Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak wybrać regały magazynowe?

regały magazynowe

Organizacja przestrzeni, w której przechowuje się duże ilości towarów, paczek, ładunków wymaga odpowiedniego umeblowania. Najlepiej nadają się do tego regały magazynowe. Są przeznaczone do magazynowania różnorodnych produktów. Znajdują zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Mogą utrzymać przedmioty o dużym ciężarze i gabarytach.

Regały magazynowe znajdujące się w ofercie sklepu regaly.biz różnią się między sobą, dlatego, zanim zdecydujemy się na zakup tego rodzaju mebli, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników, które ułatwią wybór.

Należy uwzględnić wielkość pomieszczenia, czy jest to pomieszczenie wysokie, czy niskie, czy regały mają sięgać do sufitu, czy mogą być niższe. Trzeba też oszacować obciążenie mebli. Zbyt ciężkie przedmioty mogą odkształcać i wyginać elementy konstrukcji. Trzeba też zastanowić się nad ilością półek oraz nad ich rozmieszczeniem.

Bardzo ważny jest materiał, z którego regały są wykonane. Najlepiej zdecydować się na regały metalowe, które są najbardziej wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia.

Rodzaje regałów magazynowych

Najczęściej wybierane są regały statyczne montowane na stałe w pomieszczeniu, ale można wybrać też regały dynamiczne, które można przesuwać, aby ułatwić dostęp do składowanych produktów.

Wśród regałów statycznych wyróżniamy:

  • regały ramowe – konstrukcje tych regałów stanowią powtarzający się układ ramowy;
  • regały półkowe – służące głównie do składowania ładunków o niewielkich gabarytach;
  • regały paletowe – nazywane inaczej regałami wysokiego składowania służą do produktów składanych na paletach, znajdują zastosowanie w wysokich halach i magazynach, gdzie towary składuje się nawet na wysokości kilkunastu metrów;
  • regały wspornikowe – to regały proste w montażu, używane są do składowania elementów długich takich, jak rury, deski, profile, pręty, regały wspornikowe można wykorzystywać w magazynach oraz na zewnątrz.

Wśród regałów dynamicznych wyróżniamy:

  • regały wjezdne – pozwalają na optymalne wykorzystanie powierzchni magazynu, znajdują zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie składuje się towar jednego rodzaju, a czas składowania towaru jest dość krótki;
  • regały przepływowe – to nowoczesne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku produktów spożywczych i wszędzie tam, gdzie składuje się produkty w określoną datą ważności;
  • regały przesuwne – zapewniają łatwy dostęp do wszystkich składowanych produktów, doskonale sprawdzają się przy zróżnicowanym asortymencie.