Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Lada recepcyjna wizytówką Twojego biznesu

lada recepcyjna

Prowadzenie firmy wiąże się między innymi z nieustanną pracą nad jej wizerunkiem. Odpowiednie zaprezentowanie się na zewnątrz, poza pomieszczeniami pracowników i zapleczem gospodarczym, jest pierwszym krokiem do zwrócenia uwagi i zainteresowania klienta. Jednym z działań, które prowadzi do osiągnięcia takiego efektu, jest odpowiednia aranżacja recepcji, w której główną rolę odgrywa lada recepcyjna.

Lada recepcyjna jako obraz charakteru firmy

Wybór lady do recepcji nie powinien być przypadkowy. Ten specyficzny mebel już dawno przestał przypominać barowy kontuar, otwierając przed architektami wnętrz niemal nieograniczone możliwości w tworzeniu wizerunku firmy. Lada biurowa bowiem jest w nim niezwykle ważna. Podobnie, jak recepcja jest pierwszym pomieszczeniem firmy, do którego wchodzi klient, tak mebel ten jest pierwszym elementem, który dostrzega we wnętrzu.

Wynika to z dwóch powodów: ulokowania lady recepcyjnej w centralnym miejscu wnętrza oraz ograniczenia wystroju często tylko do tego jednego mebla. Takie rozwiązanie sprawia, że warto wykorzystać zarówno konstrukcję, jak i wystrój do zaprezentowania wszystkich istotnych i z pewnością najważniejszych cech firmy. W takim ujęciu lada biurowa w recepcji jest wizytówką firmy i powinna mieć wszystkie jej cechy – od flagowej kolorystyki, przez nowoczesny lub klasyczny styl oraz starannie dobrane materiały, po symbolikę w postaci logo.

Perfekcyjna i nowoczesna lada recepcyjna: https://ladyrecepcyjne.com.pl/

nowoczesne lady recepcyjne

Estetyka recepcji i budowanie pierwszego wrażenia

Innym zadaniem mebli do recepcji jest stworzenie przyjaznej atmosfery, komfortu i estetycznego otoczenia, w którym klient buduje swoje pierwsze wrażenie o firmie. Spotykając za progiem ciepłe kolory, wygodne fotele i efektowny blat, a którym czeka na niego uśmiechnięty recepcjonista, z pewnością szybciej pozbędzie się wątpliwości i nabierze większego zaufania do firmy. Lada recepcyjna powinna więc zachęcać do tego, aby do niej podejść i nawiązać komunikację z pracownikiem. Stąd też jej istotną cechą jest efektowny design.

Lada biurowa – wysoki komfort obsługi klientów

Wzornictwo oczywiście ma bardzo istotne znaczenie przy wyborze lady do recepcji. Równie ważne jest jednak zadbanie o to, aby mebel zapewniał komfortową obsługę klienta. Nietrudno wyobrazić sobie jego zniechęcenie, kiedy napotka bariery w postaci zbyt wysokiego blatu czy zbyt szerokiej lady, która w czasie prowadzenia rozmowy wymusza podnoszenie głosu.

Lady do recepcji można zamówić na wymiar, dlatego nie ma problemu z dopasowaniem ich wielkości do pomieszczenia oraz rodzaju wykonywanych zadań. Warto pamiętać o tych ostatnich, aby podpisywanie dokumentów czy wypełnianie formularzy nie było dla klienta poważnym problemem. Istotne jest też, czy lada recepcyjna służy jedynie do wyznaczania symbolicznych stref pracownika i gościa, czy też zastępuje stół, biurko lub szafkę na potrzebne materiały. Zadbanie o właściwe wyposażenie w półki, szuflady czy oświetlenie nie tylko usprawni obsługę klienta, ale też skróci jej czas. Wszystko to składa się na pozytywny wizerunek firmy.

lada recepcji

Wygodny dostęp do niezbędnych informacji

Pomimo ogromnego znaczenia wyglądu i stylu nie można zapominać, że lada biurowa do recepcji nie jest jedynie przegrodą pomiędzy gościem i pracownikiem. Przede wszystkim jest to mebel biurowy, który powinien być funkcjonalny i zaspokajać potrzeby obu stron. Dlatego, wybierając mebel do firmy, warto określić potrzeby pracowników i klientów oraz funkcje, jakie powinien pełnić. Przykładowo lada recepcyjna do hotelu zazwyczaj ma odpowiednie szafki na klucze do pokoi czy korespondencję. Mebel do banku będzie wymagał miejsca do pisania i prezentacji ofert finansowych. Natomiast w firmie ubezpieczeniowej czy hurtowni sprawdzi się lada biurowa z półkami, czy stojakami na ulotki, prospekty i inne materiały ofertowe.

Dostosowanie wyglądu mebli recepcyjnych oraz ich konstrukcji i wyposażenia do potrzeb pracowników z pewnością poprawia ich komfort. Ponadto dysponowanie materiałami, formularzami czy drukarką, które znajdują się pod ręką, eliminuje potrzebę chodzenia po każdy arkusz. Dzięki temu nie są oni tak zmęczeni i mogą uśmiechać się do klienta po ośmiu godzinach pracy, zyskując jego przychylność.

Producent lad recepcyjnych na zamówienie

Poszukując odpowiedniej lady do recepcji, warto postawić na sprawdzonych producentów i renomowane marki. Do takich zalicza się firma Wilking z Legionowa koło Warszawy, która od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu mebli recepcyjnych na wymiar. Specyfiką asortymentu tego producenta jest jego ogromna różnorodność modeli tworzonych z prawdziwą pasją do piękna. Są to zarówno meble nowoczesne, jak i klasyczne, wykonane z jednego lub kilku materiałów w ciekawych połączeniach aranżacyjnych i kolorystycznych.

Każdy w proponowanych wzorów może być wykonany na zamówienie w konkretnych wymiarach, także z dodatkowym oświetleniem czy wyposażeniem. Firma projektuje i konstruuje również modele spersonalizowane. Wysoką jakość wzornictwa i wykonania potwierdza popularność lad recepcyjnych tej marki w wielu krajach Europy.