Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Bezproblemowe zasilanie energią – 4 rozwiązania, które zapewnią ciągłą dostawę prądu

energia odnawialna

Bez ciągłego zasilania energią elektryczną zarówno domów, jak i przemysłu trudno dziś wyobrazić sobie funkcjonowanie świata. A jednak, mimo wielu zabezpieczeń, wciąż zdarzają się braki w dostawie energii, które zakłócają prawidłowe działanie wielu firm. Aby zapobiec tego typu zdarzeniom konieczne jest zaopatrzenie się (poprzez kupno bądź wypożyczenie) zapasowych źródeł energii. Pozwoli to na uniknięcie niespodziewanych zakłóceń i zachowanie ciągłości produkcji. Jak zadbać o bezpieczeństwo energetyczne?

  1. Agregaty kogeneracyjne
  2. Agregaty prądotwórcze
  3. Silniki przemysłowe
  4. Energia odnawialna

Agregaty kogeneracyjne

Kogeneracja to proces, w wyniku którego powstaje nie tylko energia cieplna, ale również elektryczna. Paliwem, ulegającym redukcji i wytwarzającym dzięki temu energię jest gaz ziemny, gaz kopalniany lub biopaliwo. W zależności od modelu poszczególne urządzenia wykorzystują tylko jeden rodzaj paliwa, istnieją jednak również agregaty w których zastosować można każde z nich. Agregaty generacyjne są urządzeniami nie tylko wydajnymi, ale również bardzo ekologicznymi. Wydajność urządzeń, które oferuje firma https://eneria.pl/ wynosi od 125 do 9750 kWe.

Agregaty prądotwórcze

Jakie są polecane rozwiązania energetyczne w przypadku częstych awarii w dostawie prądu? Bardzo chętnie wykorzystywane są agregaty prądotwórcze. Można je stosować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i sporych firmach. Agregat taki musi być dopasowany do wymagań zasilania awaryjnego, należy również dobrać odpowiednio jego moc znamionową, pojemność skokową oraz czas nieprzerwanej pracy do wielkości zasilanego budynku.

Silniki przemysłowe

Dobry silnik powinna cechować wysoka funkcjonalność i niezawodność, dlatego warto zaopatrzyć się w produkty renomowanych firm, by uniknąć przykrych niespodzianek. Jest to jednostka centralna każdego urządzenia lub układu, w którym się znajduje, odpowiedni dobór parametrów znacząco zoptymalizuje jego pracę. Kupując bezpośrednio u dystrybutora należy zwrócić uwagę na zróżnicowanie oferty, dzięki czemu bez problemu znajdziemy optymalny model.

Energia odnawialna

Rosnące koszty energii elektrycznej zmuszają zarówno producentów, jak i konsumentów do poszukiwania nowych rozwiązań. Panele fotowoltaiczne, wykorzystujące energię słoneczną można zauważyć na coraz większej liczbie dachów. Nic dziwnego, gdyż rozwiązanie takie uniezależnia nas od zewnętrznego dostawcy i problemów z zaopatrzeniem gospodarstwa domowego w prąd. Rozwijająca się wciąż technologia monokrystaliczna oraz cienkowarstwowa już w obecnych czasach posiada wydajność, pozwalającą na zapewnienie funkcjonowania gospodarstwom jednorodzinnym oraz firmom.

Powiązane artykuły

Polska liderem recyklingu OZE. Po panelach czas na turbiny wiatrowe.

teoriabiznesu.pl

mBank przeznaczy miliard złotych dla energii odnawialnej

teoriabiznesu.pl

Zakaz sprzedaży bezpośredniej energii

teoriabiznesu.pl