Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Firma

Jakie etykiety samoprzylepne wybrać?

etykiety

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem, mimo że są małym dodatkiem do produktu, są bardzo istotne w procesie produkcji, identyfikacji i sprzedaży. Na tego typu elementach zawierane są ważne informacje odnoszące się do konkretnego towaru. Estetycznie prezentująca się etykieta ma bardzo duży wpływ na to, jak produkt, na którym się znajduje, odbierany jest przez klientów oraz jak wyróżnia się pośród konkurencyjnych towarów.

Etykiety samoprzylepne – jakie są kryteria wyboru?

Szukając najlepszego wariantu etykiety samoprzylepnej, warto zastanowić się, do czego będzie ona przeznaczona. Przy wyborze etykiety dobrze jest mieć wiedzę o procesie jej produkcji, przechowywaniu, powierzchni, czasie aplikacji i oczekiwaniach klienta końcowego.

Warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • Rozmiar etykiety samoprzylepnej – wybierając rozmiar etykiety, uwzględnijmy jaką ilość informacji chcemy na niej zamieścić, możliwości urządzenia drukującego oraz powierzchnię, na jakiej będzie znajdować się etykieta. Rozmiar etykiety podajemy zaczynając od wymiarów szerokości, a potem wysokości.
  • Kształt etykiety – do najpopularniejszego kształtu zalicza się prostokąt. Etykiety samoprzylepne z nadrukiem można wykonać w kształcie koła, elipsy, kwadratu czy innego dowolnego kształtu – wszystko zależy od potrzeb i preferencji klienta.
  • Rodzaj zadruku – wyróżniamy dwa rodzaje zadruku: zadruk termiczny i zadruk termotransferowy. Różnią się one głównie trwałością. Gdy zależy nam na etykiecie czytelnej przez krótki czas lub będzie ona naklejona na produkcie, który szybko się zużywa – postawmy na etykiety termiczne.
  • Surowiec – materiał, z którego wykonana jest etykieta samoprzylepna z nadrukiem. Wybór materiału zależy od środowiska ekspozycji etykietowanego produktu i powierzchni aplikacji oraz wymaganej trwałości.

Etykiety samoprzylepne z nadrukiem od firmy Ekorol to produkt wysokiej jakości, tworzony z zachowaniem najwyższej precyzji i staranności. Produkcja etykiet samoprzylepnych to skomplikowany proces, który najlepiej oddać w ręce profesjonalistów, do których zalicza się Ekorol.