Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak wybrać lampy podłogowe?

Jak wybrać lampy podłogowe?

Mieszkanie powinno być funkcjonalne i bezpieczne, ale także estetyczne i klimatyczne. To niezwykle ważne, by odpowiadało twojemu gustowi oraz wprowadzało cię w dobry nastrój po przekroczeniu jego progu. W tym celu warto postawić na lampy podłogowe. To oświetlenie, które może podzielić pomieszczenia na mniejsze, intymniejsze strefy, budując tym samym przyjazną atmosferę we wnętrzu. Jak wybrać lampy podłogowe i jakie są ich zalety?

Lampy podłogowe to prawdopodobnie najczęściej wybierany rodzaj oświetlenia dodatkowego. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie ich zalety, wśród których wyróżniają się mobilność i brak konieczności przeprowadzania remontu celem ich montażu. Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy, jak wybrać lampy stojące dla siebie.

 lampa podłogowa

Jak wybrać lampy stojące?

Jedna z najważniejszych kwestii to przeznaczenie. Lampy podłogowe przez lata wykorzystywane były wyłącznie w salonach, gdzie za ich pomocą tworzono przytulny kącik do pracy. Współcześnie jednak pomysły użytkowników są różne. Coraz częściej oświetlenie stojące pojawia się w sypialni, gdzie z powodzeniem zastępuje klasyczne lampy stołowe. Zapewnia tę samą funkcjonalność – w wielu modelach można sterować ramieniem, zapewniając sobie strumień światła w wybrane miejsce, a ich włączanie i wyłączanie nie wymaga wstawania z łóżka. Co więcej, część użytkowników rezygnuje również ze standardowych lampek biurkowych na rzecz lamp podłogowych, gdy planuje projekt domowego biura. Zanim więc kupisz jakiś model, zastanów się, gdzie i po co będziesz go wykorzystywał.

 lampy stojące

Pamiętaj, że lampy stojące musi cechować wysoka jakość. To rozwiązania, które niejednokrotnie pojawiają się w centrum życia rodziny, gdzie nietrudno o jakieś uszkodzenia. Właśnie dlatego polecamy skorzystanie z oferty sprawdzonego sklepu Domotio, gdzie znajdziesz wyłącznie wysokiej klasy rozwiązania. Jednocześnie warto wspomnieć, że modele z materiałów odpornych na zniszczenia to nie toporne i brzydkie projekty. Nowoczesne lampy podłogowe mogą przyjmować zarówno subtelne, jak i ekstrawaganckie formy, zawsze jednak cechuje je estetyka i klasa.

Wygląd to ostatnia z najważniejszych kwestii podczas wyboru. Lampy podłogowe niejednokrotnie stanowią część aranżacji pomieszczeń reprezentacyjnych, więc muszą być precyzyjnie dopasowane do wybranego wnętrza. Zawsze natomiast warto pamiętać o tym, by dobrać je dla siebie – to ty spędzisz w swoim mieszkaniu całe życie i dobrze byłoby, gdybyś się w nim dobrze czuł. Nic nie powinno cię więc rozpraszać w czasie wypoczynku.

lampa stojąca

Lampy podłogowe – zalety

Co sprawia, że użytkownicy coraz chętniej decydują się na lampy podłogowe, umieszczając je już nie tylko w salonach, ale także gabinetach czy sypialniach?

Z pewnością jedną z najważniejszych zalet jest ich mobilność. Nie są nigdzie przytwierdzone na stałe, co oznacza, że użytkownicy w każdej chwili mogą zmienić zdanie na temat wykonanej aranżacji i zupełnie odmienić wnętrze, nie ponosząc dużych kosztów związanych z remontem. Lampy podłogowe to więc doskonałe rozwiązania dla osób, które wynajmują mieszkania i nie mają prawa do dużych zmian, a jednocześnie chciałyby poczuć się bardziej „jak u siebie”.

Lampy podłogowe sprawnie dzielą dużą przestrzeń na mniejsze strefy o zróżnicowanej funkcjonalności. Mogą „odciąć” twoje miejsce do pracy czy wypoczynku z książką od reszty mieszkania, jednocześnie tworząc ci sprzyjające warunki do skupienia czy ulubionych czynności.

Ich niewątpliwym atutem jest również wygląd. Lampy podłogowe mogą stanowić uzupełnienie aranżacji, dodawać jej charakteru, przyciągać uwagę i zazdrosne spojrzenia gości. Niektóre projekty są naprawdę nietuzinkowe i hipnotyzujące, zadaniem innych jest natomiast subtelne i eleganckie wtopienie się w tło. Współcześnie wybór jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.