Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Czy się kierować podczas wyboru biura projektowego?

Projekt budowlany

Planując wybudowanie domu stajemy przed wieloma wyzwaniami. Tak duża inwestycja wiąże się ogromnym nakładem finansowym. Aby jednak każdy wydatek był przemyślany warto poświęcić nieco więcej czasu na analizę kosztów. Są jednak usługi do wyceny których zalecane jest zatrudnienie fachowca. Mogą to być specjalistyczne instalacje, murowanie czy wykończenie wnętrza.

W wyliczeniu kosztów takiego wykończenia może pomóc biuro projektowe.  Na naszym rynku takich firm jest bardzo wiele, a za przykład może posłużyć muna-architects.com

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura projektowego?

Doświadczenie firmy

Najważniejszym czynnikiem jest wybór zaufanej firmy. Chodzi tutaj nie tylko o lata funkcjonowania, ale także o opinie klientów. Doskonale sprawdzają się opinie na portalu Google Moja Firma, gdzie możemy przeczytać o doświadczeniach poprzednich klientów, także tych negatywnych. Warto przejrzeć portfolio firmy, na przykład w dziale realizacje, aby zobaczyć jakie projekty zostały już wykonane. Doskonałym miejscem na bezpośredni kontakt z wieloma firmami są na przykład targi i konferencje, na których przedstawiciele firm wystawiają swoje prace. Jest to dokonała okazja na sprawdzenie, czy firma projektowa podziela nasze zdanie na temat wyboru rozkładu pomieszczenia, lub dekoracji.

Realizacja projektu

Warto zaznajomić się z dostępnymi terminami, a także zakładanym budżetem. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć późniejszych niepotrzebny niedomówień. Doświadczona firma projektowa wyeliminuje czynniki, które mogą sprawić, że budżet zostanie przekroczony.  Warto zaznaczyć, że przy wyborze takiej firmy nie zawsze dobrze jest kierować się tylko ceną za wykonaną usługę. Może to mieć wpływ na jakość usług, a także na czas realizacji zlecenia.

Wybór niewłaściwej firmy może sprawić, że projekt nie zostanie dokończony tak jak pierwotnie zakładano lub zostaną użyte najtańsze materiały, tylko dlatego aby zmieścić się w planowanym budżecie.

Co warto uwzględnić podczas projektowania wnętrza?

Warto zaznaczyć, że projekt wnętrza nie musi dotyczyć tylko naszego mieszkania. Może to być także nasze biuro.

Na co warto zwrócić uwagę przy projekcie przestrzeni biurowej?

  • Konstrukcja obiektu, w tym konstrukcja ścian, umiejscowienie drzwi i okien.
  • Oświetlenie, klimatyzacja, sanitariat
  • Meble biurowe, tak aby praca była wygodna i ergonomiczna.
  • Systemy wspomagające, na przykład prezentacje na dużym ekranie, a także wszystkie systemy informatyczne w tym serwery.
  • Taki obiekt musi spełnić przepisy BHP i zapewnić bezpieczeństwo pracy wszystkim pracownikom.

Zapewnienie efektywnego wyglądu, połączonego z funkcjonalnością i bezpieczeństwem z pewnością wymaga wiedzy i doświadczenia. Dlatego w tym celu warto skorzystać z pomocy doświadczonego biura projektowego, które na co dzień mierzy się z podobnymi zadaniami.