Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Technologie używane do drukowania czasopism i innych produktów drukarskich

drukarnia

Przedsiębiorcy oferujący swoje usługi, w większości przenieśli swoją reklamę do Internetu. Niekiedy jednak konieczne jest skorzystanie z usług drukarni, na przykład internetowej, w celu wykonania ulotek, czasopism, książek, plakatów, opakowań czy rollupów. W zależności od nakładu i rodzaju materiału na jakim ma się znajdować wydruk, wyróżniamy kilka technologii druku.

Druk offsetowy – Offset jest obecnie najczęściej stosowaną techniką drukowania dla szerokiej gamy produktów, takich jak książki, gazety, artykuły papiernicze, tektura falista, plakaty itp. Metoda ta jest w szczególności opłacalna, jeżeli zlecający potrzebuje wydrukować znaczną ilość danego produktu.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy można wykonać na różne sposoby. Mogą to być na przykład technologie:

Atrament – w drukarce atramentowej obraz, który ma być wydrukowany, jest tworzony przez małe kropelki atramentu, które są wyrzucane z dysz jednej, lub więcej głowic drukujących. Urządzenia atramentowe mogą drukować na szerokiej gamie podłoży, takich jak papier, plastik, płótno, a nawet drzwi i płytki podłogowe.

Laser – W drukarkach kserograficznych, obraz, który ma być wydrukowany, jest tworzony przez selektywne nakładanie ładunku na metalowy cylinder zwany bębnem. Następnie, ładunek elektryczny przyciąga cząsteczki tonera. Cząsteczki te są przenoszone na nośnik, na którym jest drukowany.
Drukarki laserowe są używane nie tylko w biurach, ale także do małych serii drukowania książek, broszur i innych rodzajów dokumentów.

Sitodruk – Technologia ta polega na drukowaniu przy pomocy naświetlonej siatki. Niektóre obszary siatki pokryte są nieprzepuszczalną warwą, przez inne natomiast może zostać „przepchnięty” tusz.

Tampodruk – stosowany do nadruku na powierzchniach trójwymiarowych lub nadruku na małych powierzchniach, takich jak tarcze zegarków, długopisy, kubki reklamowe i inne gadżety.

Obecnie przedsiębiorcy nie muszą już osobiście zlecać drukarniom poszczególnych prac. Doskonałym udogodnieniem są drukarnie online, takie jak na przykład: Drukomat.pl, które przyjmują zlecenia za pomocą formularza. Szeroki wachlarz usług drukarskich sprawia, że internetowa forma zleceń, stała się bardzo popularna wśród przedsiębiorców. Zleceniodawca nie musi martwić się o technologie wydruku, ani o materiał na którym zostanie wykonana praca. O wszystko zadba drukarnia internetowa.

Powiązane artykuły

Sposoby na tanie drukowanie

teoriabiznesu.pl

Żywotność tonera do drukarki – po jakim czasie go wymienić?

teoriabiznesu.pl

Dobre miejsce dla biznesu. Drukarnia w Warszawie

teoriabiznesu.pl