Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Aktualności

Nowość w mBanku- zagraniczne fundusze inwestycyjne

mbank

Klienci mBanku mają teraz możliwość skorzystać nie tylko z funduszy krajowych, ale również zagranicznych. Bank podjął współpracę z trzema globalnymi firmami- AllianceBernstein, Fidelity i Schroders. Nowa oferta pozwoli na dywersyfikację portfeli inwestycyjnych klientów i stanowi alternatywę dla lokat, których oprocentowanie od dłuższego czasu jest bliskie zeru.

Luksemburskie fundusze w ofercie mBanku

 W Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych (SFI) klienci mogli dotychczas skorzystać jedynie z inwestycji toczonych na rynku krajowym (TFI).  Od teraz inwestorzy mają dostęp do zagranicznych rynków, sektorów i nowych klas aktywów.  W ofercie mBanku pojawiło się czterdzieści sześć funduszy, a ponad połowa (24) z nich to akcyjne. Dodatkowo klienci znajdą również siedemnaście funduszy obligacji, trzy mieszane i dwa alternatywne. Wszystkie fundusze zarejestrowane są w Luksemburgu, a ich główne zalety to niższe opłaty za zarządzanie w porównaniu z  krajowymi TFI- do 1,8% dla funduszy wprowadzanych w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych w porównaniu do maksymalnych 2,5% oraz najniższy próg wejścia. Są zarządzane przez doświadczone firmy, posiadające wielokrotnie większe aktywa niż polski rynek kapitałowy.

Prosty zakup zagranicznych funduszy w mBanku

 Fundusze AllianceBernstein do tej pory dostępne były jedynie w ofercie bankowości prywatnej mBanku, nie znajdziemy ich w żadnej innej instytucji w Polsce. Inwestorzy mogą rozszerzyć swoje portfele o fundusze trzech globalnych firm już od 1 tys. zł. Jest to kwota wyraźnie mniejsza niż wskazane standardowe minima w prospektach funduszy wynoszące nawet 2,5 tys. euro. Kolejne wpłaty wynoszą po 500 zł. mBank oferuje klientom najniższy próg wejścia i jako jedyny dystrybutor w Polsce umożliwia wygodne nabycie funduszy w pełni zdalnie bez kosztów kupna czy odkupienia.

Kamil Figlarek, manager w departamencie inwestycji mBanku, podkreśla: -Chcemy, aby inwestycje w fundusze były jak najbardziej dostępne dla naszych klientów, tym bardziej, że w obliczu niskich stóp procentowych i relatywnie wysokiej inflacji, klienci szukają alternatywy dla tradycyjnych lokat. Nasza nowa oferta daje klientom mBanku jeszcze większe możliwości inwestycyjne, których podstawą będą wysokiej jakości produkty czołowych światowych firm zarządzających aktywami. Figlarek wspomniał również, że w niedalekiej przyszłości instytucja szykuje kolejne nowości, które wesprą klientów i przybliżą im świat inwestycji.

Fundusze bez prowizji na platformie SFI

 Supermarket Funduszy Inwestycyjnych to pierwsza na polskim rynku internetowa platforma, która umożliwia bezprowizyjny zakup funduszy. Oferty SFI będą uzupełniane propozycjami własnego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych mBanku.

Obecnie mBank plasuje się w polskiej czołówce uniwersalnych banków komercyjnych, a jego strategicznym akcjonariuszem jest niemiecki Cammerzbank. Na Giełdzie Papierów Wartościowych notowany jest od 1992 roku, a aktywa banku wyniosły razem 180,14 mld zł pod koniec 2020 roku.

Źródło: PRnews

Źródło: mBank

Opracowała: Weronika Walasek

 

Powiązane artykuły

mBank zmieni wygląd pulpitu w bankowości internetowej

teoriabiznesu.pl

Inicjatywa Fundacji CoderDojo oraz ING Banku Śląskiego, dzięki której rozwijają się technologiczne talenty

teoriabiznesu.pl

mBank informuje o nowościach

teoriabiznesu.pl