Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Stylowe fotele gabinetowe

gabinet fotel

Pracując przy komputerze równie ważnym co biurko, jest wybór właściwego fotela. Powinno ono mieć odpowiednią wysokość oraz ergonomiczny kształt, który będzie dbał o stan naszego kręgosłupa, podczas licznych godzin spędzanych w pozycji siedzącej. Warto by taki fotel był również elegancki a także doskonale komponował się ze stylistyką naszego wnętrza. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów foteli gabinetowych, które z pewnością przypadną Ci do gustu. Zapraszamy do lektury.

Dzięki szerokiemu wyborowi foteli gabinetowych na rynku, znalezienie tego jedynego nie jest łatwym zadaniem. Sklep Kamila Meble wyróżnia się na tym tle od 1994 roku indywidualnym podejściem oraz silnie stawianym akcentem na jakość wykonania oraz zapewniany komfort. Fotel, poza tym, że będzie elegancki ma być przede wszystkim wygodny, by po całym dniu pracy nie doskwierał nam ból.

Fotele ergonomiczne i fotele o oparciu siatkowym

Fotele ergonomiczne nazywane są inaczej fotelami dopasowanymi do ciała człowieka. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu fotela na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa, możliwe jest jego odciążenie i całodniowa, komfortowa praca przy komputerze bez uszczerbku na zdrowiu. Dodatkowo ergonomiczny kształt pozwala zmniejszyć nacisk na odcinek szyjny kręgosłupa a stabilizacja nóg na zachowanie komfortu podczas pracy. Dodatkowo dzięki zastosowaniu podłokietników możliwe jest odciążenie ramion i właściwe ułożenie dłoni w pracy z komputerem, dzięki czemu jest ona w pełni wygodna. Obecnie fotele ergonomiczne, w dobie pandemii COVID-19, gdy większość z nas zdecydowała się na pracę zdalną, są najczęściej wybieranym modelem fotela.

Drugim polecanym rodzajem fotela do gabinetu jest fotel o oparciu siatkowym. Dzięki zastosowanej siatce, podobnie jak w modelu ergonomicznym, mamy tu możliwość dopasowania kształtu odcinka lędźwiowego do potrzeb naszego kręgosłupa. Fotel ten dodatkowo świetnie sprawdzi się w cieplejsze dni, a to za sprawą umożliwiającą cyrkulację powietrza siatki z jakiej wykonano oparcie. Będzie to miało bezpośredni wpływ na nasz komfort pracy. Dodatkowo dzięki szerokiej palecie barw a także materiałów obiciowych, możemy zdecydować się na fotel pasujący idealnie do naszego wnętrza.

Fotele z zagłówkiem

Fotele z zagłówkiem to kolejny rodzaj fotela, który doskonale sprawdzi się w gabinecie. Zagłówek pozwala nam na chwilę relaksu i oparcie głowy. Dzięki temu możemy dać naszym kręgom szyjnym chwilę wytchnienia. Najbardziej zaawansowane modele foteli z zagłówkami, dostępne w sklepie Kamila Meble, pomagają i zapobiegają bólom pleców, szyi a także drętwieniu nóg. Jest to możliwe za sprawą kilku dostępnych opcji takich jak ustawienie kąta odchylenia oparcia i siedziska, wysuwu siedziska oraz regulacji zagłówka. Dodatkowo takie fotele można wykonać w obiciu skórzanym, dzięki czemu są nie tylko funkcjonalne, ale również wyjątkowo eleganckie.

O czym należy pamiętać kupując fotel do gabinetu?

Po pierwsze powinniśmy postawić na jakość. Zdecydowanie najczęściej wybieranym obiciem do gabinetu jest skóra. Jest ona również łatwa w pielęgnacji. Przed pierwszym użyciem należy jednak pamiętać o jej impregnacji.

Po drugie wybierzmy taki kolor fotela, który będzie pasował do naszego wnętrza. Można zdecydować się również na odważny kolor fotela, który będzie stanowił kontrapunkt w naszym gabinecie.

Po trzecie zawsze zwracajmy uwagę na dodatkowe funkcjonalności jakie zapewnia fotel. Dzięki temu nasza praca przy komputerze będzie nie tylko komfortowa w danym momencie, ale również bezpieczna dla naszego zdrowia w perspektywie długofalowej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o fotelach do gabinetu, odwiedź już dzisiaj stronę: https://kamilameble.pl/12-fotele-gabinetowe-do-biurka. Zapraszamy!