Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jaką wykładzinę wybrać do swojego biura?

Wybór wykładziny do biura to nie jest decyzja, którą należy podjąć lekko. Oto najlepsze wykładziny biurowe i co należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwej.

Wykładziny dywanowe do biura – rodzaje, korzyści i projektowane zastosowanie

Wykładziny z pętelkowym runem są najczęściej spotykanym rozwiązaniem biurowym. Wykładziny dywanowe z pętelkowym runem są często spotykane w biurach i innych budynkach publicznych i prywatnych, a także w studiach projektowych, kancelariach prawnych i urzędach. Wykładziny z pętelkowym runem są doskonałe do biur ze względu na ich odporność na ścieranie i możliwość stosowania w miejscach z ogrzewaniem podłogowym. Wykładzina pętelkowa jest łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu. Jest również dostępna w wielu różnych wzorach i kolorach. 

Wielowarstwowa konstrukcja sprawia, że wykładzina ta jest idealna do biur. Włókno runa jest połączone z podkładem. Podkład nadaje wykładzinie sprężystość i sztywność. Technika tkania włókien może mieć wpływ na wygląd runa wykładziny. Można wybrać wykładzinę biurową pętelkową z włókien naturalnych lub syntetycznych. Te wykładziny biurowe wygłuszają przestrzeń, ponieważ są grubsze niż wykładziny elastyczne. Aby zapobiec gromadzeniu się brudu i kurzu, runo wykładziny może być impregnowane.

Wykładziny igłowe mogą być stosowane w miejscach, gdzie spodziewany jest duży ruch, takich jak korytarze i schody. Te wykładziny biurowe są trwałe i mogą wytrzymać zabrudzenia i ścieranie. Są kompaktowe i wytrzymują nacisk i ruch mebli, nawet tych na kółkach. Są łatwe do zainstalowania i czyszczenia. Są antyelektrostatyczne i występują w wielu kolorach. Wykładziny biurowe Needlepoint wykonane są z włókien poliamidowych i polipropylenowych. Mają trwałą, zwartą, a zarazem elastyczną strukturę. Dzięki temu wewnątrz wykładziny nie gromadzi się brud i kurz.

Na co zwrócić uwagę wybierając wykładzinę do biura?

Podobnie jak projektowanie prywatnych mieszkań, tak samo projektowanie przestrzeni biurowej wymaga dokładnego przemyślenia. Biuro jest podstawową wizytówką firmy. Musi być przyjazne zarówno dla kontrahentów, jak i gości. Dlaczego więc warto wybrać wykładziny do biura? 

Powodów jest wiele. Wykładzina do pomieszczeń biurowych izoluje i tłumi niektóre dźwięki. Jest to szczególnie ważne w biurach zatrudniających wielu pracowników lub w otwartych przestrzeniach. Jeśli nie będzie ich rozpraszał dźwięk przesuwanych krzeseł i stukot obcasów, wszyscy będą mogli pracować bardziej komfortowo. Dywany mogą być również bardzo praktyczne, ponieważ są łatwiejsze do czyszczenia. Ważne jest, aby rozważyć materiał, z którego wykonana jest wykładzina biurowa. Wykładziny akrylowe są opcją, ale lepszym wyborem będą wykładziny wykonane z włókien sztucznych, takich jak poliamid czy polipropylen. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i fizyczne. Są mocne i nie wyginają się ani nie deformują.