Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Czym jest chat bot AI? Sztuczna inteligencja może przynieść korzyści każdej firmie

ai w biznesie

Potencjał tkwiący w narzędziach sprzedażowych opartych na sztucznej inteligencji jest zauważany i doceniany przez coraz więcej firm. Profesjonalne, zaawansowane technologicznie boty usprawnią funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a także zagwarantują mu znaczne oszczędności. Dodatkowo są w stanie działać bezustannie i przynosić korzyści nie tylko markom, ale także ich klientom. Nowoczesny chat bot AI może dysponować bogatą paletą rozwiązań i możliwości dostosowanych do potrzeb konkretnej firmy. Co więcej, jego wdrożenie nie należy do kosztownych i skomplikowanych.

Jak działa chat bot AI i w jaki sposób może pomóc firmie? 

Chat bot AI od InteliWISE jest urządzeniem niezwykle funkcjonalnym i zaawansowanym technologicznie. Wykorzystywany jest już przez największe marki o zasięgu międzynarodowym, równie dobrze jednak sprawdzi się także w znacznie mniejszych firmach. Jego główną funkcją jest ułatwianie i usprawnianie komunikacji między przedsiębiorstwami a ich klientami. 

Sztuczna inteligencja w tym przypadku oparta jest na w pełni zautomatyzowanym czacie, z którego mogą korzystać użytkownicy. Za jego pośrednictwem mają możliwość zadawania pytań i zwracania się ze swoimi problemami o każdej porze dnia i nocy. Chat bot AI nie potrzebuje odpoczynku i działa 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Dzięki temu może każdej firmie przynieść znaczne oszczędności, skutecznie odciążając konsultantów bądź sprzedawców. Nowoczesne boty sprawdzą się w wielu przedsiębiorstwach oferujących komunikację z odbiorcami przez Internet. Mogą to być zarówno sklepy online, jak i ubezpieczyciele, banki czy rozmaici usługodawcy obecni w sieci. 

Korzyści płynące z wykorzystania botów i sztucznej inteligencji

Chat bot jest w stanie przynieść firmie korzyści na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim usprawnia komunikację i proces obsługi klienta. Dzięki temu odbiorcy szybko otrzymują odpowiedzi na zadawane pytania, a ich problemy rozwiązywane są błyskawicznie. To sprawia, że zmniejsza się koszt pojedynczego formularza, a konsultanci nie muszą tracić czasu na wielokrotne tłumaczenie tych samych kwestii. Jednocześnie boty są zaprogramowane tak, by kontaktować się z pracownikami dopiero w sytuacjach podbramkowych. 

Boty AI to jednak nie tylko wsparcie klienta i support, ale też profesjonalne narzędzia sprzedażowe. Ich możliwości obejmują szereg funkcji prowadzących do wzrostu zysków przedsiębiorstwa przy minimalnych kosztach. Mowa tu m.in. o automatycznej rekomendacji produktów czy do sprzedaży. Spersonalizowane rekomendacje i sugestie są w stanie znacząco wpłynąć na zwiększenie liczby zawieranych transakcji. Dodatkową zaletą botów jest to, że mogą one zbierać i przekazywać zespołom marketingowym wiele danych dotyczących odbiorców. Daje to firmie szansę rozwoju oferty i dostosowania jej do oczekiwań klientów.  

Kompleksowa paleta narzędzi sprzedażowych opartych na AI

Na stronie inteliwise.com/pl/ znaleźć można bogatą ofertę najnowocześniejszych rozwiązań AI od InteliWISE. Oprócz chat bota AI do dyspozycji przedsiębiorców jest tam również m.in. AI Voicebot, Live Chat czy Contact Center. Każde z tych wdrożeń stworzone zostało z myślą o usprawnieniu komunikacji marek z odbiorcami i potencjalnymi klientami. Prowadzić mają bezpośrednio do rozwoju i wzrostu przychodów firmy. Ogromną zaletą technologii InteliWISE jest możliwość błyskawicznego dostosowania ich funkcji do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. 

Są to profesjonalne narzędzia sprzedażowe, opierające się na najnowocześniejszych technologiach. Przynoszą oszczędności i usprawniają pracę zespołu. Odciążają konsultantów i sprzedawców, jednocześnie zbierając przydatne dane i pomagając klientom w potrzebie. Możliwe jest integrowanie ich z najpopularniejszymi platformami komunikacyjnymi, a dotyczy to nie tylko rozmów telefonicznych, ale też Messengera, Slacka, WhatsAppa i innych. W każdym z tych miejsc są w stanie działać na korzyść swojej firmy, z czego korzystają już dziesiątki marek na całym świecie.