Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Wpływ Ethereum i Litecoin na przyjęcie kryptowalut

Dogecoin, litecoin, etheteum and bitcoin.

Wartość kryptowalut jest określana przez wiele czynników, których wyniki są kluczowe dla traderów. Porównując Ethereum z Litecoin, należy zbadać ilość i funkcję każdej monety. Taktyka wydobywania ma największy wpływ na wszystko, co związane z transakcjami kryptowalutowymi, co kształtuje cenę każdej monety. Tak więc, jaka jest różnica między Ethereum a Litecoin i jak można je porównać? Jaki wpływ mają te dwie monety na przestrzeń adopcji kryptowalut?

Litecoin i Ethereum

https://unsplash.com/photos/ow-rGjlqJkM

Litecoin i Ethereum mają kilka kluczowych różnic

Porównując Litecoin do Ethereum, istnieje wiele aspektów, które warto rozważyć, w tym:

1. Dostawa

Limit podaży Ethereum jest nieograniczony; jednak oczekuje się, że limit podaży Litecoin wyniesie 84 miliony monet.

2. Przeznaczenie

Podstawową funkcjonalnością Litecoin jest to, że może być używany jako przechowywanie wartości lub pieniędzy, podczas gdy Ethereum może również pomóc w budowaniu inteligentnych kontraktów i do przenoszenia własności.

3. Wytwarzanie

Prędkość jest pozytywnym aspektem blockchaina Ethereum, ponieważ jest on szybszy niż sam Bitcoin, co pozwala na szybsze wytwarzanie bloków. Ethereum może przejść na wydobywanie metodą proof-of-stake, podczas gdy Litecoin będzie nadal wytwarzać monety przy użyciu proof-of-work.

4. Szybkość transakcji

Ponieważ tempo wydobycia Ethereum jest szybkie, prędkość jego transakcji jest również znacznie szybsza niż transakcji Litecoin. Ethereum jest idealne dla mniejszych transakcji.

5. Opłaty transakcyjne

Litecoin nakłada opłatę na każdą transakcję zawartą w świeżo wydobytym bloku, w przeciwieństwie do Ethereum.

Ethereum

https://unsplash.com/photos/yBIvVaFNWjU

Prognoza ceny Litecoin w 2023 roku

Litecoin jest platformą dla globalnych firm i konsumentów z powodu szybkich wyników potwierdzeń i tańszych płatności. W porównaniu z opłatą za przetwarzanie Litecoin, płatności za pomocą kart kredytowych lub innymi metodami generują wyższe opłaty. Integracja jest nawet możliwa za darmo.

Rosnący wskaźnik Litecoin może również wzrosnąć, ponieważ jest on obecnie na wysokim poziomie w porównaniu z innymi uczestnikami rynku. Poniższe raporty zostały opracowane przez ekspertów kryptowalutowych.

Trading Beast

Według tych szacunków, cena Litecoin pozostanie stabilna w 2023 roku (średnio 80 USD), z możliwością wzrostu w nadchodzących miesiącach. Według badań, cena Litecoin będzie nadal rosła w 2023 roku. Wygląda na to, że inwestowanie w tę monetę jest dobrym pomysłem.

Wallet Investor

Nie wiadomo jednak, czy rynek doświadczy dramatycznego spadku w 2023 roku, czy też nadal będzie oferował atrakcyjne perspektywy. Dynamika rozwoju dla Litecoina jest również ponura. Cena monety Litecoin będzie konsekwentnie rosła przez cały rok, z silnym trendem wzrostowym.  Oczekuje się, że Litecoin przebije barierę 200 USD w maju i będzie kontynuował wzrost, jak wynika z analizy.

Założenie ceny Ethereum na 2023 r.

W 2023 roku minimalny koszt Ethereum prawdopodobnie gwałtownie wzrośnie, z 1,507 USD do 2,253 USD. Od dawna wiemy, że Ethereum nie doświadczyło żadnego zewnętrznego spadku i stale zwiększa swoją wartość. Jednak wszyscy eksperci stwierdzili w swoich badaniach, że Ethereum ma niezwykle korzystny kurs. Nie jest to jednak tendencyjna prognoza. Na platformie Bitcoin Up eksperci z wieloletnim doświadczeniem handlowym wyjaśniają, dlaczego ETH będzie korzystny. Mimo to, nie powinieneś brać tych przewidywań za pewnik.

Beasts for Trade

Według ich szacunków, rok rozpocznie się od poziomu minimum $746.87 USD, czyli jeszcze poniżej obecnego poziomu. Fani Ethereum nie będą zaskoczeni w tym roku, ponieważ nie będzie gwałtownych skoków wzrostu, tylko ciągły wzrost. Największa kwota oczekiwana w grudniu 2023 roku to około $2,400.66 USD.

Wallet Trader

Wallet Investor uspokaja inwestorów Ethereum twierdząc, że rok 2023 rozpocznie się od niskiej ceny. Następnie w lipcu średnia cena wyniesie $1,707. Po osiągnięciu maksymalnej ceny 2,400 USD w grudniu 2023 roku, miłośnicy Ethereum będą w dobrym nastroju.

Wniosek

Ethereum i Litecoin są niepodobne pod wieloma względami. Litecoin skupia się na transakcjach, wydobyciu i zakupach, natomiast Ethereum charakteryzuje się jako platforma wymiany informacji i rozwoju aplikacji. Jest to widoczne w limitach Ethereum i Litecoin: Litecoin jest ograniczony do 84 milionów monet, podczas gdy Ethereum jest nielimitowanym ekosystemem kryptowalutowym.

Ponieważ sieć blockchain Ethereum jest szybsza, przebieg transakcji jest też szybszy, a koszty wydobycia niższe.

bitcoin

https://unsplash.com/photos/Bx1zVOssIM0

Aby utrzymać łańcuch dostaw w ryzach, walidatory górnicze w Ethereum otrzymują niższe nagrody za bloki. Dzięki niewielkim opłatom transakcyjnym, Litecoin, z drugiej strony, zapewnia fantastyczne doświadczenie użytkownika.

Osoby zatwierdzające wydobycie w Ethereum otrzymują mniejsze nagrody za blok, aby utrzymać łańcuch dostaw w ryzach. Z kolei Litecoin zapewnia dobre doświadczenie użytkownika, pobierając niskie koszty transakcyjne.

Jak daleko posunęły się te kryptowaluty pod względem masowej adopcji? Wydaje się, że Chiny są na pokładzie, ponieważ przygotowują się do wprowadzenia własnej kryptowaluty. Ale, realistycznie rzecz biorąc, czy można osiągnąć tak powszechną adopcję?

Zalety kryptowalut są zdumiewające. Koszty transakcji mogłyby się zmniejszyć, ponieważ więcej osób korzystałoby z takiej formy płatności, dzięki czemu usługi finansowe byłyby bardziej dostępne. Byłoby to niezwykle korzystne dla milionów ludzi na świecie, którzy nie mają dostępu do zwykłych banków.

Jedną z innych zalet Ethereum, którą umożliwia blockchain, jest to, że ma zdolność do wyeliminowania oszustw i fałszerstw, co pomogłoby wysiłkom rządów w walce z korupcją, która jest poważnym zmartwieniem. Trzecią zaletą jest to, że proste transakcje walutowe zwiększyłyby tempo transakcji zagranicznych, co spowodowałoby rozwój handlu i szybszy wzrost gospodarczy.

Ethereum skorzystało z faktu, że biznes zawsze był jego głównym rynkiem docelowym. Ethereum posiada dużą liczbę globalnych firm, które używają go jako przedsiębiorczego blockchain dla swoich transakcji. Microsoft, JP Morgan, Credit Suisse i Intel są wśród firm z listy Fortune 500, które dołączyły do Ethereum Enterprise Alliance (EEA).

Cieszy fakt, że ludzie znów dyskutują na temat pomysłów abstrakcyjnych. Chociaż również na Ziemi, fundamenty Ethereum mają wiele do zaoferowania. Pomimo faktu, że zdecentralizowana bańka finansowa została na pewnien czas stłumiona, popyt na Ether pozostaje niezmienny. Podczas gdy zainteresowanie projektami DeFi zmalało, Uniswap i inne giełdy kryptowalutowe, takie jak BuyUcoin, nadal są bardzo popularne.