Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Hydropiaskarki – w jakich branżach się ich używa?

hydropiaskarki

Hydropiaskarki to urządzenia, które pozwalają usuwać bardzo trudne do usunięcia zabrudzenia na różnego rodzaju powierzchniach technicznych. Używa się ich zazwyczaj do kompleksowej eliminacji zanieczyszczeń chemicznych na sprzętach wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu. W jakich konkretnie branżach znajdują one zastosowanie? Podpowiadamy.

Na czym polega czyszczenie za pomocą hydropiaskarki?

Mycie powierzchni za pomocą hydropiaskarki odbywa się z udziałem operatora, który z użyciem podłużnej lancy kieruje ciśnienie wody i materiału ściernego na odpowiednią powierzchnię. Hydropiaskowanie jest bezpieczniejsze od klasycznego piaskowania, ponieważ w jego trakcie dochodzi do maksymalnego ograniczenia pylenia. Pozwala to także uniknąć niebezpiecznego iskrzenia. Dzięki czemu można prowadzić czyszczenie również w strefach zagrożonych wybuchem. Mycie metodą strumieniowo-ścierną jest coraz popularniejsze ze względu na większe bezpieczeństwo dla operatora oraz lepszą efektywność usuwania nawet mocno zaschniętych zabrudzeń.

 W jakich branżach używa się hydropiaskarek?

Hydropiaskarki używa się głównie w branżach w których istnieje potrzeba usuwania zanieczyszczeń z dużych powierzchni urządzeń przemysłowych. Zazwyczaj stosuje się je w przemyśle wytwórczym, gdzie nie sposób uniknąć wszelkiego rodzaju nieczystości, w tym trudnych do usunięcia związków chemicznych. Warto wiedzieć, że współczesne piaskarki to urządzenia, które pozwalają na bardzo precyzyjną regulację ciśnienia roboczego. Tym samym można je stosować zarówno do delikatnych wnętrz pojemników na ciecze, jak i do silnego usuwania całych warstw zaschniętego brudu lub starej, zniszczonej farby.

Hydropiaskarki są niezastąpione w przemyśle stoczniowym. Z ich pomocą wykonuje się prace konserwacyjne oraz przygotowuje się różnego rodzaju powierzchnie do ponownego malowania. Stosuje się je zarówno do zewnętrznych warstw statków transportowych i pasażerskich, jak i do kompleksowego czyszczenia elementów metalowych na wyposażeniu okrętów, między innymi drzwi, podłóg i ścian. Czyszczenie metodą hydro-ścierną stosuje się do całych kadłubów, a także w zbiornikach balastowych oraz załadunkowych. Wszędzie tam, gdzie liczy się wysokie bezpieczeństwo stosowania oraz moc kompleksowego usuwania trudnych zanieczyszczeń.

Z hydropiaskarek korzystają także firmy działające w branży rolniczej. Zwłaszcza te, które działają na dużą skalę i posiadają na wyposażeniu sporą ilość urządzeń do prac polowych. W takich sytuacjach niezbędna jest siła czyszczenia, aby zapewnić sprawne działanie sprzętów.