Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Co to są aplikacje szpiegowskie i czy należy je zainstalować?

aplikacje

Aplikacje na telefony istnieją już od jakiegoś czasu i od czasu do czasu otrzymują nowe funkcje i ulepszenia ułatwień dostępu.

Posiadanie telefonu wiąże się dziś z wieloma realnymi zagrożeniami, które wygodnie przemilczamy. Na przykład może zostać skradziony lub zagubiony, niewłaściwie użyty przez jego właścicieli lub wykorzystany do oszustw bankowych lub finansowych.

Aby zidentyfikować swoje urządzenie lub zdalnie je usunąć w takiej sytuacji, musisz znać potencjalne rozwiązania: jednym z nich są aplikacje do monitorowania urządzeń. One również były w obiegu tak długo, jak istniały smartfony, a dziś aplikacje do monitorowania i szpiegowania są prawie wymienne. Oto wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Ewolucja aplikacji szpiegowskich

Ze względu na nieliniowy trend wzrostu mobilnych systemów operacyjnych trudno jest prześledzić dokładną linię rozwoju aplikacji szpiegowskich sięgającą wczesnych lat. W rezultacie nie będzie błędem twierdzenie, że zaczęło się od Sony Ericsson i autorskiego systemu operacyjnego opartego na Javie firmy Symbian w czasie, gdy hakowanie telefonów było popularnym tematem wśród konsumentów.

Działał poprzez ustanowienie połączenia Bluetooth między dwoma telefonami i dostęp do wszystkich danych przechowywanych w pamięci wewnętrznej i zewnętrznej urządzenia docelowego. Był wydajny, ale ponieważ Bluetooth ma powolny protokół połączenia, był trudny w użyciu i był tylko sprytną sztuczką imprezową niż faktyczne szpiegowanie telefonu.

Gdy Android wszedł do walki, oprogramowanie do szpiegowania telefonów komórkowych zaczęło zalewać Sklep Google Play. A ponieważ Java jest powszechnym językiem, większość programistów była w stanie łatwo przenieść swoje istniejące aplikacje hakerskie Bluetooth na Androida. Jednak trend nie utrzyma się tak długo.

Ze względu na skupienie się Google na prywatności, protokoły bezpieczeństwa dla Bluetooth i innych narzędzi łączności zostały zaostrzone. Aplikacje do monitorowania telefonu były jednym z rozwiązań, które można było zidentyfikować jako obejście problemu, aby nadać priorytet cyberbezpieczeństwu użytkowników telefonów.

Aplikacje szpiegowskie to aplikacje, które działają bardziej jak losowe programy instalowane na urządzeniu. Są jednak wyjątkowe pod względem zastosowania i działania. Zamiast pracować na urządzeniu szpiega, żyją i raportują z telefonu celu.

Rola aplikacji szpiegowskich w dzisiejszym świecie

Niezawodne aplikacje do monitorowania smartfonów przydają się także dzisiaj. Są konsekwentnie używane przez dwie główne grupy użytkowników telefonów: rodziców i korporacje. A powodów takiego użycia jest mnóstwo.

Korzystanie ze smartfonów rośnie i jest coraz bardziej preferowane zarówno w kontaktach towarzyskich, jak i zawodowych. Zwiększone korzystanie z mediów społecznościowych i Internetu naraża jednostki na zagrożenia online, w tym hakowanie i cybernękanie.

Dane pokazują, że 37% młodych ludzi w wieku od 12 do 17 lat doświadczyło nękania w Internecie. 30% doświadczyło tego wielokrotnie.

Firmy też nie radzą sobie lepiej – prawie 91% z nich przyznaje, że boi się ataków ransomware. Ponadto większość zapór ogniowych okazuje się bezużyteczna, jeśli są dostępne z wnętrza firmy przez złych aktorów. Klikanie złośliwych linków i instalowanie nieautoryzowanych aplikacji na urządzeniach z prywatnym połączeniem może również umożliwić hakerom dostanie się do twojego systemu i przejęcie go.

Xnspy — aplikacja szpiegowska do pracy

Xnspy to aplikacja szpiegowska na urządzenia z systemem Android i iOS, która pozwala śledzić aktywność telefoniczną drugiej osoby i zapewnić jej bezpieczeństwo. Aplikacja posiada wszystkie funkcje, które pozwalają jej konkurować z innymi aplikacjami na rynku. Głównym powodem jest jego zdolność do łatwego pokrycia wszystkich aspektów szpiegowania i bez informowania docelowego użytkownika.

Niezależnie od tego, czy jesteś zaniepokojonym rodzicem, czy pracodawcą, oprogramowanie XNSPY do szpiegowania telefonów komórkowych obiecuje bezpieczeństwo monitorowanych danych i jest zaprojektowane w taki sposób, że tylko kontroler ma dostęp do danych dostępnych na urządzeniu docelowym. A funkcja zdalna ułatwia zarządzanie danymi w dowolnym miejscu i czasie.

Jak działa aplikacja szpiegowska Xnspy?

Łatwo jest rozpocząć pracę z aplikacją i obsługiwać ją. Możesz pobrać aplikację z ich oficjalnej strony. Aplikacja umożliwia wybór subskrypcji wersji podstawowej z ograniczonymi funkcjami lub wersji premium, która umożliwia korzystanie z szeregu funkcji.

Cechy Xnspy

  • Przeglądanie multimediów i e-maili: Korzystanie z aplikacji szpiegowskiej Xnspy na Androida umożliwia dostęp do multimediów, e-maili i kontaktów użytkownika telefonu. Możesz zobaczyć obrazy i filmy, które użytkownik telefonu wysyła lub odbiera za pośrednictwem różnych aplikacji do przesyłania wiadomości. Możesz także zobaczyć zainstalowane aplikacje w telefonie.
  • Śledzenie lokalizacji GPS i geofencing: Aplikacja umożliwia przeglądanie bieżących i poprzednio odwiedzanych lokalizacji dzięki funkcji śledzenia lokalizacji GPS. Możesz łatwo dowiedzieć się, gdzie iw jakim miejscu przebywał docelowy użytkownik. Ponadto geofencing umożliwia wyznaczanie granic i otrzymywanie alertów za każdym razem, gdy użytkownik opuszcza te obszary lub wkracza na nie.
  • Rozmowy i nagrywanie przestrzenne: Dzięki Xnspy możesz nagrywać zarówno rozmowy, jak i otoczenie telefonu. Wysyłając zdalne polecenie za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego, możesz zdalnie włączyć mikrofon urządzenia, aby rozpocząć nagrywanie.
  • Rejestracja klawiszy: Korzystanie z tej funkcji zapewni Ci czujność za każdym razem, gdy docelowy użytkownik wpisze określone słowo na swoim telefonie. Na przykład, jeśli próbują zainstalować nieoficjalne lub nieautoryzowane aplikacje na telefonie. Aplikacja pozwala na natychmiastowe przerwanie akcji.
  • Monitorowanie wiadomości tekstowych i dzienników połączeń: Dzięki tej funkcji możesz uzyskać dostęp do wszystkich wiadomości tekstowych wraz ze szczegółami nadawcy, godziną i datą. Aplikacja umożliwia również dostęp do wiadomości błyskawicznych, takich jak WhatsApp Facebook, Snapchat, Instagram, Kik i Skype.
  • Inne funkcje: Zdalna blokada telefonu i blokowanie aplikacji, zrzuty ekranu i czyszczenie danych urządzenia.

Aplikacje do monitorowania telefonu mają na celu przeprowadzanie etycznego szpiegowania w celu zlokalizowania lokalizacji docelowego użytkownika lub zapewnienia mu cyfrowego bezpieczeństwa. Jednak większości ludzi trudno jest zaufać autentyczności tych aplikacji, ponieważ nie mogą ich znaleźć na żadnej autoryzowanej platformie, takiej jak Sklep Google Play. Powoduje to nieporozumienia i sprawia, że ​​trudno uwierzyć, że faktycznie działają.

Jednak właściwe zbadanie aplikacji monitorującej to najlepszy sposób na rozpoczęcie podróży w przestrzeń monitorowania. Chociaż mogą nie być dostępne w sklepach z aplikacjami, nadal są legalne same w sobie i wręcz niezbędne dla większości ludzi.

Podsumowując, wszystkie aplikacje szpiegowskie różnią się od siebie w pewnym stopniu ceną lub liczbą funkcji. Dlatego bardzo ważne jest, aby aplikacja posiadała wszystkie potrzebne funkcje i obsługiwała urządzenie, które zamierzasz monitorować.