Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Wysoka jakość zegarka i przystępna cena? Tak, to możliwe! Poznaj markę Timex!

timex firma zegarki

Jeśli chodzi o czasomierze, niewiele marek przetrwało tyle lat na rynku z taką popularnością, jak zegarki Timex. Firma jest jednym z odnoszących największe sukcesy amerykańskim producentem zegarków dzięki swojej bogatej historii, innowacjom, które idą w parze z trwałością, stylem i – co najważniejsze – przystępną ceną. Dowiedz się więcej o zegarkach Timex!

Zegarek za dolara

 Początki działalności firmy Timex – wówczas Waterbury Clock – datuje się na 1850 rok, kiedy opracowano system produkcji masowej. System ten wyniósł amerykańskie zegarmistrzostwo na nową gałąź przemysłu na światową skalę, ale to nie on sprawił, że zegarki Timex stały się tak popularne. Sukcesem okazało się wyprodukowanie mechanicznego zegarka kieszonkowego w przystępnej cenie. Jeden dolar – to cena modelu Yankee – czyli tyle, ile w tamtych czasach  wynosiła dzienna stawka za przepracowany dzień Amerykanina za minimalną stawkę. Sprzedaż modelu Yankee w ciągu 20 lat wyniosła około 40 milionów egzemplarzy i można było go zobaczyć na nadgarstkach niemal każdego obywatela, nieważne, czy był pucybutem, czy cenionym pisarzem (nosił go Mark Twain, autor „Przygód Tomka Sawyera”).

Nie sposób nie wspomnieć o nieocenionym wpływie kobiet – montaż drobnych elementów mechanizmów zegarków Timex za pośrednictwem damskich dłoni odbywał się ze znacznie większą precyzją aniżeli w wykonaniu mężczyzn.

Dopiero podczas I wojny światowej na życzenie amerykańskiej armii przekształcono Yankee z zegarka kieszonkowego w naręczny. Zegarek noszony na nadgarstku ułatwił pracę żołnierzom, a po zakończonej wojnie, w czasach kryzysu firma Timex znów wpadła na genialny pomysł, nawiązawszy współpracę z Waltem Disneyem. Myszka Miki, która na tarczy dziecięcego zegarka jedną łapką wskazywała godziny, a drugą minuty (a w dodatku za 1,5 dolara), doprowadziła do sprzedaży liczonej w milionach! Dziś kolekcjonerskie modele z Myszką Miki kosztują zgoła odmienne kwoty.

Zegarki damskie Timex

Dziś czasomierze te są dostępne na całym globie, i jest coś, co zupełnie się nie zmieniło i wciąż satysfakcjonuje: jakość i cena zegarków Timex. Wystarczy spojrzeć, co mają w asortymencie sklepy z zegarkami, np.  szeroką ofertę zegarków damskich Timex  w Zegarki Centrum. Kultowy zegarek damski Timex Weekender to prawdopodobnie model, który jako pierwszy staje przed oczyma na myśl o marce, choć nie mniejszą popularnością cieszy się np. Timex Fairfield damski. Timex tworzy też luksusowe zegarki, które konkurują z europejskimi odpowiednikami, ale kosztują zaledwie ułamek ich ceny.

Zegarek damski Timex Weekender

Należałoby w tym miejscu zatrzymać się nieco na wyrażeniu „luksusowy”, cofając się po raz kolejny do kart historii, tym razem do lat 60., kiedy firma wprowadziła zegarki damskie Timex. Cóż było w nich takiego nadzwyczajnego? Prócz delikatnej linii Timex zachwycił po raz wtóry niską ceną. Dzięki takiemu zabiegowi kobiety mogły stać się posiadaczkami nie jednego drogiego, a kilku modeli na różne okazje w tej samej cenie: zegarka damskiego Timex na bransolecie czy Timexa damskiego na pasku. Firma jeszcze bardziej zwiększyła swoje obroty, a i damskie grono było nie mniej zachwycone.

timex firma zegarki
Zegarek damski Timex na bransolecie

Timex wciąż na szczycie!

Dziś Timex nadal jest na szczycie. Marka odniosła sukces na wielu polach, ale należałoby zadawać sobie pytanie: dlaczego zegarki Timex są tak tanie? Odpowiedź na pytanie wydaje się prosta: Timex niezmiennie kieruje się tą samą zasadą, którą obrał na początku: zegarki mają podążać z duchem czasu (dziś są więc naszpikowane niezliczoną ilością innowacyjnych funkcji) przy zachowaniu przystępnej ceny. Wszystko to przyczynia się do wysokiej pozycji na rynku, niegasnącej popularności i ostatecznie udowadnia, że marka zegarków Timex mówi sama za siebie.