Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Zabezpiecznie przed korozją stali w magazynach i w transporcie

zabezpieczenie przed korozja

Sam termin pochodzi z łaciny i można go przetłumaczyć dosłownie jako „zżeranie”.

Co to jest korozja?

Najczęściej słowa tego używa się w stosunku do metali i ich stopów. W praktyce korozja to stopniowe niszczenie stali pod wpływem warunków zewnętrznych. Nie jest to wyłącznie proces utleniania – do korozji oprócz tlenu zawartego w powietrzu przyczyniają się również inne gazy, woda, a także bardziej złożone związki chemiczne występujące w glebie, wodzie i powietrzu. Zjawisko korozji dotyczy praktyczne wszystkich metali stosowanych w budownictwie, branży motoryzacyjnej i maszynowej. Zabezpieczenie przed korozją stali to jedne z najważniejszych problemów z którym zmagają się firmy logistyczne i magazynowe. Elementy ze stali często transportowane są drogą morską co tworzy wyjątkowo niebezpieczne środowisko, a także długo przechowywane.

Jaka firma oferuje najlepsze materiały antykorozyjne ?

Jednym ze światowych liderów w branży opakowań i zabezpieczeń przed korozją jest niemiecka firma  BRANOpack. Jej partnerem w Polsce, a także czołowym dystrybutorem zabezpieczeń antykorozyjnych w Polsce jest działający już od 20 lat Kenmix.com.pl.

Kenmix zajmuje się nie tylko dystrybucją, ale również produkcją. Firmą rozwinęła także swój dział badawczy i doradczy, dzięki czemu może kompleksowo obsłużyć nawet największych klientów zaczynając od indywidualnego doboru materiałów antykorozyjnych aż po ich wyprodukowanie i dostarczenie. Do zabezpieczenia przed korozją stali kenmix.com.pl stosuje najnowsze technologie, które nie tylko skutecznie działają ale są również całkowicie nieszkodliwe dla naturalnego środowisko i eliminują powstawanie niebezpiecznych odpadów.

Jak wygląda nowoczesne zabezpieczenie przed korozją stali ?

Dawniej głównym materiałem chroniącym metalowe elementy były tłuste smary, których warstwa nie dopuszczała powietrza i innych związków chemicznych do powierzchni. Tego typu zabezpieczenie generuje znaczne koszty. Oprócz kosztu samego smaru dochodzi czas i środki potrzebne na oczyszczenie powierzchni, a także utylizacja zużytych środków. Obecnie stosowaną technologia jest  VCI czyli  Volatile Corrosion Inhibitor. Działa ona na zasadzie odparowania lotnych inhibitorów korozji. Materiały zabezpieczone w technologii VCI pozostają odporne na korozję nawet prze 2 lata. Po okresie magazynowania metal nie wymaga żadnego specjalnego czyszczenia. Nie powstają również żadne odpady, których utylizacja zwiększa koszty magazynowania i może być szkodliwa dla środowiska.