Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma Technologie

Co to jest Paczka w RUCHu – jak ją nadać i gdzie odebrać przesyłkę

Ponad 3700 kiosków, saloników RUCH i punktów partnerskich w których możemy odebrać paczkę, tak w skrócie można opisać na czym polega usługa Paczka w RUCHu.

Z tego artykułu dowiemy się:

  • Co to jest Paczka w RUCHu
  • Jak działa Paczka w RUCHu
  • Kto i kiedy ją dostarcza
  • Czym jest nr nadania i numer listu przewozowego
  • Gdzie mogę nadać Paczkę w RUCHu

Czym jest Paczka w RUCHu

Usługa logistyczna, jaką jest Paczka w RUCHu umożliwia odbieranie przesyłek z ponad 3700 kiosków, punktów partnerskich oraz salonów sieci RUCH. Dodatkowo, umożliwia ona nadanie paczek w całej sieci sklepów RUCH. Gdzie zlokalizowane są takie punkty? Są to łatwo dostępne sklepy na osiedlach, w centrach handlowych czy węzłach komunikacyjnych. Dostęp do usługi jest bezproblemowy nawet w mniejszych miastach. Klienci mają do dyspozycji infolinię, dzięki której skontaktują się Centrum Obsługi Klienta RUCH pod numerem telefonu: 801 800 803 lub 22 693 70 00. Wiemy już co to jest Paczka w RUCHu, czas na informację jak nadać taką przesyłkę.

Jak nadać Paczkę w RUCHu

Nadanie paczki odbywa się poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie paczkawruchu.pl. Podstrona „nadaj paczkę” umożliwia wpisanie adresu Nadawcy i Odbiorcy oraz umożliwia wybranie sklepu, do którego dana przesyłka ma być dostarczona. Kolejny etap to wygenerowanie listu przewozowego, który należy wydrukować i nakleić na paczkę. Istnieje możliwość wygenerowania kodu nadania, który następnie należy zapisać i nadać w odpowiednim punkcie. Paczka zostanie przekazana w odpowiednie miejsce poprzez kierowców RUCH S.A. razem z prasą.
Opłatę za nadanie paczki reguluje się podczas zlecenia w punkcie RUCH.

Zamów Paczkę w Ruchu przez internet

Wszelkich formalności związanych z dokonaniem zamówienia Paczki w Ruchu możesz dokonać przez internet.

Na stronie www.lepszykurier.pl możesz zamówić przesyłkę, opłacić ją oraz wydrukować list przewozowy. Następnie zanieś przesyłkę do punktu.

To chyba najwygodniejsza forma nadania przesyłki skracająca formalności na miejscu i oczekiwanie w kolejce.

Powiadomienie i odbiór Paczki w RUCHu

Gdzie można odebrać Paczkę w RUCHu? Czy dostaniemy jakieś powiadomienie?
Na każdym etapie przemieszczania się paczki, klient otrzymuje powiadomienie e-mail. W chwili otrzymania Paczki w RUCHu, otrzymamy automatyczne powiadomienie SMS na numer podany podczas składania zamówienia. Gdzie mogę odegrać Paczkę w RUCHu? Paczkę w RUCHu można odebrać w każdym kiosku i saloniku RUCH. Dodatkowo, nasza przesyłka może czekać w punktach partnerskich oznaczonych logiem Paczki w RUCHu. Szczegółowa lista punktów odbioru znajduje się na w/w stronie internetowej.

Ile czasu potrzeba na to, aby paczka dotarła do wybranego punktu? Jak podano na stronie, ponad 98 paczek dociera do wybranego punktu w ciągu dwóch dni od nadania.

W jakim czasie należy odebrać paczkę? Ile czasu mamy na odbiór Paczki w RUCHu?
Na odbiór przesyłki mamy 5 dni roboczych.

Paczka w RUCHu – wymiary i waga

Dwa typy przesyłek – Mini i Standard różnią się tylko wagą. Nadawane paczki powinny mieć wymiar 20x30x50 cm.
Paczka mini ma wymiary 20x30x50 cm powinna ważyć do 1 kg, a paczka Standard o tych samych wymiarach powinna ważyć do 20 kilogramów.

źródło: paczkawruchu.pl

Powiązane artykuły

OLX wprowadza zmiany w regulaminie. Chodzi o przesyłki i płatności

teoriabiznesu.pl

Usługi InPost skierowane do klientów biznesowych

teoriabiznesu.pl