Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Zakup euro po kursie własnym alternatywą dla negocjowania ceny z kantorem

Dynamiczny rozwój usług internetowych umożliwił przeniesienie do sieci nie tylko bankowości ale też wymiany walut. Przewalutowania realizowane w tej formie są tańsze od tradycyjnych,  przy czym niektóre kantory internetowe umożliwiają nawet negocjowanie kursu euro.

Kto może negocjować kurs euro

Ustalenie indywidualnego kursu przewalutowania środków, zarówno w kantorach internetowych jak i tradycyjnych jest opcją dedykowaną klientom którzy wymieniają bardzo duże sumy pieniędzy. Zwykle są to przedstawiciele sektora biznesowego: dużych firm i korporacji. W przypadku wysokich transakcji zakup euro o kilka groszy taniej na jednostce waluty robi już znaczącą różnicę, kantorom zaś bardzo zależy aby zachęcić do korzystania z ich usług przedsiębiorców obracających konkretnymi pieniędzmi.  Małe firmy oraz użytkownicy indywidualni przeważnie są zdani na kurs euro wyznaczony przez kantor.  Przeważnie, ale nie zawsze.  Spójrzmy np. na platformę Walutomat.pl , mamy tutaj oferty klientów. Co to oznacza w praktyce?

Euro ze społecznościowej platformy wymiany walut

Otóż platforma Walutomat umożliwia zakupienie euro oraz innych walut w modelu społecznościowym. Po kursie, który Klient kantoru wyznaczy samodzielnie. Ten wariant przewalutowań stanowi świetną alternatywę dla negocjowania wyceny z kantorem, ponieważ każdy, bez względu na wysokość środków jakimi dysponuje może uzyskać lepszy kurs euro niżeli dostępny.  Platforma w tym wypadku nie kupuje waluty  lecz po wpłaceniu przez nas pieniędzy do kantorowego portfela i zleceniu wymiany obsługuje zawarcie transakcji pomiędzy użytkownikami. Dzieje się to automatycznie, gdy tylko  nasz kurs i kurs innego użytkownika będę się pokrywały.  W przypadku Walutomatu oczekiwanie na  spójną kontrofertę nie trwa długo, bowiem prosperująca od lat platforma skupia bardzo szeroką rzeszę klientów. Nie musimy się zatem obawiać o płynność finansową.  To jeszcze nie koniec zalet wymiany społecznościowej. Oprócz tego  że sami mamy wpływ na to ile będzie nas kosztować waluta euro omijamy spread. Tak, to jest możliwe.  Jak widać w panelu https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ pomiędzy ceną skupu a sprzedaży waluty praktycznie nie ma różnicy, tym bardziej nie powstaje ona gdy ustalamy kurs własny. Jedyny koszt jaki tu ponosimy za czynne korzystanie z usług platformy, czyli wymianę waluty stanowi niska prowizja, wynosząca 0,2% wartości transakcji. Jest to znacznie niższa wartość niżeli zysk kantoru z przeciętnego spreadu. A teraz możesz jeszcze zyskać 50% rabatu na pierwszą wymianę, rejestrując się z tej strony. Ponadto dla osób  składających duże zlecenia przewalutowań Walutomat przygotował zniżki na koszt wymiany waluty- od 25 aż do 70%, w zależności od miesięcznego obrotu.

Elastyczność względem wyceny walut, dostęp do transakcji przez 24 godziny na dobę oraz możliwość przewalutowania bez spreadu  sprawiły, iż platformy społecznościowe cieszą się dziś takim samym uznaniem jak klasyczne e-kantory. Często są nawet ich częścią jak w/w Waltomat należący do grupy Currency One – w pełni wiarygodnej, posiadającej licencję KNF  na świadczenie usług płatniczych.

 

Powiązane artykuły

Urlop jesienią – z egzotyczną walutą czy może jednak z euro?

teoriabiznesu.pl