Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Startupy Technologie

Dywersyfikacja biznesu jako pomoc w walce z wirusem

bezdotykowa klamka

Firma Hydroserwis Rafał Kosakowski z Sosnowca jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek bezdotykowy uchwyt do drzwi, inaczej zwany jako bezdotykowa klamka lub nakładka higieniczna na klamkę. Choć na codzień zajmują się hydrauliką siłową, to ich oryginalny pomysł pod hasłem „RHINO – Nie ryzykuj! Zapobiegaj.” stał się hitem sprzedażowym w internecie.

Skąd w ogóle pomysł na bezdotykowy uchwyt do drzwi?

Klamka, to krytyczne miejsce, gdzie bakterie i wirusy przenoszą się poprzez dotyk. Drzwi i klamki są wszędzie, więc ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów w tych miejscach jest szczególnie wysokie. Można to ryzyko minimalizować montując uchwyt na klamkę, który umożliwi otwieranie drzwi przedramieniem lub łokciem. Ten problem rozwiązuje bezdotykowa nakładka na klamkę RHINO, której pionierem i oficjalnym producentem w Polsce jest firma Hydroserwis. Jest to bezpośrednia odpowiedź na zapotrzebowanie rynku.

bezdotykowa klamka zastosowanie

„To nie było łatwe przedsięwzięcie” – podkreślają autorzy projektu. Wiedzieli, że czas jest ich przeciwnikiem. Od pierwszej koncepcji produktu do finalnej produkcji seryjnej minęły raptem 3 tygodnie. To niewiele, zwłaszcza w sytuacji COVID-19, która narzuca szereg ograniczeń. Obecnie ich zakład produkuje setki bezdotykowych uchwytów dziennie, a Prezes Rafał Kosakowski utworzył specjalną komórkę w firmie, która zajmuje się obsługą klienta, doradztwem, marketingiem, sprzedażą i utrzymaniem produkcji.

bezdotykowa klamka w praktyce

Ten biznes niesie za sobą wiele wspaniałych wartości. Część zysku ze sprzedaży firma HYDROSERWIS postanowiła przekazać na cele dobroczynne produkując bezdotykowe klamki dla najbardziej potrzebujących. Pomogli wielu szpitalom w Polsce – przekazali Prezydentowi Sosnowca Arkadiuszowi Chęcińskiemu i Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego pakiet ochronny bezdotykowych uchwytów. Uzbroili w nakładki higieniczne Polską Grupę Górniczą oraz gabinety dentystyczne.

klmka certyfikat

To dowód na to, że nawet w trudnej sytuacji da się rozwijać biznes poprzez dywersyfikację i iść do przodu pomagając przy tym ograniczyć rozprzestrzenianie sie wirusa. Być może będzie to inspiracją dla innych – kreatywnych i odważnych osób, w których głowach kształtują się pomysły na inne, nowe i ciekawe rozwiązania.

Więcej informacji o produkcie można znaleźć na oficjalnej stronie producenta pod adresem: https://hydroserwis.net.pl/produkt/bezdotykowa-klamka-bezdotykowy-uchwyt/

Link do facebook: https://www.facebook.com/rhino.stop.covid19