, gdy ktoś jest nam winny pieniądze wiele zależało będzie przede wszystkim od stopnia sformalizowania tego długu. Jeżeli była to pożyczka, która została zawarta drogą pisemną (pomiędzy osobami fizycznymi), to szansa na pozytywny finał sprawy jest bardzo wysoka, bowiem dokument taki praktycznie niczym nie różni się w swojej mocy od kredytu udzielonego przez bank. Również w chwili, gdy na mocy umowy wykonaliśmy komuś pewne usługi, a należność za ich wykonanie nie została uiszczona. Nieco trudniejsza Bedze sytuacja jedynie wtedy, gdy umówiliśmy się na coś ustnie. W takiej sytuacji jednak właśnie firma windykacyjna może skutecznie pomóc, bowiem kluczowe będzie sporządzenie odpowiedniego dokumentu, który potwierdzi jednak dług. Może to być chociażby zeznanie takiej osoby co do faktu, że rzeczywiście wierzytelność wystąpiła.

Windykacja firmowa – gdy klient nie zapłacił za usługi

Skomplikowane jest odzyskiwanie należności firmowych. Zwykle jeżeli firma ma problemy z wypłacalnością dzieje się tak na wielu płaszczyznach na raz. To może oznaczać, że nie tylko nasza faktura nie została opłacona, firma chyli się ku upadkowi. Dochodzenie swoich praw w takiej sytuacji jest nieco bardziej złożone, bowiem pojawiają się rozmaite problemy prawne. W tej sytuacji zwykle również w grę wchodzą znacznie większe pieniądze, aniżeli w przypadku długów osobistych. Właśnie dlatego warto wynająć profesjonalną firmę windykacyjną. Firma windykacyjna jak www.fluence.com.pl podejmie wszelkie kroki, by odzyskać nasze pieniądze, najczęściej w zamian za pewien procent od uzyskanej od dłużnika kwoty. Pamiętajmy jednak, że działania te nie będą początkowo drastyczne. Przede wszystkim wczesny etap odzyskiwania wierzytelności to windykacja polubowna, czyli próba dogadania się z dłużnikiem odnośnie harmonogramu spłaty oraz możliwości finansowych, które posiada. Dopiero gdy wyczerpane zostaną możliwości polubowne sprawa będzie kierowana na bardziej formalne tory i być może ostatecznie trafi do komornika i sądu.