Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności Technologie

TOUGHBOOK G2 PRODUKTEM ROKU WEDŁUG MIESIĘCZNIKA „IT PROFESSIONAL”

G2 STANDARD od Panasonic

Plebiscyt Produkt Roku miesięcznika „IT Professional” to coroczne nagrody redakcji przyznawane produktom, które w opinii dziennikarzy są najlepsze pod kątem specyfikacji, przewagi konkurencyjnej i wartości dla klienta. W tegorocznej, 11. już edycji konkursu, Produktem Roku w kategorii „Smartfon/Tablet” został TOUGHBOOK G2 STANDARD od Panasonic. Zaprojektowany z myślą o ułatwieniu komunikacji, wygodnym użytkowaniu i bezpieczeństwie, model zapewnia jednocześnie dostęp do starszych systemów, dzięki czemu TOUGHBOOK G2 jest wszechstronnym narzędziem dla pracowników mobilnych.

 W odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na produkty dla pracowników mobilnych oraz nieustannie rozwijającą się technologię, w Panasonic stale staramy się iść z duchem czasu i jak najbardziej dopasowywać do potrzeb naszych klientów. Jest nam niezmiernie miło, że jeden z naszych flagowych produktów został doceniony w plebiscycie – przyznane wyróżnienie to dowód na to, że obrany przez nas kierunek rozwoju jest dobry, komentuje Jacek Wielgus, Key Account Manager – CEE Region w Panasonic Connect Europe, który odebrał nagrodę z rąk redakcji.

TOUGHBOOK G2 to produkt dostępny na rynku od lipca 2021 r. Można go nabyć w dwóch wersjach – standardowej i Quick Release SSD dla sektorów, w których operuje się wrażliwymi danymi, jak służby ratunkowe, policyjne czy wojskowe. Urządzenie może być również wyposażone w opcjonalną podświetlaną klawiaturę, która zawiera dodatkowy port USB typu A i typu C.

TOUGHBOOK G2 jest oferowany z bogatym zestawem dedykowanych akcesoriów, w tym stacjami dokującymi dla pojazdów, które mogą być używane z klawiaturą lub bez niej, a także paskami na rękę, paskami na ramię i futerałami umożliwiającymi dezynfekcję.

Model G2 sprawdzi się w wielu sektorach. W logistyce urządzenie będzie idealne do zadań związanych z zarządzaniem magazynem lub też, w połączeniu ze stacja dokującą, może stanowić elastyczną alternatywę dla rozwiązań komputerowych dla wózków widłowych. Z kolei ekipy serwisowe działające w terenie docenią elastyczne funkcje portu szeregowego, drugi port LAN, czytnik kodów kreskowych, funkcję obrazowania termicznego oraz wydłużony do 18,5 godziny czas pracy baterii. Urządzenie jest również w pełni wyposażone do raportowania i kontaktu z klientami, za sprawą przedniej kamery 2MP z funkcją Windows Hello, tylnej kamery 8MP z lampą błyskową LED oraz cyfrowego pióra do precyzyjnego podpisu biometrycznego.

W budownictwie tablet może być wykorzystywany do zarządzania placem budowy, planowania i kontrolowania prac, dzięki wydajnemu procesorowi Intel® CoreTM 10 generacji (Quad Core) z technologią Intel® vPro® i 16 GB pamięci RAM (opcjonalnie 32 GB). Po zadokowaniu w opcjonalnej stacji biurkowej może również z łatwością zastąpić komputer w biurach na placu budowy, dając przy tym możliwość wyświetlania obrazu w 4K na dwóch zewnętrznych ekranach.

G2 STANDARD

W transporcie TOUGHBOOK G2 może być wykorzystywany w serwisach samochodowych, przez obsługę pociągów i torów kolejowych, maszynistów, aż po personel zajmujący się naziemną obsługą samolotów. Model posiada regulowaną jasność ekranu dotykowego na poziomie 1000 cd/m², co ułatwia przeglądanie dokumentów nawet w ekstremalnym nasłonecznieniu lub w ciemnościach podziemnych budynków czy tuneli. Jest w pełni wytrzymały, zaprojektowany zgodnie z normą MIL-STD-810H* i posiada klasę szczelności IP65.

TOUGHBOOK G2 jest objęty standardową 3-letnią gwarancją. Jego cena zaczyna się od 2,450 EUR netto.