Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Motoryzacja

Aukcje powypadkowych samochodów z USA

Aukcje powypadkowych samochodów z USA

Wypadek, kolizja drogowa czy stłuczka to sytuacje, których kierowcy starają się uniknąć. Należy się oczywiście odszkodowanie, ale auto powypadkowe trudniej jest sprzedać, ponieważ taka informacja jest ujęta w historii pojazdu.

Wypadek, kolizja, stłuczka a odszkodowanie

Kolizja drogowa na skrzyżowaniu w Poznaniu, nie jest niczym nowym. W tym miejscu bardzo często dochodziło do jakiegoś zdarzenia. W okolicznościach, kiedy samochód nie zatrzymał się skrzyżowaniu, ustępując pierwszeństwa przejazdu innemu uczestnikowi ruchu, zgodnie z przepisami, o stłuczkę nietrudno. Gorzej jest oczywiście, gdy dochodzi do wypadków, a poszkodowane osoby z obrażeniami trafią do szpitala. Aby uniknąć takich sytuacji, została stworzona strona internetowa, na której kierowcy wzajemnie siebie informują o wypadkach i kolizjach. Jest to wiarygodne źródło, dzięki któremu każdy czytelnik dowiaduje się o zdarzeniach i objazdach.

Kiedy doszło do wypadku wzywana jest zawsze policja. Przy stłuczce, by otrzymać odszkodowanie, wystarczy spisać dane sprawcy, nr rejestracyjny pojazdu i polisy ubezpieczeniowej oraz zrobić zdjęcie. Bardzo ważny jest czas na zgłoszenie szkody. Kiedy do kolizji doszło np. w czwartek, można już w piątek powiadomić TU. Ubezpieczyciel ma 7 dni na poinformowanie osoby poszkodowanej, że szkoda została zarejestrowana i 30 dni na wypłatę środków.

Zakup auta po wypadku

Zakup używanego samochodu powinien być dobrze przemyślany. Należy sprawdzić jaka jest historia pojazdu, ponieważ zawiera informacje o rejestracji, danych technicznych, przeglądach, naprawach i serwisowaniu oraz przebiegu. Jeśli była kolizja lub stłuczka, w raporcie jest odnotowywany ten fakt. Należy upewnić się, w jakim stanie jest pojazd, ponieważ nie zawsze jest takim, jaki wydaje się na pierwszy rzut oka. Wiele osób odwiedza aukcje samochodów Copart, ponieważ jest wystawiana duża ilość modeli pojazdów osobowych klasycznych, SUV-ów i ciężarowych. Można kupić auto z USA w dobrej cenie.

Na stronie internetowej https://vincrash.com/ znajdują się informacje o pojazdach z aukcji Copart oraz IAAI, co umożliwia prześledzenie zmian w historii każdego samochodu. Pozwala to na ustalenie, czy w przeszłości auto przechodziło poważne naprawy, co jest kluczowe przy podejmowaniu decyzji. Za pośrednictwem platformy każdy ma dostęp do historii samochodów aukcyjnych. Raporty opierają się na wiarygodnych źródłach, a informacje są dokładne. Serwis jest prosty w obsłudze, więc dealer samochodowy czy osoba prywatna poszukująca auta, bez problemu wyszuka swój model oraz raport, uzyskując wiarygodne dane.