Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Producent i Dostawca Odlewów Żeliwnych

metinvest

Zastosowania odlewów żeliwnych i odlewów żeliwnych obrabianych mechanicznie:

Żeliwo jest używane w szerokiej gamie zastosowań konstrukcyjnych i dekoracyjnych, ponieważ jest stosunkowo niedrogie, trwałe i łatwo odlewać je w różnych kształtach. Podstawowy materiał żeliwny może wydawać się taki sam, lub bardzo podobny, jednak rozmiar elementu, skład, zastosowanie, stan i inne czynniki dyktują, że różne zabiegi są stosowane w celu skorygowania podobnych problemów. Niektóre z najbardziej godnych uwagi cech odlewów żeliwnych to niższa temperatura topnienia niż stali, co czyni je tańszymi w produkcji, dobra odporność na ścieranie, doskonała obrabialność, wytrzymałość na rozciąganie i łatwość, z jaką można produkować skomplikowane wzory. Odlewy są stosowane praktycznie wszędzie. Żelazo szare i grafit płatkowy jest używany do produkcji kół zamachowych, podstaw maszyn. bloków silników, pierścieni tłokowych, hamulców, tarcz i bębnów. Szeroki zakres zastosowań, w których odlewy żeliwne są używane obejmuje również sprzęt rolniczy, armaturę rurową, bloki silników samochodowych, itp. Odlewy żeliwne mogą być również modyfikowane w procesie produkcyjnym w celu optymalizacji ich właściwości mechanicznych i fizycznych, takich jak wytrzymałość i trwałość. Najczęściej odlewy z żeliwa szarego stosowane są w przemyśle motoryzacyjnym. Odlewy z żeliwa szarego są idealne do bloków maszyn, ponieważ mogą być odlewane w skomplikowane kształty przy stosunkowo niskich kosztach. Inne zastosowania odlewów z żeliwa szarego obejmują obudowy sprężarek do urządzeń i innego sprzętu.

Indie i Chiny jako globalni dostawcy odlewów

Zarówno Indie, jak i Chiny mają możliwość konkurowania na skalę globalną, jeśli chodzi o odlewy żeliwne i odlewy z żeliwa obrabianego. Indie i Chiny są również jednymi z wiodących dostawców odlewów żeliwnych i odlewów z żeliwa obrabianego zarówno do USA, jak i do Europy. W Indiach 74% produkowanych odlewów żeliwnych to żeliwo szare, a 12% to odlewy z żeliwa sferoidalnego i ciągliwego. Potrzeba rozwoju i produkcji wysokiej wydajności produktów żeliwnych w konkurencyjnej cenie jest zatem obowiązkowa. Rosnące na całym świecie zapotrzebowanie na odlewy z żeliwa i odlewy z żeliwa obrabianego maszynowo ma bezpośredni wpływ na penetrację Chin i Indii na rynku światowym, a w szczególności na rynku europejskim. Niemcom w dużej mierze przypisuje się czynniki takie jak lepsza dostępność, projektowanie odlewów, zakres odlewów żeliwnych, opakowania, niższy transport, dostawa lokalna i ważniejsze lepsza cena.  Wysyłki odlewów z Chin nadal wzrastają każdego roku, a główne powody to obfitość surowców dostępnych w Chinach.

Dostawca Odlewów Indie:

Indyjscy dostawcy odlewów używają przede wszystkim surówki jako podstawowego surowca. Indyjski przemysł odlewniczy zajmuje ważne miejsce na rynkach europejskich i amerykańskich. Indie stają się w ten sposób jednym z dominujących dostawców odlewów na rynek amerykański. Głównymi zaletami importowania z Indii są prostota produkcji i niskie koszty pracy. W przypadku odlewów budowlanych Indie stanowiły jedno z najbardziej dominujących źródeł przywozu na rynek amerykański.

Dostawca Odlewów Chiny:

Jednym z głównych powodów, dla których producenci z USA wybierają Chiny jako dostawcę odlewów, są niższe ceny. Wyjątkowa kontrola jakości, transportu i usług drobnych z „dostawami na czas” to powody, że producenci w USA i Niemczech wybierają dostawców z Chin.

Dostawca Obrabianych Odlewów Żeliwnych:

Pomimo zbliżonego do siatki kształtu odlewów, powierzchnie funkcjonalne i wymiary montażowe muszą być dostosowane przez obróbkę mechaniczną. A żeliwo szare jest bardziej odpowiednie do obróbki mechanicznej. Odlewnie, które również obrabiały odlewy z żeliwa szarego cieszyły się pozytywnym dochodem operacyjnym, a dostawców odlewów z żeliwa obrabianego przybywa. Obrabiane odlewy żeliwne pochodzenia zagranicznego były coraz częściej kupowane z Chin, ponieważ ich import wzrastał z każdym kolejnym rokiem. Spowodowało to, że OEM (dosłownie: „producent oryginalnego wyposażenia”) prosił sprzedawców o wykonanie większej ilości operacji, aby OEM mógł obniżyć swoje koszty utrzymania obróbki, montażu i powiązanych operacji. Tak więc OEM w USA kupują od zagranicznych dostawców.