Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Biuro rachunkowe, czy samodzielna księgowość?

Biuro rachunkowe

Wybór między zatrudnieniem biura rachunkowego a prowadzeniem samodzielnej księgowości może być wyzwaniem dla wielu przedsiębiorców. Oba podejścia mają swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przeanalizować potrzeby swojego biznesu przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Outsourcing księgowy a działania in-house

Pozornie może wydawać się, że przekazywania zadań związanych z prowadzeniem ksiąg rachunkowych wiąże się z utratą kontroli nad tym ważnym aspektem funkcjonowania przedsiębiorstwa. Nic bardziej mylnego. Współpraca z rzetelnym partnerem oznacza same korzyści, a w wielu wypadkach nawet ściślejszą kontrolę nad sprawami finansowymi w przedsiębiorstwie. 

Oszczędność i komunikacja

Co istotne, outsourcing księgowości (https://wzpartners.pl/oferta/outsourcing-ksiegowosci-wroclaw/) pozwala na daleko idące oszczędności – organizacja nie musi samodzielnie zatrudniać pracowników, dbać o miejsce ich pracy, narzędzia, oprogramowanie i tym podobne. Wszystkie te obowiązki bierze na siebie podmiot, z którym firma podpisze umowę. Ponadto klienci korzystający z outsourcingu zyskują dostęp do specjalistów, którzy nie tylko mają wiedzę i doświadczenie w pracy z przedsiębiorstwami o różnych wymaganiach, ale także są świetni podczas codziennej komunikacji. Choć dział księgowości obecny w siedzibie firmy może być pod tym względem bliższy komunikacyjnie, to praktyka rozwiązania outsourcingowych pokazuje, że profesjonalne firmy radzą sobie doskonale z tym wyzwaniem i jakość pracy nie ulega pogorszeniu.

Nowoczesne rozwiązania

Poza tym wyspecjalizowane podmioty są elastyczne pod wieloma względami – np. w kwestii oprogramowania księgowego są w stanie zaproponować własne rozwiązania, jak i dostosować się do metod już wykorzystywanych w organizacji. To ogromne ułatwienie względem konieczności dokonywania samodzielnego wyboru oprogramowania i szkolenia pracowników. W WZ Partners oferujemy naszym klientom dostęp do platformy SaldeoSMART w połączeniu z Comarch ERP Optima, które pozwala nam na przeprowadzanie wszystkich operacji księgowych. Zgodnie z życzeniem klienta możemy także przeszkolić jego pracowników w kwestii obsługi wymienionych programów. Poza tym możemy również tworzyć raporty finansowe, agregujące kluczowe dane, co pozwala na podejmowanie najważniejszych decyzji zgodnie z aktualną kondycją firmy. 

Więcej niż księgowość

Nowoczesne podmioty oferują dodatkowe usługi, które znacząco wykraczają poza standardowy zakres wsparcia. W WZ Partners proponujemy między innymi obsługę działu HR&Payroll czy doradztwo podatkowe, które pozwala firmom lepiej radzić sobie w gąszczu przepisów i interpretacji. Księgowość in-house może nie mieć możliwości w zdobywaniu tak szerokich kompetencji. w WZ Partners nad sprawami klienta czuwa cały zespół specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu mogą szybko zaproponować realistyczne i zgodne z prawem oraz interesem klienta rozwiązania. W ten sposób firmy mogą lepiej wykorzystywać swoje zasoby. Chcesz rozpocząć współpracę? Skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie w biurze w Poznaniu lub Warszawie, aby sprecyzować swoje potrzeby i porozmawiać na temat tego, jak możemy pomóc Twojej firmie.