Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Startupy

Provema – polski startup otrzymał licencję MIP!

provemea otrzymała MIP

Komisja Nadzoru Finansowego przyznała spółce z branży finansowo – fintechowej licencję MIP. To kolejny podmiot w rejestrze małych instytucji płatniczych.

Licencja MIP

Licencja MIP umożliwia wydawanie instrumentów płatniczych. Daje możliwość również na prowadzenie rachunków do 2000 euro. Instrumenty które mogą być realizowane to przyjmowanie płatności, wymiana walut na potrzeby transakcji oraz udzielanie kredytów. Takie rozwiązania zostaną udostępnione klientom Provemy.

Mała instytucja płatnicza jest dla startupu przedsionkiem do KIP ale nowe możliwości już teraz zostaną wykorzystane w zaprezentowanej aplikacji mobilnej dostępnej na android i ios.

O firmie Provema

Provema to polski startup z Katowic funkcjonujący od 2015 roku na rynku finansowym.

Flagowym produktem przedsiębiorstwa jest finansowanie do 1500 zł na 6 miesięcy. Taki model pozwolił spółce pozyskać  ponad 20 mln złotych od inwestorów oraz 500 tysięcy klientów z tendencją wzrostową.

Fintech wykorzystuje maksymalnie potencjał płynący ze swojej formy działania. Algorytmy sztucznej inteligencji opracowywane są w strukturach spółki a to pozwala na stworzenie ogromnych możliwości organizacyjnych. Specjalizacja w zakresie AI oraz ML uskuteczniła pionierskie rozwiązania.

„Nadszedł czas kiedy Provema gra w bankowej lidze. Jakość świadczonych przez nas usług jest na najwyższym poziomie. Udowodnimy, że z pozornie małej firmy pożyczkowej można przeobrazić się w pioniera  mając dobry plan i konsekwentnie go realizując. Idziemy po KIP. „- mówi Grzegorz Szulik.

Strona internetowa: https://provemacredit.pl/