Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Własna firma a panele fotowoltaiczne – czy to dobra inwestycja?

Własna firma a panele fotowoltaiczne

Ceny energii elektrycznej rosną z roku na rok. W najbliższym czasie raczej nie wejdą zmiany w branży energetycznej, a więc wydatki przedsiębiorców związane z utrzymaniem hal produkcyjnych, przemysłowych i biur wciąż pozostaną wysokie. Czy można tego uniknąć? Tak. Zobacz, jak w tym przypadku sprawdzą się panele fotowoltaiczne.

Odnawialne źródła energii to świetny sposób, aby przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego i wypromować swój biznes jako odpowiedzialny społecznie. Niemniej jednak to panele fotowoltaiczne stanowią podstawę do wypracowania realnych oszczędności w przedsiębiorstwach.

Instalacja fotowoltaiczna w firmie – jak oszacować opłacalność takiej inwestycji?

Montaż paneli fotowoltaicznych na budynku biurowym lub na dachu hali produkcyjnej to świetny sposób, aby ograniczyć wydatki związane ze zużyciem energii elektrycznej. Odpowiednio zaprojektowany system pozwala na całkowite uniezależnienie się firmy od publicznych dostawców energii.

Wybierając fotowoltaikę dla swojego przedsiębiorstwa, weź pod uwagę:

  • zapotrzebowanie firmy na energię elektryczną,
  • godziny największej konsumpcji prądu,
  • aktualnej taryfy prądowej,
  • sposób montażu instalacji,
  • poziom nasłonecznienia danego miejsca,
  • parametry techniczne modułów PV i innych komponentów instalacji.

Na podstawie tych parametrów będziesz w stanie łatwo obliczyć koszty związane z inwestycją w fotowoltaikę dla firmy. Dzięki temu oszacujesz też okres zwrotu oraz ogólną opłacalność przeprowadzenia takiego przedsięwzięcia.

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę dla firmy?

Jest naprawdę mnóstwo powodów, dla których warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne dla swojego przedsiębiorstwa. Niezależnie od branży montaż modułów PV niesie ze sobą ogromne oszczędności. Jest też kilka innych powodów, które powodują, że inwestowanie w system fotowoltaiki dla firmy jest naprawdę opłacany. Kilka z nich to:

  • ograniczenie kosztów produkcji,
  • ochrona środowiska naturalnego ze względu na mniejsze zużycie energii elektrycznej od publicznych dostawców,
  • poprawa wizerunku przedsiębiorstwa,
  • możliwość uniezależnienia się od publicznych dostawców prądu.

Jeśli planujesz rozwój swojego przedsiębiorstwa i jednocześnie chcesz sprawić, że Twoja działalność będzie postrzegana jako proekologiczna, koniecznie wybierz panele fotowoltaiczne dla firm. To inwestycja na lata, która niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

Gdzie szukać specjalistów w zakresie montażu fotowoltaiki w firmie?

Samodzielny montaż instalacji fotowoltaicznej w firmie jest praktycznie niemożliwy. Tutaj niezbędna jest współpraca z wykwalifikowanymi specjalistami. To jednak nie wszystko. Nawet firma monterska powinna wiedzieć, gdzie można zamówić wydajne moduły fotowoltaiczne.

Dobra hurtownia pomp ciepła i systemów fotowoltaiki to sprawdzone źródło części, akcesoriów i ekologicznych urządzeń dla domów i zakładów przemysłowych. Pamiętaj – im lepsze podzespoły zostaną zamontowane w ramach instalacji fotowoltaicznej, tym wyższa będzie jej wydajność i sprawność.