Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak szybko i bezpiecznie weryfikować klientów online w erze koronawirusa?

weryfikacja tożsamości

Co zrobić, gdy standardowa weryfikacja klienta w placówce nie jest już dostępna? W czasach globalnej pandemii i samoizolacji ludzie boją się wychodzić z domu. Ale nie muszą, ponieważ od zakupów po bankowość wszystko można zrobić online. W związku z tym, że podczas pandemii wiele firm zmienia formę pracy na zdalną, nastąpił wzrost w poszukiwaniu rozwiązań online. Wiele branż przechodzi na całkowicie zdalny tryb pracy. Obejmuje to też weryfikację tożsamości klienta.

Jak weryfikacja tożsamości wyglądała kiedyś, a jak wygląda teraz?

W przeszłości weryfikacja tożsamości wymagała, aby obie strony były fizycznie obecne w tym samym miejscu. Skanowanie dokumentów i proces weryfikacji mógł zająć bardzo dużo czasu. Obecnie weryfikacja zajmuje tylko kilka minut i może być przeprowadzona z każdego miejsca o każdej porze. Wystarczy tylko urządzenie z dostępem do Internetu i kamerą.

Jakie branże są najbardziej zainteresowane weryfikacją online?

Największe zainteresowanie weryfikacją online można obecnie obserwować w branży finansowej, czyli np. przy otwieraniu kont bankowych, kont w serwisach związanych z wysyłaniem pieniędzy, kont na giełdach krypto walut oraz przy oferowaniu pożyczek i kredytów. Zainteresowanie będzie też rosło w sektorze zdrowotnym, gdy coraz więcej osób szuka zdalnych konsultacji w celu ograniczenia potencjalnego rozprzestrzeniania się wirusa lub w sektorach związanych ze zdalną rekrutacją pracowników.

Dlaczego weryfikacja online?

Wiele firm traci klientów, ponieważ nie są w stanie odnaleźć się w nowych realiach i sprostać nowym wyzwaniom. Pandemia zmusza nas do szukania nowych rozwiązań. To najlepszy moment, aby zaprezentować się jako firma innowacyjna i zastosować nowoczesne technologie, które w przyszłości będą standardem dla wszystkich.

Jakie są korzyści?

Pełna automatyzacja procesu weryfikacji, które w całości można outsoursingować. Gotowe do użycia rozwiązanie bez zmartwień o aktualizacje, i szkolenie pracowników. Narzędzia można użyć jako dodatkowej opcji do już posiadanego rozwiązania. Klienci mogą zdecydować o zakończeniu procesu przez telefon lub komputer. Ten wybór, sprawia, że korzystanie z procesu jest przyjemniejsze.

Jak to działa?

Jest to bardzo proste rozwiązanie, wystarczy zintegrować się z naszą usługą. Dane są przesyłane do nas za pośrednictwem interfejsu API, dzięki czemu można łatwo je zintegrować z własnymi usługami. Po integracji użytkownicy wypełniają formularz rejestracyjny na stronie internetowej, podając swoje dane osobowe. My otrzymujemy je za pomocą interfejsu API. Weryfikujemy szczegóły za pośrednictwem naszego procesu weryfikacji tożsamości wideo. I wysyłamy wynik weryfikacji. Nie potrzeba nowego zespołu ani nowej infrastruktury. Można wybierać spośród opcji wideoweryfikacji w czasie rzeczywistym lub procesu automatycznej weryfikacji.

Na wideo nagrywany jest cały proces weryfikacji tożsamości, dodatkowo robione są zdjęcia użytkownikowi oraz dokumentom. Nasza zautomatyzowana technologia wykrywa, rozpoznaje, skanuje i wyodrębnia wszystkie informacje z dokumentów. System sprawdza wszystkie szczegóły, aby upewnić się, że nie ma fałszerstwa, i porównuje je z informacjami ze strony. Przeprowadzamy również kontrolę własności – upewniamy się, że osoba składająca dokument jest faktycznie tą samą jak na dokumencie i że nie doszło do oszustwa. W tle przeprowadzamy kontrolę baz danych, aby upewnić się, że dana osoba nie znajduje się na żadnej liście sankcji, PEP ani terrorystów.

Po zakończeniu okresu izolacji, gdy wrócimy do naszego normalnego życia, nie będzie już tak, jak dawniej. Przyzwyczajeni do komfortu załatwiania wszystkiego z naszych domów i szybkości, jakie te rozwiązania nam gwarantują, nie będziemy  chcieli odwiedzać już placówek. Czynności w postaci założenia konta, kredytu czy otrzymania recepty od lekarza będziemy chcieli załatwić online. Technologia dosięgnie wszystkich obszarów naszego życia.

Również firmy zostaną poddane próbie zaadaptowania się do świata zmienionego przez pandemię. W erze cyfrowej, w której coraz więcej firm oferuje usługi wirtualne, kluczowe znaczenie ma silne uwierzytelnianie z identyfikacją online. Przeprowadzanie weryfikacji online nie tylko zapewnia przewagę konkurencyjną, ale jest również konieczne, aby zapobiec narażaniu firm na różne nieuczciwe działania. Wraz z rosnącą liczbą przestępstw finansowych, kradzieży tożsamości i przejęć kont, silna weryfikacja tożsamości online stała się koniecznością.

Partnerem wpisu jest firma: Fully-Verified