Portal biznesowy – Wiadomości / Informacje / Porady
Eventy

XX Kurs na HR – Rynek pracy nowej ery. Jak przekuć zagrożenia w sukces?

Kurs na HR – ogólnopolski cykl spotkań bezpłatnych, na którym poruszane są najbardziej istotne kwestie dot. rynku pracy – odbędzie się 20 października w formie online. W programie liczne prezentacje i dyskusje, debata, wyjątkowi goście – przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych, naukowcy, wybitni eksperci i goście specjalni. Motywem przewodnim nadchodzącej edycji jest rynek pracy nowej ery. Uczestnicy dowiedzą się jak przekuć zagrożenia w sukces. Organizatorem Kursu na HR jest Grupa Progres, jeden z liderów branży HR w Polsce.

Ten rok był i nadal jest wielkim znakiem zapytania. Przedsiębiorcy, samorządowcy i środowisko naukowe każdego dnia mierzą się z nowymi wyzwaniami, których przebieg i zakończenie bardzo trudno przewidzieć. W gąszczu zalewających nas wydarzeń i informacji łatwo się pogubić. Łatwo też zepchnąć na dalszy plan tematy życia codziennego, które toczy się równolegle do inflacji, zagrożenia energetycznego czy sytuacji politycznej. To, z czym jeszcze zmagamy się dziś, nie powinno trafiać na margines i nie może być odkładane na później.

XX edycja konferencji Kurs na HR w formie online – zaplanowana na 20 października 2022 r. – poruszy kluczowe kwestie, z którymi obecnie zmaga się wielu z nas i które potęguje wzrost cen, obecna sytuacja geopolityczna czy wszechobecna niepewność.

Eksperci skupią się m.in. na powszechnym deficycie pracowników. Wskażą też jak z nim walczyć, również za pomocą aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami czy seniorów niesłusznie dyskryminowanych na rynku pracy. Opowiedzą na pytania, jak zdalny menadżer może skutecznie zarządzać pracą zespołu. Zdradzą również, dlaczego work-life balance odchodzi do lamusa. Pomogą rozpoznać mobbing i wskażą, co działy HR mogą zrobić, by pomóc pracownikom w uniknięciu takich niedopuszczalnych sytuacji. Organizatorzy nie zapominają też o ludziach młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery. Sprawdzimy, czy szkoła zawodowa i technikum to wstyd i zastanowimy się, jak w walce z takim przekonaniem mogą pomóc samorządy, biznes i środowisko naukowe.

Agenda wydarzenia:

9:00 – Rozpoczęcie konferencji

Prelekcje – Część I

  • 9:10 – 9:40 – Pokolenie silver a ageizm na rynku pracy (Marzena Rudnicka, Prezes Zarządu Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej)
  • 9:40 – 10:10 – Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Jak wykorzystać ich potencjał? (Monika Truszkowska-Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Integralia ERGO Hestia)
  • 10:10 – 10:40 – Deficyt pracowników – jak przyciągnąć pracownika do organizacji (Anna Goleniowska, dyrektor obszaru HR, Aldi sp. z o. o.)

DEBATA

  • 10:40 – 12:00 – Czy szkoła zawodowa i technikum to wstyd? Jak edukacja wpływa na wybór kierunków studiów młodych ludzi? Czy edukacja odpowiada na zmiany rynku pracy? (Justyna Kulling-Bogdan – Dyrektorw Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, Magdalena Owsiana – Senior PR & CSR Manager w Wunderman Thompson Technology, Ryszard Stefaniak – zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy)
  • 12:00 – 12:15 – Przerwa

Prelekcje – Część II

  • 12:20 – 12:50 ­– Czy work-life balance przechodzi do lamusa, a tworzący się nowy trend na rynku pracy work-life integration przyjmie się na stałe? (Natalia Florek, NF Personal Branding, Owner & Career Consultant)
  • 12:50 – 13:20 – Niezbędnik zdalnego menedżera – jak zaprojektować pracę zespołu? (Nadia Harris, remoteworkadvocate.com, międzynarodowy ekspert pracy zdalnej i hybrydowej)
  • 13:20 – 13:50 – Czy to mobbing? Rola działu HR w działaniach antymobbingowych. (Joanna Cur, prawnik, wykładowca Collegium Humanum)
  • 13:50 – 14:00 – Zakończenie

Kurs na HR odbędzie się 20 października (czwartek) w formie online, między 9:00 a 15:00. Konferencja jest bezpłatna. Rejestracja na wydarzenie odbywa się na: https://kursnahr.pl.