Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Żaluzje drewniane – w zgodzie z naturą

Czy masz już dość otaczających Cię tworzyw sztucznych i z chęcią wymieniłbyś je na coś nowego, świeżego, naturalnego? To możliwe, dzięki żaluzjom drewnianym – stworzone z wysokiej jakości materiałów, posiadają takie same właściwości, jak ich odpowiedniki z metalu czy plastiku, lecz są bardziej stylowe. Dlaczego warto zainwestować w żaluzje drewniane na wymiar? Czy jest możliwość bezinwazyjnej instalacji?

1. Żaluzje drewniane bezinwazyjne

2. Żaluzje drewniane na wymiar

Żaluzje drewniane bezinwazyjne

Ostatnie, czego byś chciał to wiercenie dodatkowych otworów w ścianach, a tym bardziej w oknach. Wiele modeli żaluzji wymaga właśnie takiego montażu, co zniechęca osoby, które nie są tak wprawione w podobnych pracach – boją się, że zniszczą materiały, przymocują żaluzje nierówno, a gdy już je powieszą – nie będą mogły tego zmienić, bo wiązałoby się to z dalszym wierceniem. Na szczęście, żaluzje drewniane są bezinwazyjne – wystarczy zastosować się do załączonej instrukcji, aby w łatwy i prosty sposób, zamontować je na swoim oknie, niezależnie od jego rozmiaru. Koniec z potrzebą korzystania z dodatkowego sprzętu, koniec ze skomplikowanym montażem, wystarczy tylko złożyć kilka elementów i odpowiednio umocować na oknie, bez ingerencji w jego ramę.

Dzięki zastosowaniu takiego sposobu montażu, żaluzje drewniane bezinwazyjne stanowią idealny sposób na szybką zmianę wystroju, bez konieczności zakupu dodatkowych sprzętów, jeśli takich nie posiadamy. Aby upewnić się, że wybrany przez nas model jest bezinwazyjny, zaleca się kontakt z obsługą sklepu lub dokładnie przeczytanie opisu produktu.

W przypadku żaluzji drewnianych, jedyne o czym powinniśmy pamiętać, to ich konserwacja. Często zapominamy o tym, że tak, jak drewniane meble, żaluzje także wymagają czasem dodatkowej pielęgnacji, szczególnie, że narażone są na ekstremalne warunki, w postaci promieni UV czy wysokiej temperatury w porze letniej. Przed zakupem, dowiedzmy się, jakie środki należy stosować do ich ochrony. Ważną kwestią będzie położenie okien – na przykład strona południowa należy do najdłużej naświetlanych, a mieszkania i domy z dużą ilością okien od strony południowej należą do najcieplejszych. Z kolei okna od strony zachodniej czy północnej, będą potrzebowały znacznie mniej uwagi – nie zapominajmy jednak o regularnym przecieraniu i konserwacji odpowiednimi preparatami!

Żaluzje drewniane na wymiar

Powiedzmy, że interesują nas żaluzje drewniane 50 mm. Nie jesteśmy zwolennikami wielogodzinnych zakupów i chcielibyśmy wszystko załatwić w jak najprostszy sposób, od ręki. Na szczęście wiele sklepów pozwala na zakup takich produktów jak żaluzje drewniane na wymiar, dzięki czemu możemy dostosować je nawet do najbardziej niestandardowych okien. Jest to szczególnie ważne podczas wyboru żaluzji do domu – w przeciwieństwie do mieszkań, obecnie projekty mogą różnić się, a wykorzystane rozwiązania będą w dużej mierze zależały od stylu architekta. Przed zakupem, skonsultujmy go zarówno z obsługą sklepu, jak i twórcą projektu, aby mieć pewność, że dokonujemy właściwego wyboru w kwestii żaluzji drewnianych na wymiar. Wiele z nich różni się nie tylko szerokością żaluzji, ale też rodzajem drewna, wymiarem poszczególnych elementów i kolorystyką.

Dlatego właśnie warto skontaktować się ze sklepem, który oferuje wykonanie żaluzji drewnianych na wymiar – będziemy mieli pewność, że są one dostosowane do naszych potrzeb i spełnią swoją funkcję, a dzięki precyzyjnemu dopasowaniu do okna, będą właściwie się układały