Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Wybielanie zębów

wybielanie zębów

Szkliwo zębów, ze względu na ciągłą styczność z jedzeniem, narażone jest na zanieczyszczenia, a do tego charakteryzuje się dużą podatnością na przebarwienia.

Przez to łatwo traci właściwy koloryt, żółknie lub pojawiają się na nim nieestetyczne plamy. Na szczęście zmiany te da się cofnąć i nawet nie jest to szczególnie trudne – wystarczy zgłosić się do stomatologa na profesjonalne wybielanie zębów.

Jak najlepiej wybielać zęby?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym można wykonać na dwa sposoby: przy użyciu lampy lub przy użyciu lasera. Oba są bardzo skuteczne, a ich procedury – zbliżone. Wybielanie lampą polega na nałożeniu na zęby preparatu rozjaśniającego, a następnie aktywowanie go wiązką światła LED. Wybielanie laserem natomiast polega na nałożeniu na zęby preparatu rozjaśniającego, a następnie aktywowanie go wiązką lasera diodowego. Każdą z tych procedur poprzedza się oczywiście zabezpieczeniem dziąseł i innych tkanek miękkich specjalnym materiałem ochronnym, aby zminimalizować ryzyko ich podrażnienia lub uszkodzenia. W renomowanych klinikach dentystycznych, takich jak declinic.pl, zawsze zaleca się wybielanie zębów za pomocą lampy i lasera z dwóch powodów. Po pierwsze obie te metody są bezpieczne. Ani lampa, ani laser nie naruszają w żadnym, nawet minimalnym stopniu szkliwa zębów. Po drugie obie te metody są szybkie. Wystarczy jedna, około godzinna wizyta w gabinecie stomatologicznym, by nasz uśmiech odzyskał pierwotny blask.

Czy można wybielać zęby w domu?

Tak, ale tylko pod okiem specjalisty. Taka metoda wybielania zębów nazywa się wybielaniem nakładkowym i polega na codziennym noszeniu specjalnych szyn wypełnionych preparatem rozjaśniającym. Takich szyn nie można kupić od ręki w aptece, muszą być one wykonane przez technika stomatologicznego na indywidualne zamówienie i idealnie dopasowane do łuków zębowych pacjenta. Inne, szczególnie polecane w internecie przez domorosłych znawców, domowe sposoby na wybielanie zębów nie są tak skuteczne, a tym bardziej bezpieczne, dlatego jeśli już rozjaśniać uśmiech, to koniecznie z pomocą i pod nadzorem kompetentnego stomatologa.