Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Naklejki reklamowe — co warto o nich wiedzieć?

naklejki reklamowe

Naklejki reklamowe są świetnym sposobem na promowanie firmy. Nie kosztują dużo, ich produkcja nie jest skomplikowana i nie wymaga wiele czasu — mogą za to przynosić mnóstwo korzyści. By naklejki reklamujące firmę spełniały swoją funkcję, muszą być odpowiednio zaprojektowane i przygotowane — co warto o nich wiedzieć?

Czym charakteryzują się dobre naklejki reklamowe?

Popularność naklejek z logo firmy od lat jest bardzo duża i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Ten sposób reklamy ma ogromną ilość zwolenników: naklejki można wykorzystywać na wiele sposobów, a ich prostota jest jednocześnie ich ogromną zaletą. Aby takie naklejki dobrze spełniały swoją funkcję, muszą jednak mieć pewne cechy — jakie?

  • Dobry projekt — grafika na naklejce musi przyciągać uwagę, a logo danej firmy musi być na niej wyraźnie widoczne. Projekt musi także uwzględniać specyfikę danej branży i być z nią spójny: zarówno pod względem treści, jak i formy przekazu. Jednocześnie najlepiej sprawdzają się te naklejki, które zapadają odbiorcy w pamięć — istotna jest więc pewna doza oryginalności.
  • Unikatowy styl — żeby naklejka przyciągnęła uwagę potencjalnych klientów, musi czymś się wyróżniać. Może to być nietypowy kształt, ciekawy projekt grafiki, łatwe do zapamiętania hasło reklamowe lub wyjątkowa kolorystyka.
  • Dopasowanie do indywidualnych potrzeb — aby naklejki doskonale się sprawdziły, musimy już wcześniej wiedzieć, w jakim dokładnie celu chcemy je wykorzystywać. Naklejki reklamowe można rozdawać na wydarzeniach branżowych, umieszczać w widocznych miejscach lub stosować jako wizytówki. Wielkość, kształt, kolorystyka i treść musi dobrze współgrać z naszymi planami.
  • Jakość profesjonalna drukarnia naklejek jest gwarancją wysokiej jakości otrzymanego produktu. Nie warto oszczędzać na produkcji: naklejki zrobione „zbyt tanio” mogą mieć niską jakość wydruku, niedostatecznie nasycone kolory i być wykonane ze słabych, łatwo niszczących się materiałów.

Naklejki papierowe i foliowe — które wybrać?

Wybierając odpowiedni dla potrzeb swojej firmy rodzaj naklejek, warto znać ich wady i zalety. Pozwoli nam to idealnie dostosować produkt do naszych potrzeb. Najczęściej wybierane rodzaje naklejek to naklejki papierowe i naklejki foliowe.

Naklejki papierowe — doskonale nadają się na etykiety wykorzystywane w sprzedaży, znajdują zastosowanie w produktach jednorazowych lub wtedy, gdy nie zależy nam na naklejkach zachowujących trwałość przez długi czas. Ich produkcja jest bardzo szybka i tania. Można więc bez problemu zamówić dużą ilość, nie wydając wiele pieniędzy. Naklejki papierowe nie są jednak trwałe, nie mają także odporności na warunki atmosferyczne. Nie nadają się raczej do stosowania na zewnątrz.

Naklejki z folii — są znacznie bardziej trwałe i wytrzymałe niż naklejki papierowe. Mogą wyglądać dobrze przez wiele lat. Nie niszczą się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, są odporne na mróz, słońce i wilgoć. Koszt ich produkcji jest jednak wyższy, niż w przypadku naklejek wykonanych z papieru.

Naklejki z logo: dlaczego są skuteczne?

Najchętniej wybieramy to, co jest nam już znane. Naklejki z logo firmy sprawiają, że bardzo często zauważamy daną markę — co prowadzi do tego, że zapisuje się ona w naszej pamięci. Kupując później produkty, sięgamy po to, co wydaje nam się znajome: po opakowanie z logotypem, który widzieliśmy wiele razy.

Ciekawie zaprojektowane naklejki to także gadżet reklamowy, który może sprawiać klientom wiele radości: obdarowani takim prezentem, z pewnością to zapamiętają, a firma będzie budziła u nich pozytywne skojarzenia. Będąca pod ręką naklejka zawierająca dane kontaktowe sprawi, że klienci zawsze będą wiedzieli, w jaki sposób skontaktować się z pracownikami danego przedsiębiorstwa.

Naklejki z logo firmy wpływają na jej rozpoznawalność, przyciągają nowych klientów i budują pozytywny wizerunek marki. By ich zakup okazał się dobrą inwestycją, warto skorzystać z usług profesjonalistów: wysokiej jakości produkty i kompleksową obsługę znajdziemy w drukarni naklejek Polinal.