Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Drukarka laserowa kolorowa na lata. Co warto o niej wiedzieć?

drukarka biala-

Potrzebujesz wymienić urządzenie drukujące na nowe? Chcesz zrobić prezent bliskiej osobie, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Hitem tego sezonu jest nowoczesna drukarka laserowa kolorowa. Sprawdź, jak ona działa, czym się charakteryzuje oraz dlaczego warto w nią zainwestować. Życzymy udanej lektury!

Drukarka laserowa kolor: zasada działania

drukarkaDrukarki laserowe kolorowe stanowią odkrycie ostatnich lat i co najważniejsze, wciąż cieszą się niebywale dużym zainteresowaniem użytkowników na całym świecie. Co jest w nich takiego? Przede wszystkim zasada działania, zupełnie odmienna od modelu atramentowego.

Drukarka laserowa kolorowa działa w oparciu o statyczny ładunek elektryczny. Ma ona cztery oddzielne lasery, tonery oraz bębny. Ze względu na niezwykle światłoczuły bęben w postaci rolki, cząsteczki tonera doskonale przyciągają się do powierzchni. Dzięki „przyklejeniu się” do nieoświetlonej laserem kartki papieru naładowanej ujemnie, drobinki o ładunku dodatnich na niej zostają.

Proces utrwalenia również jest prosty i intuicyjny. Wpływ wysokiej temperatury sprawia, że pigment wymieszany z cząsteczkami tworzywa sztucznego ulega stopieniu, a następnie połączeniu z włóknami papierowej powierzchni. Tak powstaje trwały, wysokiej jakości wydruk.

Drukarka kolorowa laserowa i jej najważniejsze parametry

Kolorowa drukarka laserowa to w obecnych czasach urządzenie niezbędne nie tylko w biurze, ale również w większości domów. Czym się charakteryzuje? Wśród głównych czynników, przemawiających za ich zakupem jest wspomniana wcześniej wysoka i niebywale trwała jakość wydruku. Jednak to nie wszystko.

Niektóre, bardziej zaawansowane modele umożliwiają ponadto podpięcie do urządzenia nie tylko pendrive’a, ale również dysku twardego. Dzięki temu udogodnieniu plików do druku nie trzeba wcześniej przenosić na komputer. Innym parametrem, na który również warto zwrócić uwagę, jest możliwość podłączenia się do sieci za pomocą Wi-Fi, dzięki czemu drukowanie staje się łatwe i przyjemne z każdego miejsca. Warto również przyjrzeć się uważniej modelom drukarek laserowych kolorowych, wyróżniających się na tle innych wyjątkową szybkością wydruku i niezwykle wysoką rozdzielczością, wynoszącą w niektórych przypadkach nawet 1200 × 2400 dpi.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup drukarki laserowej kolorowej?

Drukarki laserowe kolorowe do domu sprawdzą się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim doskonale spełniają swoją rolę w momencie, gdy priorytet stanowi szybkość wydruku. W przeciwieństwie do drukarek atramentowych niektóre bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia laserowe są w stanie wydrukować nawet 50 stron A4 w ciągu 1 minuty. Dzięki temu odnajdą się nie tylko w mieszkaniu, czy w małym biurze, ale również w dużych firmach, w których często moce przerobowe sprzętu są zbyt małe w porównaniu do ilości kartek do wydrukowania w ciągu dnia.

Ponadto kolorowa drukarka laserowa wyróżnia się również wyższą wydajnością oraz znacznie niższymi kosztami eksploatacji niż w przypadku tradycyjnych urządzeń na atrament. Kolejną cechą charakterystyczną jest niezwykła trwałość wydruku i jego jakość. Warto podkreślić, że tusz nie tylko nie rozmazuje się, ale również jest wodoodporny.

Podsumowując, drukarki laserowe kolorowe to doskonały wybór na lata. Ze względu na dużą liczbę ofert produktów tego typu zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, z pewnością każdy znajdzie urządzenie swoich marzeń, skrojone na miarę potrzeb i preferencji.