Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Pieniądze

Pożyczki online – szybko i wygodnie

pozyczki online

Coraz więcej osób decyduje się na wnioskowanie o pożyczkę online. W szybki i bezproblemowy sposób można ubiegać się o dodatkową gotówkę. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. Pożyczka online pojawiła się na rynku jako odpowiedź na potrzeby konsumentów, którzy chcą otrzymać pieniądze niemal natychmiastowo.

Charakterystyka pożyczek online

Pożyczki online cieszą się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Na tle innych produktów finansowych wyróżniają się brakiem zbędnych formalności oraz szybkością otrzymania środków. Jest to rodzaj pozabankowej pożyczki internetowej, której procedura wnioskowania odbywa się całkowicie online, bez potrzeby wychodzenia z domu. Jest to więc świetna okazja dla tych osób, którym zależy na błyskawicznej wypłacie pieniędzy. W większości przypadków środki finansowe są wypłacane nawet w ciągu kilkunastu minut. Pożyczki są udzielane na dość krótki czas, dlatego należy pilnować terminów spłaty. W innym wypadku zostaną naliczone dodatkowe odsetki, które z pewnością obciążą domowy budżet. Wysokość kwoty pożyczki online zależy od oferty wybranej firmy pożyczkowej. Jest to jednak pożyczka krótkoterminowa, dlatego kwota takiego zobowiązania jest stosunkowo niska. Okres spłaty pożyczki online zazwyczaj wynosi 1-2 miesiące.

Szybka pożyczka – dla kogo?

Oferta pożyczki online obejmuje szerokie grono konsumentów. Szybkie pożyczki są skierowane praktycznie do każdego pełnoletniego klienta. Przy czym trzeba dodać, że próg wiekowy to kwestia indywidualna każdego parabanku. Na pewno obowiązkowe jest bycie osobą pełnoletnią. Kolejny warunek to posiadanie aktualnego dowodu osobistego. Jest to najważniejszy dokument przy ubieganiu się o pożyczkę online. Potencjalny klient musi posiadać obywatelstwo polskie oraz rachunek bankowy. Konto w banku jest ważne, ponieważ pieniądze zostaną tam wypłacone.

Dla instytucji finansowych kluczowa jest historia kredytowa klienta, która najczęściej wypływa na ich ostateczną decyzję. Wiele firm pożyczkowych wysyła zapytanie do poszczególnych baz, m.in. BIK czy BIG, w celu sprawdzenia potencjalnego klienta. Jeśli posiada on negatywne wpisy do baz dłużników, to jego wniosek o pożyczkę może zostać odrzucony. Dla osób z kiepską historią kredytową są przygotowane specjalne produkty finansowe, takie jak pożyczki dla zadłużonych czy pożyczki bez BIK.

Jak otrzymać pożyczkę online?

Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, aby bez problemu otrzymać pożyczkę online. Taka pożyczka jest udzielana przez Internet przez firmy pozabankowe. Co to oznacza? Po prostu tyle, że kontakt między klientem a pożyczkodawcą odbywa się bez osobistego spotkania. Wnioskowanie przebiega za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie wybranego parabanku. We formularzu należy podać podstawowe dane osobiste, przygotować odpowiednie dokumenty, m.in. dowód osobisty oraz zaświadczenia o dochodzie, a następnie przejść weryfikację tożsamości. Jest na to kilka sposobów, np. za pomocą tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego albo specjalnych aplikacji identyfikujących. Do tego procesu niezbędne jest posiadanie konta w banku. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, to otrzymane pieniądze zostaną przelane na rachunek bankowy klienta. W wielu przypadkach trwa to tylko kilkanaście minut.

Czy warto wnioskować o pożyczkę online?

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb każdego klienta. Zacznijmy od tego, że wnioskowanie o pożyczkę online przebiega w szybki i prosty sposób. Formalności jest niewiele, a wszystko odbywa się za pośrednictwem Internetu. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, co z pewnością ucieszy klientów, którzy cenią sobie swój czas oraz wygodę. Środki otrzymane z pożyczki online trafią prosto na konto bankowe. Trwa to zazwyczaj krótko, choć tak naprawdę wiele zależy od godzin księgowania przelewów w bankach. Wiele czynników wpływa na atrakcyjność pożyczki online. Czy warto? Przede wszystkim należy pamiętać o zdrowym rozsądkiem, tak jak w przypadku każdego zobowiązania finansowego. Wszystkie najważniejsze informacje o pożyczce online wraz z rankingiem znajdziesz na stronie super-pożyczka.pl.