Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

LG wkrótce zaprezentuje nowe AGD na Targach CES

LG uhonorowana CES 2021

Od 11 do 14 stycznia 2021 będą odbywać się największe targi elektroniki użytkowej na świecie. Coroczny event, przyciągający tłumy ekspertów i odwiedzających, będzie po raz pierwszy odbywał się wirtualnie. Konkurs CES Innovation Awards jest organizowany przez stowarzyszenie CTA i obejmuje 28 kategorii. Celem jest uhonorowanie produktów wyróżniających się innowacją i unikalnością. Właśnie podczas tego konkursu producent LG zaprezentuje swoje dwa najnowsze produkty AGD.

Nowe lodówki

Ulepszone LG Instaview® Door-in-Door® będą posiadać udoskonalone funkcje oraz konstrukcyjne innowacje, które poprawią wygodę użytkowania. Szklana panele w technologii Instaview® Door-in-Door® zostały powiększone oraz zastosowano technologię UVnano™ w dystrybutorze wody, aby zwiększyć higienę. System  InstaView® pozwala na podświetlenie lodówki po dwóch szybkich stuknięciach w szklany panel, a Door-in-Door® zapewni zmniejszenie utraty zimnego powietrza z wewnątrz. Design lodówek podkreśla panel z przyciemnionego szkła, płaska konstrukcja ze stali nierdzewnej oraz elegancka estetyka. Dzięki zwiększeniu szklanej powierzchni o 23% w porównaniu z poprzednimi modelami, sprawdzenie zawartości lodówki stanie się jeszcze łatwiejsze.

Technologia UVnano™ wykorzystuje moc światła w celu utrzymywania czystości dyspensera wody i uwalniać ją od zarazków. UVnano™ jest uruchamiany automatycznie raz na godzinę lub poprzez użycie przycisku przez użytkownika. System pozwala na usunięcie 99,99% bakterii z kranu.
Rozpoznawania głosu zapewni efektywność i wygodę. Otworzenie lodówki mając zajęte ręce nie będzie już problemem. Oprócz komendy otwierającej lodówkę, będziemy mogli zapytać również o listę zakupów lub sprawdzić stan kostkarki do lodu czy dozownika wody.

Chłodziarka jest także wyposażona w systemy wspierające świeżość –  LINEARCooling™, który minimalizuje wahania temperatury, co jest główną przyczyną psucia żywności oraz działający w tym samym czasie DoorCooling+™, który chłodzi równomiernie całą komorę lodówki, poprzez rozprowadzanie silne strumienia powietrza z otworu wentylacyjnego.

Popularność urządzeń LG w tym trudnym roku była dla nas sporym zaskoczeniem. Wykorzystaliśmy ten wzrost zainteresowania konsumentów i przesunęliśmy jeszcze dalej granice innowacji w naszych urządzeniach, aby również w 2021 dostarczyć klientom ekscytujące produkty

– powiedział Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Gratka dla miłośników pieczenia

Na najbliższych targach CES 2021 zostanie zaprezentowany piekarnik LG InstaView®, posiadający inteligentne rozwiązania, które ułatwią i umilą przygotowywanie zdrowych posiłków.
Zastosowanie trybu Air Sous Vide umożliwia przetrzymywanie żywności bez użycia wody aż 48 godzin w stałej, dowolnej temperaturze od 38 do 96 stopni Celsjusza, co pozwala na zachowanie świeżych walorów smakowych.

W piekarniku pojawiła się także funkcja, dobrze znana z lodówek, czyli InstaView. Dwukrotne zapukanie w szybę automatycznie włącza wewnętrzne oświetlenie w celu kontrolowania przebiegu pieczenia. Dodatkowo zastosowanie EasyClean® ułatwia utrzymanie czystości w urządzeniu oraz płyty grzewczej. Niepotrzebne są żadne środki chemiczne – wystarczy jedynie woda.
Osoby nie lubiące czekać na nagrzanie piekarnika pokochają nową funkcję LG ProBake ®, dzięki której możemy szybko upiec danie, bez wstępnego nagrzewania.

Piekarnik LG InstaView z oferty na rok 2021 jest wyposażony w nasze najnowsze funkcje ułatwiające przyrządzanie posiłków. Z przyjemnością zaprezentujemy je podczas styczniowych targów CES. Jesteśmy przekonani, że korzystanie z funkcji Air Sous Vide będzie dla klientów o wiele wygodniejsze od tradycyjnego gotowania metodą sous vide w wodzie. Jednak głównym argumentem przekonującym o zaletach naszego piekarnika okaże się lepszy smak potraw

– powiedział Lyu Jae-cheol, prezes Home Appliance & Air Solution Company w firmie LG Electronics.

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Te gadżety pomogą Ci uwolnić się od domowych obowiązków

teoriabiznesu.pl

LG i ASSA ABLOY planują stworzenie drzwi zawierających wyświetlacz OLED

teoriabiznesu.pl

LG uhonorowane przez Consumer Technology Association

teoriabiznesu.pl