Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

MicroLED 110” – Samsung wprowadza na rynek nowego giganta

samsung MicroLED 110”

MicroLED o przekątnej 110” – Kino w każdym domu

Samsung rozpoczyna sprzedaż nowego telewizora MicroLED o przekątnej 110”. Model korzysta z technologii semoemisyjnej diody LED, która była już wykorzystana przez firmę w modułowym ekranie The Wall w 2018 roku. Producent gwarantuje wszystkie charakterystyczny wrażenia dla technologii MicroLED, która będzie dostępna po raz pierwszy w telewizorach  przeznaczonych do użytków domowych. Debiut produktu odbył się w Korei Południowej, a na pozostałych rynkach będzie dostępny w pierwszym kwartale 2021 roku.
W odróżnieniu od swojego modułowego poprzednika, MicroLED 110” będzie miało usprawniony proces instalacji i kalibracji, dzięki czemu niezrównane parametry audio i wideo oraz inteligentne funkcje są gotowe do użycia już w chwili pierwszego uruchomienia urządzenia.

Nowy wymiar jakości obrazu

Gigantyczne ekrany potrzebują nowych standardów jakości obrazu, wysokiej rozdzielczości i wyrazistych kolorów. Wymagania te zostały spełnione przez wiele innowacji zawartych w MicroLED od Samsunga. Wśród nich znajdują się między innymi mikrometrowe diod LED, które umożliwiły wyeliminowanie podświetlenia i filtrów barw używanych w zwyczajnych telewizorach. W ich miejsce zastosowano samoświecące piksele, które indywidualnie produkują światło i kolor. Telewizor wyświetla 100% gamy barw DCI i Adobe RGB, które precyzyjnie odwzorowują obrazy zawierające szeroki wachlarz kolorów. Produkt prezentuje olśniewające, realistyczne barwy i wysoką jasność dzięki rozdzielczości 4K i 8 milionom pikseli. Warto też dodać, że jakością obrazu będziemy mogli cieszyć się przez bardzo długi czas, ponieważ MicroLED wytwarza się z materiałów nieograniczonych, które są bardzo trwałe i żywotność diod sięga nawet 100 000 godzin.
Telewizor jest wyposażony w procesor Micro AI, którego moc pozwala na wyciągnąć pełen potencjał ekranu. Umożliwia także uzyskanie treści 4K HDR, co zapewnia wyrazistą i realistyczną jakość obrazu każdej sceny.

Miód dla uszu i oczu

Ramka telewizora została całkowicie usunięta, a to sprawia, że ekran zajmuje 99,9% przedniej powierzchni. Aby w pełni wykorzystać możliwości ekranu MicroLED, Samsung umieścił i zoptymalizował szereg rozwiązań używanych w Smart TV. Użytkownicy mogą między innymi korzystać z funkcji Multi View, dzięki której można oglądać jednocześnie treści pochodzące nawet z czterech różnych źródeł jednocześnie. Jest to możliwe poprzez podzielenie ekranu na części, z której każda będzie miała powierzchnie 55”.
Samsung postarał się, aby wrażenie audio były tak samo wciągające jak efekty wizualne. Idealny dźwięk ma zapewniać wbudowany Majestic Sound System, który zapewnia rewolucyjny dźwięk przestrzenny 5.1 bez zewnętrznego głośnika, co pozwoli na przekształcenie każdego pokoju w domowe kino. Kolejnym smaczkiem jest także funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem Pro (Object Tracking Sound Pro), identyfikująca poruszające się na ekranie obiekty i tak kieruje dźwiękiem, by sprawiać wrażenie śledzenia ich ruchu. A więc gdy w oglądanym filmie nad bohaterem przelatuje samolot, widz będzie miał uczucie, jakby samolot przelatywał nad nim.

Opracował: Jakub Baj

Powiązane artykuły

Co to jest refarming? – Zmiany w telewizji naziemnej na DVB-T2/HEVC

teoriabiznesu.pl

Samsung zaprezentował nowe ulepszenia produktów

teoriabiznesu.pl

Słuchawki Galaxy Buds Pro – Nowa jakość dźwięku od Samsunga

teoriabiznesu.pl