Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak wybrać dobry laser do depilacji?

technologia - depilacja laserowa

Codzienne golenie ciała maszynką jednorazową dla wielu kobiet jest bardzo uciążliwe i często skutkuje podrażnieniami, z kolei wyrywanie włosków za pomocą plastrów z woskiem bywa niezwykle bolesne i przysparza o nieestetyczne zaczerwienienia. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej pań szuka alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Z pomocą przychodzi laser do depilacji, którego z powodzeniem można używać w zaciszu domowym. Pozostaje jednak pytanie, czym kierować się przy wyborze tego urządzenia? Podpowiadamy.

Depilator laserowy – jak działa?

Na samym początku warto wyjaśnić, w jaki sposób działa laser do depilacji. Większość urządzeń dostępnych w sklepach to sprzęty działające w oparciu o technologię IPL, czyli intensywnego światła pulsacyjnego. Depilator emituje wiązkę światła, która przenika przez warstwę skóry i działa bezpośrednio na mieszki włosowe. Te zaczynają obumierać, co w praktyce oznacza stopniowe przerzedzenie, a w konsekwencji ich zanik. Warto jednak wspomnieć, że na jednym zabiegu depilacji laserem nie może się skończyć. Terapia wymaga bowiem wykonania przynajmniej 9 zabiegów oraz zabiegów „przypominających”, które przeciwdziałają ponownemu uaktywnieniu się mieszków włosowych. Tutaj trzeba też zaznaczyć, że depilacja laserem daje najwięcej korzyści u osób, które posiadają ciemne włoski.

Depilator laserowy – dlaczego warto w niego zainwestować?

Depilacja laserowa to szereg korzyści dla jego użytkowników. Po pierwsze, spośród wszystkich dostępnych metod usuwanie zbędnego owłosienia to właśnie ona pozostawia nogi idealnie gładkie przez długie miesiące – oczywiście pod warunkiem, że zabiegi będą powtarzane w odpowiednich odstępach czasu. Po drugie, zakup lasera do depilacji to oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ nie trzeba umawiać się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, gdzie noszenie maseczki to wciąż jeden z wymogów korzystania z usług tego typu placówek. Warto też dodać, że obsługa urządzenia przeznaczonego do użytku domowego jest intuicyjna, a producenci dołączają do zestawu instrukcję.

Laser do depilacji – jak wybrać najlepszy?

Przy wyborze lasera do depilacji warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Bardzo istotny okazuje się rozmiar okienka, który określa powierzchnię, jaką obejmuje wiązka lasera. Należy też sprawdzić moc urządzenia,  ilość dostępnych trybów pracy oraz ilość poziomów intensywności. Warto stawiać na depilatory z wbudowanym dotykowym panelem sterowania, co bardzo ułatwia ich  obsługę. Więcej w tym temacie znajdziemy w serwisie Biznes Polski.

Grafika: www.freepik.com