Plandeki towarzyszą nam właściwie na każdym kroku. Są bardzo często wykorzystywane w transporcie, rolnictwie, ogrodnictwie czy branży eventowo-rozrywkowej. Duże znaczenie mają też w codziennym życiu, służąc między innymi w domu, ogrodzie czy rekreacji. Warto więc powiedzieć na ich temat kilka słów, w dużym skrócie opisując ich najważniejsze zastosowania, wyjaśniając, z jakich materiałów powstają oraz jak wybrać model najlepiej przystosowany do naszych potrzeb. Omówienie tych kwestii znajdziecie poniżej.
Plandeki. W jakich dziedzinach życia się je wykorzystuje? Produkcja namiotów ogrodowych, ogródki restauracyjne, transport i nie tylko
Jak już wspomnieliśmy, plandeki są wykorzystywane w wielu branżach i dziedzinach życia. Najważniejsze ich zastosowania to:
- transport – wykonuje się z nich pokrycia dla samochodów ciężarowych, przyczep oraz naczep, chroniąc w ten sposób ładunki przed czynnikami atmosferycznymi, uszkodzeniem oraz kradzieżom. Modele samochodowe stanowią sporą część oferty producenta plandek w Bełchatowie;
- ogrodnictwo, rolnictwo, budownictwo – do zakrywania określonych miejsc przed deszczem, śniegiem, gradem lub promieniowaniem słonecznym;
- gospodarstwo domowe – dzięki nim można chronić meble ogrodowe, elementy małej architektury czy rośliny;
- organizacja imprez – plandeki doskonale nadają się do pokrywania hal namiotowych podczas wesel, koncertów i różnego rodzaju eventów.
Hale namiotowe i plandeki. Z czego produkuje się wysokiej jakości namioty i plandekę okryciową? Najważniejsze materiały
Materiały użyte do produkcji plandek powinny spełniać szczegółowe wymagania dotyczące wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne oraz rozdarcia. Pod tymi względami najlepiej wypadają tworzywa sztuczne. Dlatego producent plandek w Łodzi często sięga po takie materiały jak PCV czy polipropylen.
Plandeki i hale namiotowe. Jak wybrać odpowiedni model plandeki? Jaką gramaturę powinna mieć plandeka do danego zastosowania?
Jeśli chodzi o wytrzymałość plandeki, duże znaczenie ma również jej gramatura. Im trudniejsze będą warunki, w których eksploatowana będzie plandeka, tym grubszy powinien być materiał. Generalnie w ofercie producenta plandek w Łasku znajdziemy o gramaturze od 65 do 200 gramów na metr kwadratowy.
Hale namiotowe i plandeki na samochód powinny posłużyć jak najdłużej. Jak zapewnić sobie wysoką żywotność plandeki?
Wytrzymałość plandeki zależy nie tylko od materiału, ale też jakości wykonania. Chcąc, by posłużyła ona jak najdłużej i zapewniła przedmiotom optymalną ochronę, warto wybierać produkty uznanych firm z dużym doświadczeniem – np. https://plandeki-zawadzki.com.pl/.