Pokrycie kosztów związanych z zakupem auta do firmowej floty to często kwota sięgająca kilkuset tysięcy złotych. Mimo to nabycie pojazdu wcale nie musi nadmiernie obciążać firmowego budżetu. Wystarczy wybrać korzystną formę finansowania, czyli leasing samochodu firmowego. Jakie auta można kupić na leasing dla firmy i jak to zrobić? Przeczytaj i dowiedz się więcej.
Leasing samochodu na firmę – czy to się opłaca?
Podpisanie umowy leasingu auta firmowego to prawdopodobnie najlepsza decyzja, jaką może podjąć każdy przedsiębiorca. To szansa na ograniczenie kosztów początkowych inwestycji praktycznie do zera. Leasingodawca nalicza odsetki od całkowitej kwoty finansowania, które są wliczone w miesięczną ratę leasingu. Mimo dodatkowych kosztów to wciąż opłacalne rozwiązanie.
Umowa leasingowa przewiduje możliwość korzystania z pojazdu w firmie z opcją zerowej wpłaty początkowej w inwestycję. To dobry sposób, aby nie angażować żadnych środków z firmowego budżetu w wymianę pojazdów flotowych dla swojego przedsiębiorstwa.
Leasing samochodowy w mLeasing – jakie są warunki finansowania?
Przed podpisaniem umowy na leasing auta warto dokładnie przeanalizować warunki, jakie proponuje firma mLeasing. Umowa leasingowa obejmuje zakup aut nowych i używanych, a także pojazdów dostawczych i motocykli. Najważniejsze parametry finansowania to w tym przypadku:
- możliwość podpisania umowy leasingu samochodowego z zerową opłatą wstępną,
- finansowanie w dwóch walutach do wyboru: PLN lub EUR,
- maksymalny czas trwania umowy to 72 miesiące,
- uproszczona procedura weryfikacji do wartości auta na poziomie 100 000 złotych.
Kontaktując się z przedstawicielem mLeasing można liczyć na pełne wsparcie merytoryczne oraz szybką realizację warunków wynikających z umowy leasingu samochodu. Wybór takiej formy pokrycia kosztów zakupu firmowego pojazdu to dobry sposób na utrzymanie płynności finansowej i szybkie pozyskanie nowego auta na potrzeby przedsiębiorstwa.
Leasing samochodu czy najem długoterminowy? Co wybrać?
W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy mają dwie opcje, aby pokryć koszty zakupu nowego auta firmowego bez konieczności angażowania jakichkolwiek środków z budżetu. Dwie dostępne opcje to: leasing i najem.
Jeśli chodzi o leasing auta – ten jest dostępny w ramach umowy leasingu operacyjnego oraz finansowego. Podpisanie umowy tego typu skutkuje tym, że ruchomość pozostaje własnością leasingodawcy przez cały czas trwania leasingu. Na koniec można wykupić pojazd za symboliczną kwotę – nawet 1% wartości całkowitej.
Najem długoterminowy zamiast leasingu samochodu to ciekawa opcja, aby zmniejszyć miesięczne koszty po stronie przedsiębiorstwa. W tym przypadku spłacana jest tylko utrata wartości pojazdu, a nie cała kwota jego zakupu. Po zakończeniu umowy najmu długoterminowego możesz wykupić pojazd lub wziąć inny w ramach kolejnego najmu.
Leasing samochodowy – co można zyskać, wybierając ofertę mLeasing?
Jest wiele pozytywów, które wynikają z podpisania umowy na leasing auta w firmie mLeasing. To przede wszystkim dostęp do:
- pełnego pakietu ubezpieczeń OC, AC i NNW w wygodnych, cyklicznych płatnościach,
- ubezpieczenia straty finansowej GAP – w razie uszkodzenia auta lub kradzieży polisa pokrywa różnicę między wysokością odszkodowania z AC a wartością auta na umowie,
- assistance pojazdu,
- usług szybkiej likwidacji szkód komunikacyjnych.
Korzystając z opcji leasingu auta, możesz też zyskać dostęp do wsparcia technicznego oraz serwisu opon w ramach dodatkowych pakietów. Leasing samochodowy to świetne rozwiązanie, które ogranicza koszty początkowe przedsiębiorstwa do zera – zależnie od wartości wyjściowej pojazdu, wiarygodności firmy oraz sytuacji finansowej.
Jeśli chcesz mieć pewność, że nowe auto firmowe nie będzie problemem rzutującym na rentowność przedsiębiorstwa, koniecznie zdecyduj się na korzystną umowę leasingu samochodowego w mLeasing.