Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Technologie

Telewizja dla klientów biznesowych – jakie daje korzyści?

inea tv

Telewizja dla biznesu to rozwiązanie, na które decyduje się wielu przedsiębiorców. Istnieje kilka branż, w których taka opcja jest wręcz naturalnym wyborem. Wyjaśniamy, jakie korzyści daje telewizja dla klientów biznesowych i czym się kierować przy jej wyborze.

Telewizja w hotelach

Ciężko jest sobie wyobrazić nowoczesny hotel bez dostępu do telewizji. Mało tego, goście powinni mieć możliwość wybierania pomiędzy wieloma kanałami, a nie tylko tymi ogólnodostępnymi. Mogą to być kanały filmowe, sportowe, muzyczne, dokumentalne lub dziecięce. Wybór jest bardzo szeroki i warto zadbać, aby każdy klient mógł obejrzeć treści odpowiadający jego preferencjom. Warto zaznaczyć, że wielu gości poszukujących noclegów sprawdza, czy dany hotel ma w standardzie opcję korzystania z TV. Dlatego niezapewnienie takiej możliwości przekłada się na mniejszą liczbę klientów. Na tym nie koniec – inwestycja w telewizję biznesową daje realne zyski. Po pierwsze zachęca większą liczbę potencjalnych klientów, a po drugie daje możliwość podniesienia standardu pokoi hotelowych. Goście, którzy będą zadowoleni z pobytu, chętnie wracają do takiego miejsca i polecają je swoim znajomym.

Telewizja w lokalach gastronomicznych

Kolejne miejsca, w których warto inwestować w telewizję dla biznesu to lokale gastronomiczne. Możliwość oglądania różnego rodzaju programów sprawia, że goście są skłonni zostać dłużej w danym lokalu, a co za tym idzie wydać tam więcej pieniędzy. Ponadto takie miejsca mogą być tworzone z myślą o klientach, którzy chcą spędzać czas, oglądając TV. Przykładowo, mogą to być puby, gdzie zbierają się kibice pragnący oglądać transmisje meczów piłki nożnej, siatkówki lub innych ekscytujących wydarzeń sportowych. Takie lokale przyciągają bardzo wielu ludzi, tym samym, generują wysokie zyski. Telewizja biznesowa sprawdzi się też w restauracjach i pizzeriach. W zależności od potrzeb może umożliwiać oglądanie kanałów informacyjnych, muzycznych, a nawet filmowych. Ponadto wielu właścicieli lokali gastronomicznych decyduje się na tworzenie strefy dziecięcej, gdzie warto zainstalować telewizor, na którym wyświetlane będą bajki i inne programy dla najmłodszych.

Jak wybrać telewizję dla biznesu?

Wybierając telewizję dla biznesu, należy zwracać uwagę na kilka aspektów. Najważniejszy z nich to liczba dostępnych kanałów. Hotel lub lokal gastronomiczny powinny zapewniać szeroki wybór programów dla swoich klientów. Ograniczenie możliwość oglądania telewizji do zaledwie kilku stacji nie jest najlepszym wyjściem. Kolejna kwestia to jakość sygnału. W dzisiejszych czasach programy powinny być nadawane w formacie HD, a najlepiej w technologii 4K. Niższa jakość będzie miała przełożenie na niezadowolenie klientów. Następny aspekt to elastyczność oferty. Uznani dostawcy dają możliwość zmiany zawartości pakietu w trakcie trwania umowy. Warto dodać, że telewizja dla klientów biznesowych może iść w parze z możliwością korzystania z Internetu. Jest to bardzo opłacalna opcja, w szczególności w przypadku łączy światłowodowych i telewizji internetowej w formacie 4K.

Telewizja dla biznesu od INEA

INEA to ceniony dostawca usług telekomunikacyjnych, w którego ofercie można znaleźć telewizję dla biznesu. Jest to opcja, która sprawdzi się w hotelach, pensjonatach, restauracjach, pubach i w wielu innych biznesach zakładających obsługiwanie dużej ilość klientów przez dłuższy czas. TV Biznes od INEA oznacza możliwość wyboru różnego rodzaju kanałów, na przykład filmowych, sportowych, dziecięcych lub muzycznych. Ponadto w tym przypadku odbiorniki mogą być łączone z dekoderem bezprzewodowo, przy użyciu sieci Wi-Fi. Jest to bardzo wygodna opcja ułatwiająca aranżowanie pokoi hotelowych oraz lokali gastronomicznych.

Telewizja dla firm to rozwiązanie, które sprawdza się na wielu różnych płaszczyznach. Pozwala na podwyższenie standardu danego miejsca, co przekłada się na większą liczbę klientów i możliwość osiągania większych przychodów. Warto inwestować w pakiety telewizyjne z dużym wyborem kanałów o różnej tematyce i w jakości 4K.