Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Ekologiczna firma sprzątająca – jak to naprawdę wygląda?

firma sprzątająca ekologia

>Ekologia w naszym życiu jest niezwykle ważna. Abyśmy mogli dalej żyć na naszej planecie, musimy przeciwdziałać jest powolnemu umieraniu. Każdy z nas wymaga odpowiedniej pielęgnacji, również nasza planeta. Jeśli chociaż w najmniejszy sposób możemy przyczynić się poprawy funkcjonowania ekosystemu to zróbmy to i pochwalmy się tym, a inni chętnie wezmą z nas przykład.

Aby zostać ekologiczną firmą sprzątającą, lub z jakiejkolwiek innej branży, wystarczy konsekwentnie wdrażać zmiany w swojej firmy i uczyć ludzi właściwego postępowania.

Ekologiczna firma sprzątająca, czyli jaka?

Cleaner każdego dnia bardzo pracuje nad osiągnięciem sukcesu, aby być ekologiczną firmą sprzątającą. Swoimi działaniami i decyzjami osiąga cel pozwalający na zachowanie równowagi pomiędzy nieprzemyślaną działalnością człowieka a racjonalnym myśleniem.Mniej spalin
Jako ekologiczna firma sprzątająca Cleaner rezygnowaliśmy z samochodów napędzanych silnikiem diesla. Obecnie cała nasza flota zasilana jest LPG. Oprócz tego, że taka forma generuje niższe koszty utrzymania, to jest znacznie bardziej przyjazna dla naszego środowiska.

Segregacja odpadów i opakowania

Dzięki właściwej segregacji odpadów, te same worki na śmieci są przez nas kilkukrotnie wykorzystywane. Środki chemiczne kupujemy w dużych opakowaniach eliminując w ten sposób niepotrzebną ilość odpadów toksycznych. Małe opakowania są systematycznie uzupełniane w odpowiednie płyny przez co wykorzystywane wielokrotnie.

Cenny papier

Ograniczamy drukowanie dokumentów do minimum, podpis elektroniczny jest równie ważny jak odręczny.
Wewnątrz firmy używamy papieru toaletowego oraz ręczników papierowych z bielonej makulatury, celulozie mówimy stanowcze “nie”.

Oszczędzamy prąd

Zdecydowaliśmy się na zamontowanie w niektórych pomieszczeniach w naszej siedzibie oświetlenia na czujnik ruchu, który doskonale się sprawdza w łazienkach, kuchni, magazynie. W pomieszczeniach biurowych nad włącznikami światła jest informacja „gaś światło”.

Szkolenia

Ekologiczna firma porządkowa – tak chcemy być postrzegani, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasza kadra kierownicza była na bieżąco szkolona i przekazywała odpowiednią wiedzę w kwestii produktów i metod sprzątania pracownikom sprzątającym.

Bez parabenów i ekologiczne środki

Dbając o naszych pracowników (ekipa sprzątająca, pracownicy biura, magazynu) do pielęgnacji rąk oferujemy kremy do rąk bez parabenów, które doskonale pielęgnują skórę, są praktycznie nietoksyczne i nie są rakotwórcze. Nasza firma używa ekologicznych proszków do prania ściereczek i odzieży pracowników.
Mydła w płynie, płyny do ręcznego mycia naczyń, płyny do podłóg, preparaty do prania wykładzin i mebli tapicerowanych, płyny do pielęgnacji mebli są biodegradowalne. Do używania tego rodzaju bezpiecznej chemii namawiamy również naszych Klientów. Oczywiście preparaty są trochę droższe, ale warto się do nich przekonać, przecież działamy dla dobra ogółu.

Urządzenia

Cleaner świadczy usługi wykorzystując sprzęt z odpowiednimi certyfikatami. Pracownicy serwisu maszynowego są na bieżąco szkoleni z nowych rozwiązań wchodzących na rynek. Urządzenia, na których pracujemy, pochodzą od zaufanych dostawców.

Wszystkie te kroki poczyniliśmy po to, aby móc mówić o sobie ekologiczna firma sprzątająca Cleaner. Dzięki wszystkim wprowadzonym rozwiązaniom dbamy o naszą planetę, pracowników, Klientów i przyszłość nas wszystkich.