Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Smartwatch Xiaomi – najciekawsze funkcje

Smartwatch

Na rynku dostępne są obecnie popularne opaski sportowe nazywane smartbandami, a także bardziej zaawansowane smartwatche, czyli urządzenia, które nie tylko doskonale zastępują klasyczne czasomierze, ale jednocześnie dają nam możliwość korzystania z wielu ciekawych funkcji. Jak wybrać smartwatch i dlaczego warto postawić na sprzęt marki Xiaomi?

Smartwatch i jego możliwości

Klasyczne zegarki w dalszym ciągu są popularne i prawdopodobnie nadal będą. Smartwatche nie spełniają w 100 proc. tej samej funkcji. Oczywiście mają one nieporównywalnie więcej możliwości, ale standardowe czasomierze często traktujemy jako element stylizacji, który doskonale pasuje np. do eleganckiego stroju. Jednak coraz więcej użytkowników takich sprzętów stawia na inteligentne zegarki, które można sparować ze smartfonem. Takie urządzenia są wyposażone w wyświetlacz, na którym możemy sprawdzić wiele informacji, a także dokonać pewnych zmian. Są to rozwiązania dla tych, którzy oczekują czegoś więcej od zegarka, niż tylko wskazywania godziny. Mogą one działać w oparciu na zainstalowanym w pamięci systemie operacyjnym albo po połączeniu ze smartfonem.

Na inteligentne zegarki decydują się szczególnie osoby aktywne fizycznie, które chcą wiedzieć, jaką odległość pokonały podczas biegu czy spaceru. W zależności od danego modelu, urządzenia te mogą prezentować różne informacje, np. mierzyć puls czy czas i jakość snu.

Kolejnym plusem smartwatchy jest możliwość personalizacji ich wyglądu. Nie chodzi wyłącznie o ustawienie takiej tapety, która nam odpowiada, ale również o wybór odpowiadającej nam opaski.

Smartwatch – wady i zalety

Wybór inteligentnego zegarka wiąże się z wieloma korzyściami w postaci atrakcyjnych funkcji, które mogą się nam przydać na co dzień. Do najważniejszych zalet tego urządzenia możemy zaliczyć:

 • Precyzyjny pomiar czasu – być może nie każdy użytkownik klasycznych zegarków zdaje sobie z tego sprawę, ale takie urządzenia w prawie każdym przypadku wymagają aktualizowania godziny – tzw. z czasem się późnią lub spieszą. W przypadku smartwatchy nie ma to miejsca. Urządzenie może nawet wyświetlać aktualną godzinę w różnych strefach czasowych.
 • Funkcje związane z aktywnością fizyczną – często osoby, które uprawiają sport decydują się na smartbandy, ale smartwatch daje większe możliwości. W zasadzie każdy model powinien zapewniać funkcje, takie jak mierzenie liczby pokonanych kroków i przebiegniętej odległości. Co ciekawe, niektóre z takich sprzętów potrafią wykryć upadek użytkownika i automatycznie wezwać pomoc. Urządzenie może oferować możliwość korzystania z różnych trybów treningowych.
 • Wyświetlanie połączeń i wiadomości ze smartfona – to funkcja, którą docenią wszystkie te osoby, które często wyłączają dzwonek czy nie odbierają telefonu, gdyż znajduje się on w innej części domu. Dzięki smartwatchowi dowiemy się, że ktoś dzwoni i będziemy mogli szybko podejść do sprzętu. Urządzenie to wyświetli nam również treść wiadomości SMS czy z aplikacji.
 • Monitoring snu – smartwatch poinformuje nas, ile trwał nasz głęboki, a ile lekki sen.
 • Wodoszczelność – nie musimy się obawiać tego, że kiedy w czasie biegania spadnie deszcz, nasz zegarek się uszkodzi. Absolutnie nic nie powinno mu się stać w takim przypadku, o ile oczywiście posiadamy odpowiednie, mające odpowiednim poziom zabezpieczenia.
 • Atrakcyjny wygląd – smartwatch jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie ciekawe, funkcjonalne rozwiązania, mające nowoczesny wygląd.

Smartwatch nie jest pozbawiony wad:

 • Konieczność ładowania baterii – należy szczególną uwagę zwrócić na pojemność baterii i maksymalny czas pracy urządzenia bez konieczności ładowania. Smartwatch może wymagać tak częstego ładowania jak smartfon, co nie powinno jednak stanowić problemu dla użytkownika.
 • Rozwiązanie na kilka lat – smartwatche nie są produktami dla tych, którzy chcieliby korzystać z tego samego zegarka przez kilkanaście lat czy dłużej. Postęp w ich przypadku jest tak duży, że prawdopodobnie po kilku latach będziemy już odczuwać potrzebę zmiany sprzętu.

Żeby być zadowolonym z zakupu, należy najpierw wybrać odpowiedni zegarek. Smartwatch nie musi się wiązać z bardzo dużym wydatkiem. Można znaleźć funkcjonalne zegarki, które są dostępne w atrakcyjnej cenie.

Smartwatch Xiaomi – jakie są jego możliwości?

Szukających nowoczesnego rozwiązania, którego cena nie jest wygórowana, powinien zainteresować Xiaomi smartwatch, czyli Mi Watch Lite Black. Ten inteligentny zegarek jest godny uwagi z wielu powodów:

 • 11 trybów treningowych – dzięki zegarkowi można kontrolować ruch podczas takich aktywności jak: rower, bieżnia, pływanie, krykiet, trekking czy chodzenie i nie tylko.
 • Monitorowanie snu – smartwatch rejestruje dane dotyczące snu głębokiego, lekkiego i czasu jego trwania.
 • Monitorowanie tętna – urządzenie może powiadamiać, kiedy nasze tętno przekroczy normy.
 • Sparowanie z aplikacją – zegarek współpracuje z systemami Android i iOS. W pierwszym przypadku należy zainstalować na telefonie aplikację Xiaomi Wear, a w drugim – Xiaomi Wear Lite. Dzięki temu w programie możemy każdego dnia sprawdzać informacje o stanie naszego zdrowia.
 • Długi czas pracy – nawet do 9 dni, ale zależy to od tego, jak korzystamy z urządzenia. W przypadku aktywnego użytkowania, w trybie sportowym z GPS, czas ten skraca się do około 10 godzin. Baterię można naładować do 100 proc. w ciągu 2 godzin.
 • Alarm o braku ruchu – zegarek może nas zachęcać do podejmowania aktywności.
 • Inne funkcje – znajdź telefon, budzik, stoper, latarka czy minutnik.

Mi Watch Lite Black ma wszystkie najciekawsze funkcje, które są przydatne w przypadku takich zegarków. Wybierając odpowiedni dla siebie sprzęt, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy inteligentny zegarek ma takie opcje, na których nam najbardziej zależy.