Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Tablica do pisania w domowym biurze – dlaczego warto z niej korzystać?

tablica do pisania

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z domowych biur. To wszystko za sprawą rosnącej popularności pracy zdalnej. Powinniśmy w związku z tym pamiętać, że bardzo istotne jest wyposażenie naszego domowego biura. Wiele mieszkań nie ma możliwości wyraźnego odgrodzenia miejsca pracy od reszty mieszkania. Nie wpływa to dobrze na naszą motywację i wydajność, nie mniej bardzo często nie możemy nic na to poradzić. Ważne, żebyśmy mieli możliwość wyposażenia naszej przestrzeni w dodatkowe pomoce, takie jak np. tablice do pisania.

Tablice do pisania w domowym biurze – czy warto?

Po co tak właściwie tablica w domowym biurze? Po to, aby móc w sposób przejrzysty i dokładny planować swoje działania oraz zapisywać najważniejsze informacje związane z pracą. Możemy w tym celu wykorzystać również terminarz lub kalendarz, ale pamiętajmy, że tablica do pisania, to całkiem inny, większy format. Zawieszona na ścianie, nie pozwala nam zapomnieć o naszych obowiązkach, zadaniach i nieuchronnie zbliżających się deadline’ach. Jeśli dowiadujemy się, że o konkretnej godzinie mamy wykonać telefon do klienta, to zdecydowanie wygodniej będzie nam zapisać tę informację na tablicy niż kartce. Będziemy mieli do niej stały dostęp, nie zapomnimy o naszym zadaniu, a gdy je wykonamy, wystarczy je przekreślić albo wymazać, aby zrobić miejsce dla kolejnych zadań.

Jaką tablice do pisania wybrać?

Praca z domu może okazać się bardziej wymagająca, niż mogło nam się wydawać. Wybór odpowiedniej tablicy do pisania jest w stanie pomóc nam w lepszej organizacji naszych obowiązków. Do wyboru mamy dwa podstawowe rozwiązania; tablice suchościeralne albo tablice kredowe. Obie tablice mają swoje plusy i minusy, ale zdecydowanie bardziej popularne w biurach różnego rodzaju są jednak tablice, które ścieramy na sucho. Nie generują one bowiem dodatkowych problemów takich jak unoszący się od kredy pył, czy konieczność namaczania gąbki. Nie piętnujemy jednak tym samym tablic kredowych. Wiele osób zdecydowanie woli takie klasyczne rozwiązania przywodzące na myśl dzieciństwo. Pisanie kredą jest bowiem dla niektórych osób całkiem przyjemną czynnością, kojarzącą się (miło) z latami szkolnymi.

Zalety tablic suchościeralnych do domowego biura

Jeśli chcemy zapisywać najważniejsze dla nas informacje na tablicy w sposób szybki, sprawny i wygodny, to powinniśmy zdecydować się na tablicę suchościeralną. Jej dodatkowym plusem jest fakt, że zazwyczaj jest ona także magnetyczna. Oznacza to, że możemy przypinać do niej różnego rodzaju magnesy. Takim sposobem mamy możliwość nie tylko pisania, ale i przyczepiania karteczek z najważniejszymi informacjami do tablicy suchościeralnej magnetycznej. Jest to również opcja wyjątkowo wygodna dla osób cierpiących na reakcje alergiczne, ponieważ w trakcie pisania nie generujemy żadnego dodatkowego pyłu, który mógłby gdziekolwiek się osadzać, drażniąc alergiczne nosy. Tym samym dbamy także o porządek. Tablice suchościeralne to również idealna ozdoba każdego domowego biura w stylu nowoczesnym. Mnogość kolorów i rozmiarów z pewnością ułatwi dokonanie trafnego wyboru.

Kiedy tablica kredowa do pracy zdalnej?

Na tablicę kredową warto zdecydować się, wtedy gdy nie przeszkadza nam dodatkowy pył, czy moczenie gąbeczki w celu starcia naniesionych informacji. Jest to również świetna opcja w momencie, gdy tego typu element pasuje nam po prostu do aranżacji wnętrza. Jeśli jest ono utrzymane w stylu vintage albo posiada takie elementy, to czarna tablica do pisania kredą może być właśnie tym, co podbije cały wystrój wnętrza. O zakupie tablicy kredowej warto również pomyśleć w momencie gdy częstymi gośćmi w naszym domowym biurze są dzieciaki. Markery mogą być dla najmłodszych bardzo ciekawą zabawką, na czym z pewnością ucierpią ściany, które szybko zostaną ozdobione kolorowymi szlaczkami. Dodatkowym atutem kredy w takim scenariuszu jest to, że jest bezpieczna dla zdrowia i nietoksyczna.

Artykuł powstał we współpracy z tableo.eu