Jednym z elementów wpływających na walory estetyczne i użytkowe biur są drzwi szklane w ramie aluminiowej. Dlaczego architekci coraz chętnie sięgają po tego typu rozwiązanie? Czym charakteryzują się drzwi szklane sprawdzonego producenta?
Estetyka
Wybór drzwi biurowych powinien współgrać z rodzajem materiału, który został wykorzystany do budowy ścian wewnętrznych. Coraz częściej prym wśród nich wiedzie właśnie szkło, które nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale także łączy w sobie minimalizm z solidnością oraz podkreśla transparentność i otwartość firmy. Szklane drzwi w ramie aluminiowej w związku z tym będą estetycznym dopełnieniem przestrzeni biurowej. W wypadku drzwi Urban Plus zastosowaliśmy wąską konstrukcję aluminiowej ramy. Jej szerokość wynosi tylko 68 mm, co tworzy niezwykle lekki i delikatny efekt. Jednocześnie aluminiowa rama jest dostępna w szerokiej palecie barw, dzięki czemu architekci mogą dokładnie dopasować kolor ramy do charakteru pomieszczenia czy identyfikacji wizualnej firmy. Ponadto w przypadku drzwi istnieje możliwość doboru odpowiedniego koloru uszczelek.
Co ważne, wybór szkła nie musi oznaczać całkowitej rezygnacji z prywatności w pomieszczeniach, które tego wymagają, np. gabinet do pracy głębokiej czy pokój do rozmów poufnych. Jednocześnie szkło w projektowaniu biur doskonale się sprawdza, ponieważ optycznie powiększa pomieszczenia i sprawia, że światło dzienne dostaje się w głąb pomieszczeń biurowych, co nie jest możliwe podczas stosowania. Ma to pozytywny wpływ nie tylko w kontekście np. rachunków za energię elektryczną, ale także na osoby przebywające we wnętrzu. Dostęp do światła dziennego ma ogromne znaczenie w kontekście produktywności czy komfortu podczas wykonywania obowiązków służbowych.
Szklane drzwi biurowe a komfort w pomieszczeniach
Inną niezwykle ważną cechą drzwi szklanych biurowych jest ich izolacyjność akustyczna. Bez tej ważnej charakterystyki trudno mówić o tworzeniu pomieszczeń, które będą dobrze wytłumione – zarówno przed hałasem z zewnątrz, jak i same nie będą źródłem hałasu dla innych. W przypadku drzwi Urban Plus mówimy o Rw, czyli o współczynniku izolacyjności akustycznej przegrody wyrażonej w decybelach. Wartość Rw wskazuje, o ile drzwi zredukują hałas. Przykładowo wspomniane drzwi szklane w ramie aluminiowej charakteryzują się izolacyjnością akustyczną Rw od 39 do 43 dB. Oznacza to, że w wypadku najniższej wartości redukują hałas wynikający z np. rozmowy czy innych źródeł o 39 dB. Obniżenie poziomu hałasu znacząco wpływa na komfort użytkowników pomieszczeń. Umożliwia więc swobodne prowadzenie rozmów czy pracę w skupieniu. Uzyskaliśmy takie parametry dzięki wypełnieniu tłumiącym IsoSound oraz zastosowaniu szkła akustycznego.
Nasze drzwi mogą być na życzenie klienta dymoszczelne i istnieje możliwość zamontowania elektrozamka, co podnosi bezpieczeństwo pomieszczenia. Poza tym drzwi Urban Plus są dostępne w kilku wersjach – dwu- i jednoszybowych, a także dwuskrzydłowych.