Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Czy warto kupić laptop poleasingowy? Raport awaryjności

niezawodne laptopy

Laptopy poleasingowe cieszą się coraz większą popularnością. Klienci traktują je jako opłacalną alternatywę dla komputerów nowych, których ceny rosną w zastraszającym tempie. Przyjrzyjmy się zaletom sprzętu poleasingowego — czy rzeczywiście warto w niego inwestować?

Na rynku jest obecnie dostępna niezwykle bogata oferta laptopów o charakterze poleasingowym. To sytuacja komfortowa dla klientów, którzy nie tylko mogą wybrać sprzęt niemal w stu procentach odpowiadający ich wymaganiom, ale też nie muszą martwić się o czas oczekiwania na dostarczenie urządzeń. Większość laptopów dostępna jest od ręki. Co jeszcze może wpłynąć na decyzję o zakupie tego typu komputerów? O tym poniżej.

Cena, obok której nie da się przejść obojętnie

Zwłaszcza dziś, kiedy sprzęt elektroniczny jest coraz droższy, ceny laptopów poleasingowych stanowią ich olbrzymi atut. Owszem, jest to sprzęt używany, jednak wciąż stosunek cena/jakość zachęca do zainteresowania się tego typu rozwiązaniem. Jeśli więc zależy Ci na dobrym, wydajnym laptopie, ale chciałbyś, aby jego zakup odbył się z poszanowaniem ustalonego budżetu — sprzęt poleasingowy będzie świetnym wyborem.

Sytuacja staje się jeszcze korzystniejsza, gdy mowa o zakupie kilku bądź kilkunastu komputerów, które będą wykorzystywane np. w biurze. Wówczas oferta poleasingowa bije inne na głowę.

Wysokie parametry, trwała konstrukcja, najwyższa jakość

Duże firmy decydując się na zakup sprzętu, z reguły wybierają modele klasy premium. Komponenty użyte do ich produkcji cechuje wysoka jakość, co przekłada się na ponadprzeciętną trwałość. Prawdziwą perełką są jednak parametry techniczne takich laptopów. Nowoczesne, wydajne procesory, szybkie dyski SSD, duża ilość pamięci RAM. Do tego bardzo często dochodzi szereg dodatkowych funkcji jak np. podświetlana klawiatura, czy skaner linii papilarnych.

Tym sposobem w stosunkowo niskiej cenie możemy nabyć sprzęt o konfiguracji, która w przypadku nowych maszyn kosztowałaby nawet kilka razy więcej. Mówiąc wprost — laptopy poleasingowe to wydajność na najwyższym poziomie. Warto na nie postawić.

Laptopy, którym możesz zaufać

Dlaczego? Ponieważ przed sprzedażą są nie tylko sprawdzane pod kątem ewentualnych usterek, ale też czyszczone. Rezultatem tych działań jest świetny stan techniczny laptopów poleasingowych i ich stosunkowo niska awaryjność. Więcej informacji na jej temat znajdziesz w przygotowanym przez firmę Precio.pl raporcie dotyczącym awaryjności sprzedawanych komputerów poleasingowych. Zobacz autorski raport awaryjności laptopów 2021

Warto też wziąć pod uwagę kwestię wieku omawianych urządzeń. Z doświadczenia wiemy, że okres leasingowy sprzętu elektronicznego trwa najczęściej około 3 lat. To niewiele, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż mowa o laptopach klasy premium — wydajnych, trwałych, funkcjonalnych. Mamy więc do czynienia ze sprzętem nowoczesnym, który jeszcze długo będzie pozwalał na komfortową pracę.

Uznane marki, na które warto postawić

Znane, duże marki to gwarancja wysokich standardów, jakości, której można zaufać. Dodatkowo to rozbudowana sieć serwisowa, łatwa dostępność oryginalnych części zamiennych i szerokie wsparcie w sieci. Laptopy poleasingowe pochodzą najczęściej od uznanych producentów, którzy regularnie wypuszczają na rynek biznesowe serie swoich urządzeń. Korzystamy więc ze sprzętu, który po pierwsze został stworzony z myślą o wykorzystaniu w firmie, a po drugie ma szerokie zaplecze techniczne.

Laptopy poleasingowe nie są oczywiście pozbawione wad, jednak korzyści płynące z wyboru takiego sprzętu przeważają. Jeśli więc planujesz wymianę swojego komputera — przyjrzyj się ofercie używanych urządzeń poleasingowych. Być może właśnie wśród nich znajdziesz laptopa idealnie trafiającego w Twoje potrzeby.