Pomysł na biznes – Franczyza – Sale konferencyjne
Firma Technologie

Co to jest Paczka w RUCHu – jak ją nadać i gdzie odebrać przesyłkę

Ponad 3700 kiosków, saloników RUCH i punktów partnerskich w których możemy odebrać paczkę, tak w skrócie można opisać na czym polega usługa Paczka w RUCHu.

Z tego artykułu dowiemy się:

  • Co to jest Paczka w RUCHu
  • Jak działa Paczka w RUCHu
  • Kto i kiedy ją dostarcza
  • Czym jest nr nadania i numer listu przewozowego
  • Gdzie mogę nadać Paczkę w RUCHu

Czym jest Paczka w RUCHu

Usługa logistyczna, jaką jest Paczka w RUCHu umożliwia odbieranie przesyłek z ponad 3700 kiosków, punktów partnerskich oraz salonów sieci RUCH. Dodatkowo, umożliwia ona nadanie paczek w całej sieci sklepów RUCH. Gdzie zlokalizowane są takie punkty? Są to łatwo dostępne sklepy na osiedlach, w centrach handlowych czy węzłach komunikacyjnych. Dostęp do usługi jest bezproblemowy nawet w mniejszych miastach. Klienci mają do dyspozycji infolinię, dzięki której skontaktują się Centrum Obsługi Klienta RUCH pod numerem telefonu: 801 800 803 lub 22 693 70 00. Wiemy już co to jest Paczka w RUCHu, czas na informację jak nadać taką przesyłkę.

Jak nadać Paczkę w RUCHu

Nadanie paczki odbywa się poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie paczkawruchu.pl. Podstrona „nadaj paczkę” umożliwia wpisanie adresu Nadawcy i Odbiorcy oraz umożliwia wybranie sklepu, do którego dana przesyłka ma być dostarczona. Kolejny etap to wygenerowanie listu przewozowego, który należy wydrukować i nakleić na paczkę. Istnieje możliwość wygenerowania kodu nadania, który następnie należy zapisać i nadać w odpowiednim punkcie. Paczka zostanie przekazana w odpowiednie miejsce poprzez kierowców RUCH S.A. razem z prasą.
Opłatę za nadanie paczki reguluje się podczas zlecenia w punkcie RUCH.

Powiadomienie i odbiór Paczki w RUCHu

Gdzie można odebrać Paczkę w RUCHu? Czy dostaniemy jakieś powiadomienie?
Na każdym etapie przemieszczania się paczki, klient otrzymuje powiadomienie e-mail. W chwili otrzymania Paczki w RUCHu, otrzymamy automatyczne powiadomienie SMS na numer podany podczas składania zamówienia. Gdzie mogę odegrać Paczkę w RUCHu? Paczkę w RUCHu można odebrać w każdym kiosku i saloniku RUCH. Dodatkowo, nasza przesyłka może czekać w punktach partnerskich oznaczonych logiem Paczki w RUCHu. Szczegółowa lista punktów odbioru znajduje się na w/w stronie internetowej.

Ile czasu potrzeba na to, aby paczka dotarła do wybranego punktu? Jak podano na stronie, ponad 98 paczek dociera do wybranego punktu w ciągu dwóch dni od nadania.

W jakim czasie należy odebrać paczkę? Ile czasu mamy na odbiór Paczki w RUCHu?
Na odbiór przesyłki mamy 5 dni roboczych.

Paczka w RUCHu – wymiary i waga

Dwa typy przesyłek – Mini i Standard różnią się tylko wagą. Nadawane paczki powinny mieć wymiar 20x30x50 cm.
Paczka mini ma wymiary 20x30x50 cm powinna ważyć do 1 kg, a paczka Standard o tych samych wymiarach powinna ważyć do 20 kilogramów.

źródło: paczkawruchu.pl