Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Jak działa i czym się zajmuje hurtownia fotowoltaiki?

Jak działa i czym się zajmuje hurtownia fotowoltaiki?

Hurtownia fotowoltaiki a samodzielny montaż modułów – czego potrzebujesz?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chce mieć dostęp do taniej energii elektrycznej. Zastanawiasz się nad inwestycją w instalację fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego, ale nie chcesz płacić za montaż i podłączenie do sieci całego osprzętu? Samodzielne przygotowanie projektu i stworzenie instalacji jest możliwe, ale czy legalne? Sprawdź!

Samodzielny montaż instalacji fotowoltaicznej to ogromne ryzyko, chociażby ze względu na możliwość całkowitego uszkodzenia instalacji elektrycznej oraz samych modułów PV. Jeśli nie masz stosownych uprawnień elektrycznych i doświadczenia, lepiej przekaż tego typu prace w ręce profesjonalistów. Zobacz też, jakie akcesoria sprzedaje hurtownia fotowoltaiczna.

Co można kupić w hurtowni fotowoltaiki?

Oferta hurtowni fotowoltaicznej to przede wszystkim moduły fotowoltaiczne, okablowanie, inwertery, magazyny energii oraz elementy montażowe, które są niezbędne do przygotowania sprawnego systemu fotowoltaiki dla domu. Pozostałe przedmioty, które warto zamówić w hurtowni fotowoltaicznej przed przystąpieniem do prac montażowych to:

  • ograniczniki przepięciowe,
  • wyłączniki nadprądowe,
  • rozdzielnie elektryczne,
  • konektory,
  • klemy,
  • elementy uziemienia,
  • uchwyty montażowe.

Niezbędny sprzęt i akcesoria możesz skompletować na własną rękę, choć hurtownia fotowoltaiczna raczej współpracuje z podmiotami, które trudnią się w profesjonalnym przygotowaniu systemów OZE dla domów.

Praktycznie wszystko, co może być potrzebne do przygotowania nowoczesnego systemu fotowoltaiki dla domu, zamówisz w hurtowni fotowoltaicznej – osobiście lub zrobią to specjaliści zajmujący się stworzeniem instalacji.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna z profesjonalnym montażem?

Całkowite koszty realizacji przedsięwzięcia związanego z montażem systemu fotowoltaiki dla domu to wydatek na poziomie ok. 15-20 tysięcy złotych w przypadku standardowych nieruchomości o powierzchni do 100 m2. Oczywiście koszty można zredukować, np. samodzielnie montując moduły i osprzęt.

To jednak ryzykowne, gdyż zachodzi możliwość porażenia prądem. Dodatkowo publiczna sieć energetyczna może wyrażać niepokój związany z nieautoryzowanym podłączeniem instalacji do sieci. Jeśli chcesz mieć pewność, że stworzona instalacja fotowoltaiki będzie sprawnie działać przez wiele lat, koniecznie skorzystaj ze wsparcia ekspertów z dziedziny OZE.

Czy w hurtowni fotowoltaicznej można liczyć na rabaty?

Oczywiście, że tak, choć te są najczęściej zarezerwowane dla wąskiego grona odbiorców, a przede wszystkim profesjonalnych monterów z kwalifikacjami. To oznacza, że samodzielny zakup modułów PV oraz akcesoriów raczej nie będzie opłacalny – nie tylko z punktu widzenia ekonomicznego, ale także bezpieczeństwa.

Sprawdzona hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z monterami fotowoltaiki dostarcza wyłącznie sprawdzone inwertery, moduły i osprzęt w rozsądnych cenach oraz z gwarancją wieloletniej trwałości po prawidłowo przeprowadzonym montażu – niestety przygotowanie instalacji na własną rękę nie daje takiej pewności.